Єврокомісія закликає Україну не приймати мафіозну “містобудівну реформу” перед перемовинами про вступ до ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Єврокомісія опублікувала звіт "Україна 2023" з висновками про нашу готовність розпочати перемовини про вступ до ЄС. У тексті звіту, окрім іншого, рекомендується утриматися від прийняття “закону про містобудування”.

Зазначається, що "Україні слід утриматися від прийняття закону про містобудування в його нинішньому вигляді, оскільки він створює ризики для доброчесності внаслідок делегування надмірних контрольних повноважень у сфері містобудівного контролю від державних органів до приватних структур та призводить до безправ'я органів місцевого самоврядування у цій сфері".

У червні Європарламент вже надавав критичну оцінку законопроєкту 5655. Тоді у пункті 17 Резолюції Європарламент висловив “застереження щодо використання майбутніх зусиль з реконструкцій для внесення змін до законодавства таким чином, аби принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості; закликаємо Президента Зеленського не підписувати проєкт №5655 про містобудівну діяльність”. 

Нагадаємо, в кінці жовтня під час зустрічі з депутатами Європейського парламенту та представниками Комітету з питань регіонального розвитку  Рух ЧЕСНО обговорив прозорість роботи влади та шляхи мінімізації корупційних ризиків під час відбудови. Експерти Руху ЧЕСНО поінформували європарламентарів про можливі корупційні ризики проголосованого Верховною Радою законопроєкту №5655 та подякували за ґрунтовне вивчення питання. 

“У червні Рух ЧЕСНО звернувся до голови Європейського парламенту Роберти Мецоли з заявою щодо ризиків, які український громадський сектор вбачає у тексті проєкту реформи містобудування №5655. І ми отримали відповідь та можливість сьогодні під час особистої зустрічі детально обговорити ситуацію, що склалась. Рух ЧЕСНО висловлює вдячність європарламентарям за підтримку на нашому шляху до Європейського Союзу”, — зазначила лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Наразі парламент працює над розробкою Містобудівного кодексу, який є альтернативою законопроєкту № 5655. Робочу групу для його розробки очолює народна депутатка і членкиня комітету з питань організації державної влади Ганна Бондар (“Слуга народу”). 

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО та низка інших громадських організацій неодноразово наголошували, що проєкт №5655 може бути вигідний недоброчесним забудовникам. Цей законопроєкт очікує на рішення Президента вже 10 місяців та досі не є чинним.

Джерело:  Рух ЧЕСНО


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]