Знову Єрмак та Татаров. Чому Зеленський так за них тримається? В чому їхня цінність і унікальність?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Членкиня Палати представників США Вікторія Спартц у п’ятницю звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.

 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на листа Спартц.

Частина листа Вікторії Спартц до президента прихована від публікації, закрита чорною плашкою; зміст цього фрагмента не уточнюється. А втім, у загальному описі листа є коротка згадка про нібито наявність "різноманітної розвідувальної інформації щодо дій пана Єрмака в Україні та його імовірних зв'язків з Росією". У відкритій частині листа ці тези не відображені.

Конгресвумен також згадує в листі, що глава Офісу президента призначив своїм заступником з питань правоохоронної діяльності Олега Татарова, тоді як він "затримує призначення незалежного антикорупційного прокурора понад рік, через що Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро не функціонують".

У зверненні до Байдена Спартц пише, що "пан Єрмак викликає багато занепокоєнь у низки людей у США і за кордоном, вважається, що про нього високої думки ваш радних із національної безпеки Джейк Салліван".

"Тоді як президент Зеленський тяжко працює для створення союзів із Заходом і нашою країною, на нас лежить відповідальність повідомити йому, якщо ми маємо занепокоєння щодо ключових людей у його оточенні. Ця також наш обов’язок перед сміливими українськими солдатами й сильним українським народом, який бореться за свободу й міжнародний порядок для нас усіх", – підсумовує Спартц.

Нагадаємо, Вікторія Спартц – членкиня Республіканської партії, перша представниця України, яка перемогла на виборах в Палату представників Конгресу США у 2020 році.

У квітні 2022 року Спартц була однією з офіційних представників США, хто відвідав Україну вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Журналісти дуже занепокоїні цім скандалом:

Sergiy Sydorenko:

Здається, 9 липня в 2022 року Вікторія Спарц перетворилася на американсько-українського політика.

Хамські відповіді у телеграмканалах (про підконтрольність яких я можу здогадуватися, але Штатам вона відома точно), а також не найбільш переконливі офіційні відповіді - гарне підґрунтя для того, щоби це перетворення було "яскравим", а його наслідки запам'яталися. 

Хоча вихід з кризи ще є.

Але чи є на Банковій бажання вийти - ой не знаю. 

І щось від цього дуже стрьомно.

**

Особисто у мене мало сумніву, що це початок тривалої та системної кампанії, яка за низки сценаріїв - у разі, якшо не буде філігранної роботи Києва, та розуміння викликів - здатна завести Україну у виборчу кампанію.

Чи буде розуміння викликів тими, хто ухвалює рішення? 

Велике питання. По САП розуміння особисто у Зеленського так і не настало. І от тепер САП-ганьба Києва б'є нас буквально по всіх фронтах - від ЄС до США. Далі буде більше.

Zoya Kazanzhy:

Маємо вже дуже помітну тенденцію: у нашій країні є декілька повністю недоторканих персон, і що б вони не робили, з ними і у них все буде ок.  І ці персони, на жаль, наділені найвищою державною владою та мають серйозний вплив на прийняття стратегічних рішень. І ці персони, схоже, стають реальною проблемою для Зеленського. 

Наша співвітчизницю, членкиня Палати представників США Вікторія Спарц вчора звернулась з листом до президента США з проханням пояснити, які існують процедури нагляду щодо діяльності глави Офісу президента України Андрія Єрмака і його заступника з питань правоохоронної діяльності Олега Татарова, який затримує призначення прокурора САП більше року і саме через це ані САП, ані НАБУ не функціонують. 

І тут почалось. Пішов розгін анонімними телеграм-каналами наїзду на Спарц. Відбілювання Татарова з розповідями, що це він бореться в Україні з корупцією (що, блд?!) і йому мстять. 

Звісно, з’ясувати, хто цим займається, не складно. Було б бажання.

А тут і наше МЗС під’їхало. «Радимо пані Спарц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни у нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження» - от такими словами «відчитали» пані конгресвумен.

На щастя, репутація і біографія пані Спарц дуже відріняється від біографії і репутації фігурантів її листа. 

