Агенти Кремля в рясах в Україні: як Онуфрій та інші священники УПЦ МП повʼязані з Росією?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Назавжди змінити релігійне життя України може новий законопрокєт 8371, який депутати Верховної Ради вже підтримали у першому читанні. Тобто діяльність релігійних організацій, які керуються з держави-агресора проти України, має бути заборонена.

Служителі та віряни УПЦ МП виступають проти такого закону. Вони відкидають звинувачення у зв'язках своєї церкви з росією та стверджують, що незалежні в релігійних питаннях. 

 Тим часом аналітики OSINT-аґенції Molfar знайшли численні звʼязки митрополитів, єпископів та архієпископів УПЦ МП з росією: паспорти громадянина рф, нерухомість під москвою, навчання в росії, підтримка невизнаних “лднр” та виправдання окупації Криму та повномасштабного російського вторгнення. Про це все читайте у публікації.

Священнослужителі чи агенти кремля?

У жовтні СБУ заявили, що від початку повномасштабної війни було викрито 68 кліриків (церковнослужителів) УПЦ МП. Вони співпрацювали з росією, продавали зброю та поширювали дитячу порнографію. Прихильники УПЦ МП активно використовують риторику про "недоторканість релігійних поглядів", але ігнорують, що релігійні й політичні погляди часто є пов'язані. Як у випадку, коли представники СБУ під час обшуків у “незалежній” УПЦ знаходили прапори вигаданої "новоросії", символіку рф, російські паспорти, посвідчення російських військових, методички російською, рублі.

СБУ проводить обшуки в УПЦ МППочаток 2023 року. СБУ проводить обшуки в УПЦ МП

На фоні другого року великої війни в Україні, вимальовуються контури масштабної мережі, що підтримує "рускій мір". Виявилося, що у їхньому арсеналі не лише святі тексти, а й пропагандистські листівки від кремля. 

OSINT-розслідувачі Molfar дослідили діяльність та висловлювання вікаріїв, митрополитів, єпископів УПЦ МП й знайшли там звʼязки з росією. У цій статті коротко окреслимо декілька з них: Онуфрія, Варсонофій, Мелетія, Нестора та Марка.

список усіх служителів УПЦ МП повʼяхзаних з росією інфографіка

А повний перелік з 67 церковнослужителів вищого сану — дивіться у нашому новому реєстрі.

Молитва за зрадників. Виконує митрополит Онуфрій

Онуфрій фото

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій (світське ім'я — Володимир Березовський) 

Дата народження:  5 листопада 1944 р.

Митрополит Онуфрій — голова Української Православної Церкви московського патріархату. Він є архієреєм для всіх єпархій цієї церкви в Україні. Служби править у Києво-Печерській Лаврі.   

Митрополит ніколи “не цікавився” своїм російським громадянством. За його словами, після розпаду срср російське громадянство якось “саме собою продовжилося”.

Онуфрій цитата

У квітні 2023 року Онуфрій заявив, що є громадянином “лише України”. Однак станом на 20.07.2023 його російського паспорта у переліку серед недійсних не знайдено

Інші його заяви викликають ще більше питань. Під час зустрічі з полоненими російськими солдатами Онуфрій побажав “щоб Бог охороняв вас, усіх людей, які перебувають на полі битви”. Також він висловився фразою “вийшло як вийшло” в контексті розвʼязаної росією війни ,а в 2014 році в інтерв'ю релігійному виданню “СПЖ” назвав війну між Україною і росією “громадянською”.

Онуфрій зустрівся з полоненими росіянамиОнуфрій (ліворуч) на зустрічі з полоненими російськими солдатами

Схоже, митрополит вважає, що зрадники у рясах і колаборанти заслуговують на підвищення, бо 18 серпня 2022 року він таємно підвищив єпископа-колаборанта з Луганської області Павла (Валуйського) до звання архієпископа. Згодом підвищив ще одного єпископа-зрадника — Спірідона (Головастова) — до архієпископа. 

