Велике тасування Кабміну і при чому тут день народження Суркіса
Кілька тижнів тому президент Володимир Зеленський анонсував великі кадрові зміни в Кабміні. По тому, що президент не вжив слово перезапуск уряду, багато хто здогадався, що Денису Шмигалю вдалося втримати крісло прем’єра.
"Давиду (Арахамії, – ред.) вдалось Шмигаля відстояти", - зазначили співрозмовники серед депутатів більшості. Як відомо, ще кілька місяців тому ширилися чутки, що його може замінити віцепрем’єрка Юлія Свириденко.
Попри те, що наразі буде проведено ротацію мінімум 10 персоналій, тобто 50% уряду, навряд чи це суттєво може змінити ситуацію.
"Чогось у них склалось таке враження, що народ прагне змін. А оскільки вибори вони провести не можуть, звільнити цінні кадри з ОП теж, то вирішили перетрусити Кабмін", - каже співрозмовник серед депутатів.
Кого змінять з міністрів та що це дасть, аналізували у виданні Цензор.НЕТ.
Вчора спікер парламенту Руслан Стефанчук анонсував, що заяви на звільнення написали:
- - Міністр юстиції Денис Малюська;
- - Міністр стратегпрому Олександр Камишін;
- - Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Увечері до них доєднались віцепрем’єрка Ольга Стефанішина та міністерка реінтерграції Ірина Верещук. А також керівник Фонду держмайна Віталій Коваль. А зранку стало відомо, що заяву також написав очільник МЗС Дмитро Кулеба.
В принципі, багато ротацій були давно очікуваними.
Наприклад, чуткам, що Ольга Стефанішина замінить Дениса Малюську, вже, напевно, більше року.
Про те, що Дмитра Кулебу будуть звільняти, говорили ще навесні. І прогнозували, що його замінить колишній заступник голови Офісу президента, а до того посол України в Туреччині Андрій Сибіга.
Досить логічно, що Міндовкілля очолить заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Остання якраз дуже довго працювала в цьому міністерстві, поки її звідти не вижив Стрілець.
Віталій Коваль, який нічого не показав на посаді голови ФДМ, вірогідно, мав би очолити Мінагрополітики. Як відомо, після того, як НАБУ вручило підозру Миколі Сольському, це міністерство лишилось без очільника. Була версія, що його змінить його заступник Тарас Висоцький, але в того також є підозра від НАБУ. Хоча провадження наразі і зупинене.
Читайте також: Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
Крім того, нарешті мали отримати посади міністрі нинішні т.в.о – Мінспорту Матвій Бідний та Мінветеранів Олександр Порхун.
Щодо Мінкульту, то замість Ростислава Карандєєва раптом виникла кандидатура заступника голови Офісу президента Миколи Точицького.
У понеділок увечері сам президент так пояснив зміни:
"Я розраховую й на дещо іншу вагу окремих напрямків нашої зовнішньої та внутрішньої політики. Перше - треба більше взаємодії між центральною владою та громадами. Особливо зараз, у час підготовки до зимового сезону. Друге – Україна вже досягла значних результатів в оборонному виробництві", - заявив Зеленський.
Третім напрямком президент назвав посилення роботи з НАТО. На думку Зеленського, для цього потрібна особлива взаємодія. Четвертий напрямок - це Євросоюз та реальні переговори щодо членства, підготовка відповідних частин майбутньої угоди щодо членства.
"Це дуже чітка одночасно і юридична, і політична робота. За неї буде персональна відповідальність. І п’яте - треба поєднати все, чого Україна досягла у відносинах із партнерами - довіру до України, силу українського духу, відносини з партнерами - і ті завдання, які є перед нашою державою в протидії російській пропаганді, а також у захисті української культурної спадщини. Нам потрібен новий рівень одночасно інформаційної роботи, культурної та дипломатичної. І новий рівень відносин із глобальною українською спільнотою. Зараз час дати нові сили урядовим інституціям України, і я вдячний усім, хто допомагатиме", - підкреслив президент.
Власне останній абзац має пояснити, чому на Мінкульт іде саме Точицький, колишній консул у Сан-Франциско. Крім того, що він однокурсник Андрія Єрмака, Точицький довгий час працював в різних дипломатичих установах, зокрема в посольстві Бельгії та був представником України при Європейському співтоваристві з атомної енергії. Члени профільного комітету ВР з Точицьким по роботі ніколи не перетинались.
Читайте також: Заступника Єрмака призначено у МЗС
Переговори з Євросоюзом – це очевидно головна задача Ольги Стефанішиної. Зараз в Раді кожен другий законопроєкт євроінтеграційний. Але чи зробить її роботу ефективнішою те, що вона очолить ще й Мін’юст, не зрозуміло.
Досить несподіваним є переміщення Олександра Камишіна з Мінстратегпрому до Офісу президента. Хоча в самого президента Камишін давно на хорошому рахунку. Тому тепер він буде стратегічним радником (принаймні так пишуть колеги та депутат Ярослав Железняк).
Судячи зі наведених цитат президента, у Камишіна буде нова місія – знайти гроші на зброю, тому що українці навчились її робити, але ракетна програма скоро стане через відсутність грошей. Як і багато чого іншого.
В принципі, більшість депутатів зійшлися не під запис, що згадані ротації хіба що підсилять Андрія Єрмака, адже ще двоє його людей стануть міністрами, і "тепер вся міжнародка буде тільки в телефоні голови ОП".