Схоже, дехто на Банковій наскільки далекий від реалій, що зіркова хвороба вплинула на адекватність. Ви що робите? Ви хто такі без партнерства в нашій війні? Без зброї і грошей? Ви, ті, хто розповідав казки про те, що "путін не хоче війни", а самі на початку війни, якої "не хотів путін"  дружно виїхали до Івано-Франківська, а дехто, маючи найвищий ступіть доступу до держтаємниці, взагалі щез на 2 тижні! В той час, коли люди, саме люди, зупиняли ворожі танки і гинули, не даючи ворогу реалізувати задуману окупацію за 48 годин. 

Роль США надзвичайно важлива. Нам потрібна двопартійна підтримка. Подібні реакції нищать і довіру, і підтримку.

Я пам’ятаю, як Янукович тримався обома руками за Азарова і Захарченка. Ну і чим це закінчилось?

Якщо у вас все ок, то чому боятись процедури перевірки?

І чому не можна місяцями призначити антикорупційного прокурора, який ЧЕСНО виграв вибори і пройшов всі необхідні процедури?! Тому що він не той, кого хотів Татаров? 

Чому Зеленський так за них тримається? В чому їхня цінність і унікальність? 

Ці люди стають реальною проблемою і для країни, і персонально для президента. А, значить, і для нас всіх. 

І так, саме Зеленський відповідає за своє оточення.

Marina Daniluk-Yarmolaeva:

А зараз почався цікавий скандал.

Представниця Палати представників США Вікторія Спартц у п’ятницю звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.

У загальному описі листа є коротка згадка про нібито наявність "різноманітної розвідувальної інформації щодо дій пана Єрмака в Україні та його імовірних зв'язків з Росією". Є ще закрита частина частина листа, прихована таємницею. 

Конгресвумен також згадує в листі, що глава Офісу президента призначив своїм заступником з питань правоохоронної діяльності Олега Татарова, тоді як він "затримує призначення незалежного антикорупційного прокурора понад рік, через що Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро не функціонують". Привіт, Зеленському і його команді. США все чудово бачить)

Спартц пише що «пан Єрмак викликає багато занепокоєнь у низки людей у США і за кордоном».

«Тоді як президент Зеленський тяжко працює для створення союзів із Заходом і нашою країною, на нас лежить відповідальність повідомити йому, якщо ми маємо занепокоєння щодо ключових людей у його оточенні. Ця також наш обов’язок перед сміливими українськими солдатами й сильним українським народом, який бореться за свободу й міжнародний порядок для нас усіх», – підсумовує Спартц.

Цікаво, що наближені до ОПУ телеграмчики уже пишуть, що це просто кляті республіканці боряться за владу. І накидають. Але є одне але — Спарц українка з Чернігівщини, яка першою серед українців перемогла на виборах в Палату представників Конгресу США у 2020 році.

У квітні 2022 року Спартц була однією з офіційних представників США, хто відвідав Україну вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Також Спарц була присутня на історичному моменті підписання ленд-лізу Джозефом Байденом. 

Тому накиди, що ця «блондиниста сука просто зливає Україну» чи ця «республіканка просто зливає нашого чудового Єрмака в часи війни» не котить.  

До слова, недавно наші американські друзі натякали, що знають і про приватні рахунки згаданих персонажів. І це сотні мільонів не гривень.

**

Зараз придворні блоугєри і боти почали розганяти тезу, що Вікторія Спарц просто ушла бабьонка, яка вийшла вдало заміж за омєриканця. І він їй зробив кар’єру і купив місце в Конгресі. 

Ну таке, чимало українців одружується з іноземцями, але не всі роблять круті політичні кар’єри в нових країнах. Забезпеченого чоловіка для цього мало.

Отже, хто така Спарц?

Майбутня конгресменка народилася у місті Носівка на Чернігівщині в родині інженерів, отримала ступінь бакалавра та магістра з міжнародної економіки в Київському національному економічному університеті.

У 2000 році Вікторія одружилася з американцем Джейсоном Спартцем і переїхала до США. Вікторія долучилась до фермерського родинного бізнесу чоловіка. У цьому допомогли отримані в Україні економічні знання. Паралельно вона отримала диплом магістра з бухгалтерії Університету Індіани, в якому і лишилася викладати.

Спартц працювала в бізнес-структурах та державних установах, зокрема на посаді фінансового керівника генеральної прокуратури Індіани. Має і власний бізнес в галузі фінансових консультацій, фермерському господарстві та нерухомості.

Спартц виховує двох донечок  Анну-Ліліану та Вікторію-Інгрід. Обидві хрещені за православними традиціями. Обидві знають українську мову, бережуть традиції та із задоволенням носять вишиванки.

