Як нардеп-шкідник "син маминої подруги" хоче зруйнувати антикорупційні органи

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

На сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту фігуранта низки антикорупційних розслідувань Андрій Клочка, який видався мені вкрай цікавим.

Цей нардеп пропонує, по суті, знищити управління НАЗК, НАБУ, САП, як незалежними інституціями, які ведуть боротьбу з корупцією, а також вплинути на керівництво ДБР і БЕБ.

Він єдиний автор законопроєкту, під яким поки, на щастя, ніхто не підписався.

Для того, щоб всі розуміли, хто такий Клочко з фракції "Слуга народу", треба нагадати найепічніші моменти з його політичної біографії. У народі, якому він мав би служити, цей політик більше відомий, як "син маминої подруги".

Колеги з Bihus.info публікували розслідування, згідно з яким мати народного депутата, 70-річна Наталія, протягом останніх двох років стала власницею двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і авто Tesla. Ринкова вартість цього майна зараз приблизно 14,5 млн грн. Почала вона його купувати, вже коли син потрапив до Верховної Ради.

Я ж знаю цього політика за його "роботою" в своєму регіоні – Приірпінні. Він просто горить на співпраці із місцевими забудовниками, зокрема з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. Рух ЧЕСНО навіть виділив йому окрему номінацію, коли "Слуги народу" відзначали своїх депутатів у Трускавці.

Але сьогодні до своєї біографії Клочко додав ще один важливий штрих. Горе-законотворець хоче спотворити роботу важливих для країни антикорупційних органів, і передусім – НАБУ.

У своєму законопроєкті N7654 він вирішив змінити вимоги до кандидатів на очільників ключових антикорупційних та правоохоронних органів, і передусім це торкнеться НАБУ. Адже якщо парламентарі приймуть цю єресь, то конкурс з відбору директора НАБУ доведеться зупинити, і процедура почнеться з нуля. 

Навіть більше! Клочко вирішив, що можна і варто ввести додаткові причини, аби Кабмін за потреби міг позбутися вже обраних очільників НАБУ, САП, НАЗК, ДБР і БЕБ. А щоб напевне проштовхнути цей законопроєкт, головним у його розгляді призначений не правоохоронний чи антикорупційний комітети Ради, а Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який сам Клочко й очолює. Дуже оригінальний парламентський шлях для знищення наявної системи антикорупційних та правоохоронних органів!

І вишенька на торті – пояснювальна записка до цієї вкрай небезпечної маячні. У пояснювальній Клочко заявляє, що антикорупційна інфраструктура показала себе недієвою після створення, і одна з причин – недостатньо компетентне й професійне керівництво. До слова, саме такі наративи протягом останніх років просували на медведчуківських каналах проросійські "експерти", чимала кількість яких нині потрапила до нашого Реєстру зрадників.

А на підтвердження своїх слів Клочко наводить дані соцопитувань і Індексу сприйняття корупції за 2019 рік. Мабуть, сам Клочко досі живе у 2019-му, раз відтоді все ще не побачив суттєвих змін. Наприклад, запуск Вищого антикорупційного суду, який почав роботу якраз тоді і потенційно буде розглядати справи щодо самого Клочка, якщо такі дійдуть до суду, а потенціал у нього до цього дійти є! Та й вказані вище дані інтерпретуються так, що Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, який проводив згадане соцопитування, чи Трансперенсі Інтернешнл Україна, яка пояснює дані Індексу сприйняття корупції, ніколи б із подібними твердженнями не погодилися.

Всі наведені вище факти не лише показують рівень компетентності Андрія Клочка у вказаних питаннях, а й схиляють до думки, що такий законопроєкт може бути потрібен не лише йому, і точно не в інтересах України.

Рух ЧЕСНО публічно просить народних депутатів не підтримувати таку ініціативу. Для нас це буде маркерне голосування, і ми будемо дивитися, як цей законопроєкт проходить комітет, і як нардепи голосуватимуть в залі. Адже від сталості і незалежності антикорупційних і правоохоронних органів залежить якісна європейська інтеграція нашої країни.

Але це ще не все.
Як активна громадянка, яка дуже давно спостерігає за діяннями "законотворця" Клочка, я маю відзначити його кричущий непрофесіоналізм. У поєднанні із фігуруванням у низці антикорупційних розслідувань (знову ж – закид до компетенцій Клочка у цьому питанні), це викликає у мене подив: як такий політик може очолювати профільний комітет з питань місцевого самоврядування? І це при тому, що однією з ключових реформ, над якою працюють тут політики, є децентралізація.

Законотворча ініціатива Клочка №7654 шкодить репутації України, яка визначила курс на ЄС. А значить ставить під загрозу постачання зброї, гуманітарної та фінансової допомоги. 
Він не може бути навіть народним депутатом, не те що очільником комітету. Сподіваюся, що фракція над цим задумається. Громадяни колись під парламентом кричали: "Клочка в клочки!" Після такої "законотворчості" це може скандувати весь громадський сектор, який підтримує незворотні зміни і реформи в країні.

Ірина Федорів,  опубліковано у виданні  "Українська Правда"


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:14
У Франції пройшла льотну підготовку на Alpha Jet перша група українських пілотів
18:12
США попереджали Путіна що знищать ЧФ РФ і всі російські сили на українській території якщо той застосує ядерку
17:09
Оперативна обстановка на фронті війни з Росією станом на 16.00 20.09.2024
16:02
У НАЗК сказали що квартира генерала СБУ за 21,5 млн грн - це нормально, як і шалені гроші які раптом стала заробляти його дружина
15:00
НКЦК прийняв рішення обмежити використання Telegram в державних структурах
13:33
СБУ у Запоріжжі затримала демобілізованого строковика ЗСУ, який працював на рашистів
12:27
Різке погіршення стану повітря в Києві повʼязане з пожежами на торфяниках
11:51
Європейський Союз може скасувати безвізовий режим з Грузією
10:22
У серії вибухів у ФРН підозрюють "мокромафію" з Нідерландів
09:22
У Меджлісі назвали неприпустимою і цинічною пропозицію глави МЗС Польщі про Крим

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]