При цьому доля одного з найважливіших міністерств лишиться невизначеною. А саме - Мінінфраструктури та регіонів. Кандидата на заміну Кубракову так і не знайшли з 9 травня. Раніше на цю посаду розглядали вже згаданого Камишина, але він відмовився від цього схрещеного жирафа з носорогом. Очільник Мінстратегпрому виступав за їх роз’єднання, але розумів, що цей процес може зайняти більше ніж пів року.
На Мінрегіон вже добрі пів року обговорюється лише кандидатура заступника голови ОП Олексія Кулеби. Але тут є інша проблема. Як жартують депутати, йому навіть зайти сісти нікуди, бо Кубраков пороздавав будівлі.
Читайте також: Куди зникають "шістки" Єрмака?
Попри цю тотальну невизначеність є варіант, що Мінрегіон об’єднають з анонсованим "міністерством щастя", тобто міністерством єдності. Але це ще не точно. Ще одним варіантом називалось призначення міністеркою єдності Марії Мезенцевої. Більше того, Рада у середу взагалі провалила відставку міністра реінтеграції Ірини Верещук.
І тут варто підійти до найцікавішого, наскільки президент на сьогодні може розраховувати на свою фракцію.
4 вересня у Раді мали розглядатись лише заяви про відставки. Спершу на комітетах. Більшість з них механічно виконали свою функцію. Хіба що комітет з євроінтеграції спробував показати якусь суб’єктність.
Але далі почалось щось не дуже сподіване.
Рада провалила звільнення очільника Фонду держмайна Коваля. Офіційна позиція, депутати відмовились звільняти без звіту (на той момент у залі був лише Камишін).
Читайте також: Зеленський ініцюював великі кадрові перестановки в Кабміні та ОП
Фото:І. Геращенко
Втім, ключовим у долі Коваля виявилось не це. А те, що так звана група Павлюка витягла картки і відмовилась голосувати, бо хоче іншого міністра.
Камишіна звільнили, бо в нього був звіт. Хоч і короткий. 5 голосів за відставку докинув "Голос" після перемовин на гальорці.
Міністра юстиції Дениса Малюську провели під бурхливі оплески (голоси за звільнення дало також ОПЗЖ). Стрільця просто звільнили.
Стефанішину теж звільнили, щоб завтра перепризначити (теж з голосами ОПЗЖ).
Читайте також: "Міністерство Деркача" перемогло. Кудрицького звільнили, а у майбутнього блекауту вже вимальовуються відповідальні
А от на Верещук знову стався збій системи. Тільки 214 голосів. Тут є кілька причин.
"По-перше, вона чи не єдина міністр, яка бере слухавку від депутатів. Тому є людська лояльність. Комітету вона передала, що заяву її написати змусили. Але тут в депутатів спрацював також інстинкт самозбереження, бо якщо знищать міністерство, то треба прибирати і комітет. Тому не проголосували", - каже співрозмовник в парламенті.
Останньою малась голосувати відставка міністра закордонних справ Кулеби. Але в цей момент в Раді терміново оголосили перерву.
"Всі розуміють, що Діму доїли, комітет не хотів підтримувати відставку. Плюс є пікатний момент. Голосів могло не вистачити, а оскільки це було останнє кадрове питання, то на той момент залу вже залишили 12 депутатів ОПЗЖ. Бо сьогодні в Суркіса (Григорія, -ред.) день народження. Тому на завтра оголошена мобілізація", - зазначив один з депутатів.
Тим цікавіше буде подивитись, як події розгортатимуться далі.
Президент має сьогодні зустрітись із депутатами.
—
Тетяна Ніколаєнко, опубліковано у виданні Цензор. НЕТ
Читайте також:
- Обличчя ОЗУ Галущенка: атомну енергетику України контролюють люди Андрія Деркача, тобто - ФСБ
- "Президент хоче грошей. Прем’єр хоче грошей. І вони знаходять покидька Гетманцева, який шукає рішення, які пригнічують економіку" - Ігор Тинний
- Як працює мережева корупція в Україні: чергові приклади
- Внутрішній фронт. В погоні за мільярдами хапуги атакують «Укренерго»
- Енергосистема України не зазнала колапсу через 15-ту масовану ракетну атаку
- Розкрадання у Міненерго: як «Енергоатом» підняв десятки мільйонів... на мішках
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:15
- Рашисти поцілили ракетою у корабель з зерном у морській економічній зоні члена НАТО
- 20:51
- 13 вересня в Україні майже скрізь пройдуть короткочасні дощі, до +30° тепла
- 19:53
- МЗС України оголосило демарш монгольській стороні в звʼязку з теплим прийомом російського фюрера
- 18:21
- Військова контррозвідка MAD: Росія посилила шпигунство проти ФРН
- 17:16
- Обрано запобіжні заходи ще двом співучасникам побиття бандитами ветерана у Смілі
- 16:52
- СБУ затримала зрадника, який перетворив свою квартиру у «спостережний пост» за Силами оборони у Запоріжжі
- 15:52
- Російські загарбники вбили трьох співробітників Міжнародного комітету Червоного Хреста
- 14:17
- ВРП нарешті звільнила полтавського суддю-відмазувальника Сергія Гальонкіна
- 13:54
- Судитимуть ексгенерала СБУ Наумова, який вкрав 4,1 млн грн
- 12:17
- Українські бійці-спецпризначенці при виконанні завдань у Чорному морі збили Су-30СМ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.