У 2020 за Спарц проголосували 187 тисяч виборців. Перемога республіканки Спартц над демократкою Крістіною Гейл стала попередженням для демократів, які сподівалися вибороти місця в районах з освіченим, заможним населенням, як от П'ятий округ в Індіані, гадаючи, що втрата популярності Трампа потягне за собою вниз і кандидатів-республіканців. Але кагбе, Вікторія не трампістка і тому не вийшло. Згодом Спарц налагодила відносини з демократами. Зараз вони хороші. 

В одному зі своїх передвиборчих роликів під назвою "Стоп соціалізм" Спартц дивиться на відео з червоними прапорами із зображенням Леніна та довгими чергами з людей, які стоять за продуктами.

"Народжена у Радянському Союзі, Вікторія Спартц знає горе соціалізму", - каже голос за кадром. Вона неодноразово згадувала розповідь дідуся про те, як радянська влада відібрала у їхньої родини господарство під час колективізації та про Голодомор у 1930-х роках. Так вона пояснювала «лівакам» свого штату, чому оце все дуже небезпечне. 

Спарц часто приїздила до бабусі у Носівку. І що каже про нашу політику? «Яфахівець, я точно знаю, що для того, аби стати успішною, кожна країна, і в тому числі Україна, має напрацювати певну стабільну, правильну основу. І ні в якому разі не віддавати монополію влади державі", - радила вона у своєму інтерв'ю за 2020 рік. 

У квітні Спартц відвідувала Київ і Бучу, а у травні вона побувала у Дніпрі. У червні була у Чернігові.  Кажуть, місцеві без прикрас розказали їй все, що вони думають про тих, хто гальмує пошук грошей на відбудову Чернігівщини.

9 травня, Президент США Джо Байден підписав Закон про ленд-ліз для України. Підпис було зроблено тією ж ручкою, що й у 1941 році. Після цього Байден передав цю ручку конгресвумен від Республіканської партії Вікторії Спартц, яка має українське походження. 

Ще 2 березня конгресмен Спарц сказала таке до своїх колег: «Я думаю, що нам потрібно зрозуміти ситуацію в Україні. Це не війна. Це геноцид українського народу божевільною людиною, яка не може зрозуміти, що український народ не хоче бути з Радянським Союзом. Це бійня. Це вбивство українського народу. А вільний світ стоїть і дивиться. Скільки він [Путін] уб’є? Ну, я вам скажу: він уб’є всіх, і скільки зможе, якщо ми щось з цим не зробимо». Це був важливий заклик до посиленої підтримки України на тлі російської агресії.

Oleksii Bratushchak:

Вона лобіювала ленд-ліз для України. А тепер її ледь не агентом Кремля хочуть зробити. Бо зацікавилася зв'язками Єрмака.

Конгресменка українського походження Вікторія Спарц була першою, кому Байден подарував ручку, якою щойно підписав лен-ліз для України. Таким чином відзначив її вклад в просування.

Учора вона звернулася до Байдена з питаннями щодо Єрмака. А саме - щодо його російських зв'язків. А також нагадала, що заступником у Єрмака є такий собі Татаров, який саботує функціонування антикорупційних органів. 

Це звернення - болючий удар по Зеленському-Єрмаку-Татарову. Бо виводить у публічну площину міжнародного рівня питання щодо чортів в Офісі президента. Спарц згадує про існування певних розвідданих щодо дій Єрмака та його ймовірних зв'язків з Росією. І цікаво, якою буде відповідь Байдена. Навряд чи від відмовчиться.

А поки бачимо реакцію української влади. Ні, Зеленський з Єрмаком відмовчуються. Бо хто зна, що викладе Байден. В інформаційний простір закидують версії різних проксі. Так речник МЗС закидує Спарц, що вона намагається вкинути в США російські наративи. А телеграм-канали медійників ОП йдуть ще далі. Вони ставлять Спарц на один рівень з Шарієм. Навіть більше. Вони роблять акцент на партійність Спарц і накидують на республіканців, що ті є загрозою українських інтересів, бо хочуть загальмувати допомогу Україні. Ну і підсумок: республіканці разом зі Спарц працюють на роzію.

