Як Сили оборони України нищить військові об’єкти та промисловість російських загарбників

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 За чотири останні місяці характер українських ударів по території РФ помітно змінився. Ми зібрали дані, щоб показати, які цілі ставили в пріоритет Сили оборони України в період із жовтня 2024-го по січень 2025-го.

Нова ціль — російські спиртозаводи

У жовтні українські війська почали бити по російських спиртозаводах. За місяць уразили пʼять таких заводів у Бєлгородській, Воронезькій, Тульській і Тамбовській областях.

Так, це правда, що за 2023–2024 роки росіяни побили всі рекорди з розпивання міцного алкоголю — у середньому вісім літрів чистого спирту на одну людину. Але спирт виготовляється і для війни. Тож спиртозаводи є легітимною воєнною ціллю.

Зокрема, атакований наприкінці жовтня 2024 року завод «Біохім» у Тамбовській області постачає спирти для оборонного й аерокосмічного комплексів РФ, для військово-морського флоту й атомної промисловості.

Росіяни використовують спирти для виробництва авіаційного пального, а також у системах захисту обшивки літаків від обледеніння. Етиловий спирт переробляють у сполуку етиленглікольдинітрат — один із компонентів вибухівки. Тобто окупанти використовують спирт для виготовлення різних видів боєприпасів.

Перша атака на порт у Дагестані

6 листопада 2024 року дрони вперше долетіли до Дагестану (близько 1500 км від українського кордону). За даними ГУР, під час цієї атаки безпілотники, найімовірніше, пошкодили ракетні кораблі «Татарстан» і «Дагестан».

В останній день листопада дрони вдруге атакували порт у Каспійську. Тоді росіяни в паніці зупиняли роботу аеропорту в сусідній Махачкалі.

Через цей самий порт Іран постачає росіянам зброю.

Головний акцент — військові об’єкти РФ

Однією з найважливіших цілей Сил оборони України в період із жовтня 2024-го по січень 2025-го були військові об’єкти. Нагадаємо, у попередні місяці зусилля СОУ були більш розпорошені: крім суто військових цілей атакували російську інфраструктуру, радіолокаційне обладнання та енергетику.

Втім, за чотири місяці від початку жовтня українці лише раз вдарили по російській енергетиці: 23 січня 2025 року після атаки дронів окупанти довго гасили велику пожежу на Ново-Рязанській ТЕЦ. Тоді як до вересня 2024-го пошкодили чимало регіональних електростанцій і менших підстанцій ворога.

Загалом Texty.org.ua нарахували шістдесят шість вдалих атак на російські об’єкти від початку жовтня 2024-го до кінця січня 2025-го. Половина з них — удари по військових цілях.

Читайте також:  Повторна атака на один з найбільших НПЗ РФ в Рязані була успішною

Сили оборони України били по російських аеродромах, базах збірки дронів і військових заводах. Нищили місця, де росіяни готують своїх солдатів та іноземних найманців. Під удар потрапляли командні пункти і захищені бункери, великі арсенали боєприпасів.

Найбільш масованого удару по військових об’єктах РФ ЗСУ завдали в ніч на 14 січня. Атакували Брянський хімічний завод у місті Сєльцо, де росіяни виробляють снаряди і компоненти крилатих ракет «Х-59». На заводі кілька годин усе вибухало. Постраждали також зенітні установки «Тор» і «Бук», які мали збити, але не збили українські дрони.

Того самого дня палало ще кілька стратегічних об’єктів військово-промислового комплексу РФ: комбінат «Кристал» в Енгельсі, завод «Казаньоргсинтез» у Татарстані й Саратовський НПЗ.

Знищення російської нафтової промисловості

Фото дня

У жовтні 2024-го — січні 2025-го посилилися українські атаки на російську нафтову промисловість. Трохи менш як половина ударів припадає саме на такі об’єкти. Мета незмінна — зробити все можливе, щоб у росіян не було грошей на війну.

У січні 2025-го ЗСУ почали атакувати не тільки НПЗ і нафтобази, а ще й великі нафтоперекачувальні вузли.

Читайте також: Сил безпілотних систем у взаємодії з ГУР МО України нанесли удар по нафтозаводу "Лукойл" у Волгограді

Зокрема, 29 січня сили СБУ та ССО вдарили дронами по станції «Андреаполь» у Тверській області. Це важлива ланка Балтійської трубопровідної системи-2. По ній росіяни перекачують нафту в порт Усть-Луги. А цей порт для них — ключова точка експорту нафти після введення санкцій. Тут завантажують нафтою і російський тіньовий флот.

Удари по нафтоперекачувальних вузлах РФ — нова, дієвіша тактика порівняно з пошкодженням НПЗ і нафтобаз. Адже таким чином Україна відрізає росіянам маршрути, якими нафта тече до місць її переробки та відвантаження на танкери.

Утім, хоча нафтопереробка в РФ торік зменшилася до 267 млн тонн (найнижчий показник за 12 років), поки що зарано говорити про знищення провідної російської галузі.

Як розповіли в Генштабі, українські війська систематично б’ють по об’єктах, які забезпечують окупантів технікою, боєприпасами та пальним. І ця робота триватиме, доки росіяни не припинять воювати проти України.

Джерело: TEXTY.ORG.UA


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]