Західні дипломати та експерти оцінили «неприємний сюрприз» з перестановками в Кабміні: «Хвилює концентрація влади»
Парад фото у соцмережах від західних політиків з Дмитром Кулебою після його звільнення з посади міністра закордонних справ – це не що інше, як дипломатичний спосіб висловити свою стурбованість, пояснюють західні експерти.
Дипломати в неофіційних розмовах з Радіо Свобода підтверджують цю тезу і називають зміни в уряді неприємним сюрпризом та небезпечною тенденцією у концентрації влади.
Низку компліментів на адресу Дмитра Кулеби західні політики та дипломати відкрито опублікували у себе в соцмережах 5 вересня, як тільки стало відомо, що Верховна Рада проголосувала за відставку міністра. Масштаби, у яких відбувалось «прощання», свідчать не лише про симпатію до політика, наполягає у розмові з Радіо Свобода старший аналітик німецького фонду Маршала у США Джош Рудольф.
«Це один із способів делікатно та дипломатично висловити стурбованість», – сказав Джош Рудольф і нагадав, що це не перший випадок, коли дипломати таким чином реагували на урядові зміни в Україні.
Читайте також: Нова енергія Зеленського: звинувачену за розкрадання в мінюсті призначили міністром юстиції
«Те саме відбувалось також кілька місяців тому, коли віцепрем'єр-міністр Олександр Кубраков був дуже раптово звільнений. Наступного дня соціальні мережі били на сполох: кожен посол G7 робив дописи та публікував фото з їхніми улюбленими моментами разом, обіцянками залишатися на зв’язку – наче хтось помер», – нагадує аналітик.
Радіо Свобода поспілкувалось з кількома дипломатами у ЄС, які підтвердили здогадки експертів. «Неприємний сюрприз, сподіваюсь, це не дестабілізує ситуацію», – сказав один із європейських дипломатів. «Мене хвилює концентрація влади – але це не обов’язково пов’язано зі змінами міністрів», – зауважив інший.
Результати змін в українському уряді свідчать про те, що «Єрмак посилює позиції лояльних функціонерів», висловив свою думку один з дипломатів. Аналітик Джош Рудольф також вважає, що урядові зміни свідчать радше про зростаючу концентрацію влади, аніж залучення свіжої крові. «Просто, в основному, це перестановка та/або підвищення деяких людей, які раніше були близькими та залишаються близькими до Офісу президента», – каже Джош Рудольф і наполягає, відбулося це з браком прозорості та обґрунтувань.
«Верховна Рада дізналась про це в дуже короткий час. Вони мають конституційний обов’язок і роль затверджувати кандидатів. Але їм дають вже готові президентські рішення», – говорить Джош Рудольф. Після останніх урядових перестановок він написав окрему статтю про небезпечну тенденцію з концентрації влади в Україні. «Чесно кажучи, це стало навіть більшою проблемою від корупції», – вважає Джош Рудольф.
Читайте також: "Нова енергія" в Кабміні. Гра в імітацію чи захоплення влади Єрмаком
Серед європейських дипломатів, з якими спілкувалось Радіо Свобода, були і ті, хто реагував стриманіше. «В Україні було багато змін уряду в минулому і буде в майбутньому. Ми повинні бути стійкими щодо цього. Що дійсно має значення – це курс», – сказав один із дипломатів.
Однозначного ставлення до урядових перестановок на Заході немає. Думки розділились: на тих, хто вважає, що у стані війни український уряд має адаптовувати Кабмін до реальної ситуації, і на тих, хто вбачає у змінах концентрацію влади, – наполягає засновник Brussels Freedom Hub Роланд Фроденштайн.
«Я б сказав, що реакція Заходу та Європи дещо приглушена з обох сторін, – пояснює Роланд Фроденштайн. – Люди надзвичайно обережні у відвертій критиці Зеленського та української влади».
Аналітик звертає увагу на те, що хоч і було усунуто Дмитра Кулебу, який мав дуже хороші стосунки із західними політиками, певне підвищення отримала Ольга Стефанішина, яка найбільше займалася питаннями вступу в Євросоюз.
«Вона залишається на посаді віцепрем’єр-міністра, і це насправді ознака стабільності, особливо для людини, яка мала багато контактів і багато працювала з колегами з Європейського Союзу. Отже, це неоднозначна картина. І, зрештою, навіть друзі Кулеби тут, у Європейському Союзі, кажуть: «Що ж, якщо це рішення українського уряду, ми повинні його прийняти», – наполягає Роланд Фроденштайн.
Фото: Радіо Свобода
Читайте також:
- Чому радники не можуть керувати країною?
- "Міністерство Деркача" перемогло. Кудрицького звільнили, а у майбутнього блекауту вже вимальовуються відповідальні
- Вплив на управління країною мають купа невідомих суспільству людей, корупціонерів та аванюристів
- Злочинна мережа "смотрящіх": у державних компаніях працюють прямо пов'язані з ОПУ люди з брудною репутацією, часто на кількох посадах одночасно - Bihus
- Велике тасування Кабміну і при чому тут день народження Суркіса
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 13:43
- Медіарух наївно закликає Зеленського застосувати санкції РНБО щодо Портнова - українофоба, багаторічного поплічника Коломойського та братів Суркісів
- 13:34
- Міноборони зірвало голосування за членів Громадської антикорупційної ради, - Гудименко
- 12:10
- Євстратій Зоря: Усик, Онуфрій та "анафема" Мазепи
- 10:01
- Вбивство Фаріон: справа пішла до суду
- 10:00
- Фішингові атаки та підроблені сайти: як убезпечити себе від шахраїв на онлайн-майданчиках
- 08:00
- Ворог окупував ще два села і просунувся біля Піщаного
- 20:00
- У четвер в Україні дощитиме та сніжитиме
- 18:04
- Юрій Левченко: Про поплічників Бойко та ОПЗЖ зі "Слуги народу"
- 16:53
- Ексначальник Одеського обласного ТЦК знову спробував вийти з СІЗО, його знову затримали
- 16:10
- Під приводом безпеки у школах МВС хоче сховати від мобілізації тисячі поліцейських
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.