По суті інформаційними вкидами через анонімні телеграм-канали ОП демонструє, що готове до медійної війни проти американців, аби тільки захистити Єрмака та Татарова. І робиться це за мовчазної згоди самого Зеленського. Принаймні за публічної мовчазної згоди.

Коли різні проксі Банкової накидують на всіх опонентів всередині країни, то це виглядає просто огидно. Коли їх натравлюють на наших західних партнерів, які лобіюють важливі для країни речі, то це вже огидно небезпечно. Саме це є робою проти України.

Невже український президент готовий піти на конфлікт з американцями заради якогось Татарова? Татарова, якого вимагають звільнити навіть багато українців ще з самого моменту його призначення. За якого горою стоїть Єрмак.  

Це пєчаль, якщо особисті якісь особисті фобії та інтереси президента і далі будуть важити більше, ніж інтереси цілої країни.

Bogdan Butkevych:

Думаю, ви вже чули про лист від конгресвумен Вікторії Спартц Байдену про необхідність розслідувати зв'язки з рашкою Єрмака та татарова?

Як і мерзотні наброси у відповідь Єрмака, тобто, від речника МЗС та телеграм-помийок ОП в стилі "Спартц - російський агент, який хоче зірвати співпрацю зі США"?

Я просто нагадаю, що Вікторія - родом з Чернігівщини. Тієї самої, де єрмачня з кірюшою тимошенко зараз щімлять мера Чернігова Атрошенка. І де їй дуже вдячні за допомогу.

А ще - вона зірка Республіканської партії. Яка так - безумовно, атакує зараз Байдена та демократів перед виборами.

Ось тільки коли ОПшна мерзота намагається зробити вигляд, що Спартц - така погана, то я нагадаю, що саме їй Байден подарував ручку, якою він підписував закон про лендліз. І що вона - в гарних стосунках з демократами.

А, і ще вона - велика зірка в нашій діаспорі в США. Так що сміхотворні спроби лещенко-дмитролитвиних та іншої ОПшної гнилі зробити з неї агента Кремля - дуже сміхотворні. Адже ця людина - одна з найбільш послідовних і жорстких критиків рашки в принципі в американському політикумі. Яка постійно працює з Україною. І не втрачає з нею зв'язок.

Тому я так собі бачу, що американці роблять гарну схему. Думаю, ні для кого вже не секрет, що Зеленському і його вірній болонці (чи навпаки) єрмаку насправді ніхто не довіряє. Ну сорі - після такої кількості брехні (керівник САП - це перше і далеко не основне), яка триває і зараз, воно по-іншому й не буде. В англосаксонській культурі брехня - це смертний гріх. Джонсон вам у приклад, угу.

Натомість, американці прекрасно бачать, що мутить єрмачня. Поки український народ і ЗСУ героїчно перемагають ворога, ці уродці збираються скористатися її плодами. І під крики "та ми тут грудями (єрмака) весь Захід захищаємо" присісти на потоки західних грошей і підім'яти всю країну під себе. Під крики ж: "не на часі критикувати, зараз війна". 

Тому американський політикум в цілому хоче і допоможе Україні перемогти. Україні - але не Зеленському. І вже тим більше - не мутному ларьочнику єрмаку. У якого безумовно є зв'язки з рашкою. Інакше й бути не може з тим, хто привів в ОП татарова, демченка та іншу пряму російську агентуру, зриває операції во вагнерівцям, призначав в ДБР тих, хто знищує матеріали важливих справ про державну зраду і п*здить клістрони перед війною тощо

Тому гарно так виходить - коли українка за походженням і республіканка виходить з такою ось ініціативою. А демократи ж ніби не при чому. 

Тому я зараз радію. Адже американці роблять дуже прозорий натяк - рібятки в ОП, не думайте, що ви за наш рахунок виїдете. Ніт. Україна і ЗСУ - окремо, єрмак - окремо. Не зрозумієте цей натяк - буде ще більш жорсткий.

Зеленський все одно буде змушений викинути єрмака. Який тягне його в безодню. І американці це чітко дають зрозуміти. 

Ну, й, звичайно, просто нагадаю, що на листопадових виборах республіканці, цілком вірогідно, можуть виграти. І тоді ось ці гнилі накиди єрмачні на одну з головних республіканських зірок ще більше аукнуться цим мамкиним талейранам.

День, коли єрмачня зі всіма своїми подоляками, арестовічами, татаровими, демченками, лещенками, дмитролитвиними і всім сонмом гнилі, яку він (єрмак) особисто набрав в ОП, буде вигнана, я особисто буду святувати як один з найуспішніших днів в українській новітній історії. 

І не забуду подякувати за це нашим американським оюзникам. Які вміють дійсно грати в політику. А не в дрібний шахер-махер ларьочника єрмака з ринку 90-х.

Бо те, що коїть зараз татаров зі своїм шефом - це якраз саме те, що може завадити нам перемогти. І стати нормальним членом західної спільноти. 

Повторюю головне, що всім слід розуміти. США чітко розділяють в своїй голові і політиці Україну і Зеленського з єрмаком. І цей лист - чудове цьому свідчення.

Україна - переможе.

Єрмачня - ні.

Sergey Fursa:

А якщо конгресвумен працює на російську розвідку? Раптом іі завербували у чернігівській школі у 5-у класі, коли ФСБ дізналось, що вона списує на контрольній по фізиці. І понеслась….

А зараз ФСБ готує її на майбутнього президента США, коли Трамп вже остаточно постаріє. Хіба є кращий спосіб заробити політичний капітал в США, ніж питати у президента США про відомого у всіх 50 штатах Татарова і Єрмака? Це ж гарантує увагу не тільки анонімних українських телеграм каналів, але й CNN і Fox news. Що правда вона не народилась у США, але про це ми подумаємо потім…

От хитре ФСБ, все прорахували. Вони не йдуть простим шляхом заробляння політичного капіталу на хвилюючих американців темах, таких як аборти чи вартість пального, а вирішили зайти з несподіваного боку.

А чому б ні? Також версія…

Або конгресвумен хоче заробити на відновлені України? Ну чому б ні, коли ти всього лише працюєшь у Конгресі всього лише Сполучених Штатів Америки і тут бачишь, як можно розпиляти на великому будівництві…

Треба перевірити цю версію. ДБР має ії відпрацювати. 

Чесно слово, от хіба непризначення прокурора САП варто тієї ганьби? Тим більше, що всім навколо десять разів пообіцяли, що призначимо обраного голову САП завтра. І це є і умовою євроінтеграціі і гарантією довіри з боку американців, від яких ми залежимо і потребуємо постійного постачання озброєння.

Коротше кажучи, призначте вже прокурора САП і тоді у людей не буде виникати таких запитань. Бо логічної відповіді в рамках того, що всі чиновники працюють на благо України, на питання чому місяцями не призначається ключова людина у системі боротьби з корупцією просто не існує. Це неможливо пояснити цивілізованим людям.

Olha Reshetylova:

Ти можеш виголошувати геніальні промови. 

Можеш насолоджуватися увагою і оплесками всього світу. 

Можеш залишитися зі своєю країною, коли весь світ не давав їй більше тижня на протистояння. 

Але все одно те, яким ти залишишся в історії, визначатиме твоє оточення, а твою силу волі і твоє ставлення до майбутнього країни зрештою покаже те, чи готовий ти позбутися своїх скомпрометованих друзів. 

Більше того, це і є показником масштабу особистості, який не намалюєш ні режисерськими постановками, ні правильними словами.

Загальна відповідь влади на це, поки виглядає так: 

Oleg Nikolenko, речник  Міністерства закордонних справ України:

Україна глибоко вдячна Сполученим Штатам Америки за непохитну підтримку в протидії агресії Росії. Важко переоцінити політичну, військову та фінансову допомогу, яку Конгрес та адміністрація президента Джозефа Байдена надали нашій державі за чотири місяці повномасштабної війни. Відзначаємо особисту роль президента США в консолідації цих зусиль. 

На цьому тлі масштабної підтримки особливо контрастують останні дії та заяви членкині Конгресу США Вікторії Спартц. Вони є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США. 

Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження. 

Членкиня Конгресу має також припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України. Українська сторона максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки. Подальша бюрократизація та затягування процесу, якого очевидно і прагне Вікторія Спартц, сприятиме лише подальшому просуванню російських загарбників. На такий сценарій тільки і розраховують в Кремлі.

Переконані, що жодні заяви та провокації не підірвуть той високий рівень довіри, що встановився між президентами Володимиром Зеленським та Джозефом Байденом, Андрієм Єрмаком та Джейком Салліваном, Дмитром Кулебою та Ентоні Блінкеном, а також іншими високопосадовцями України та США.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]