Онуфрій також володіє квартирою у москві. Вона розташована на околиці столиці рф, за адресою: вулиця Академіка Глушко, будинок 14. корпус 1, квартира 120. Тобто Орест Володимирович вписаний і як мешканець москви станом на 2015 рік. 

квартира ОнуфріяЦе скриншот з google street view. Ймовірно, у цьому й підʼїзді знаходиться квартира, яка належить митрополиту Онуфрію

Молитва за терористів. Виконує архієпископ Варсонофій

Варсонофій фото

Архієпископ Варсонофій (світське ім'я — Виниченко Володимир Семенович) 

Дата народження: 19.03.1961 

Вікарій Донецької єпархії 

Варсонофій був підвищений до сану архієпископа у 2022 році. А вже у 2023 році його позбавили громадянства України. Та, схоже, архієпископ має інше — російське громадянство, і прописаний у місті республіки Адигея. 

Адреса його прописки у росії: м. Майкоп, вул. 12 Марта 134-1-216

Крім того, що він виступає проти незалежної української церкви, Варсонофій ще й відвідував тимчасово окуповані території Донецької області. Там він побував декілька разів, за що внесений до реєстру сайту “Миротворець.  

У 2015 році разом з очільниками невизнаної  “днр” святкував “день республіки”.Також Варсонофій проводив в окупованому Донецьку поминальну службу за терористом Михайлом Толстих на прізвисько "Гіві".

Молитва за “ковідних дисидентів”. Виконує митрополит Мелетій

митрополит Мелетій фото

Митрополит Мелетій (світське імʼя —  Єгоренко Валентин Володимирович)

Дата народження: 17.07.1962 р.

Єпархія: Чернівецько-Буковинська

Нині він громадянин росії. А його українське громадянство припинено. Мелетій народився у Жамбильській області, Республіки Казахстан. Навчався у московській духовній семінарії та академії. Як й інші фігуранти цієї статті, він також виступав проти незалежної української церкви від РПЦ. 

У 2019 році Українська Церква отримала Томос. Після цього громади почали переходити до ПЦУ. Такі зміни не сподобались митрополити Мелетію. В одній із суперечок він заблокував голову Заставнівської райдержадміністрації у своєму кабінеті — так активно намагався переконати чиновника у тому, що відбувається "рейдерське захоплення храмів".

Мелетій часто благословляв хресні ходи проти ПЦУ. Він також згадується на сайті "Миротворець" через "свідомі дії з розповсюдження коронавірусу". У квітні 2020 року з'явилася інформація, що Мелетій та декілька священників його єпархії захворіли на коронавірус. У відповідь на це, архімандрит цієї ж єпархії відвідав газету, яка спочатку повідомила про випадки захворювання, і демонстративно кашляв на її працівників.

У 2018 році газета “Час” опублікувала розслідування про майно митрополита Мелетія. У нього нарахували декілька автомобілів, розкішні апартаменти та чималі земельні гектари поблизу чоловічих монастирів. Мелетій подав до суду через цю статтю, але програв позов. 

Його адреса у росії: Краснодарський край, м. Кропоткін, вул.Желябова 2

Молитва за “чєй Крим”. Виконує єпископ Нестор

Єпископ Нестор фото

Єпископ Нестор (світське імʼя — Доненко Микола Миколайович)

Дата народження: 20.02.1958 р.

Вікарій Сімферопольської та Кримської єпархії 

Проживає та веде священницьку діяльність в окупованому Криму. Адреса: м. Сімферополь, Ковилова 56, кв 50.

Свої служби у Криму він правив з 2014 року. Виступав противником Томоса та створення Єдиної помісної церкви України. В інтерв’ю пропагандистському сайту "Украина.ру" порівняв Томос про автокефалію зі смертельною отрутою. За інформацією видння "Релігії в Україні", Доненко відомий як фігурант листування Кирила Фролова, лідера "Асоціації православних експертів", куди входять священники РПЦ та УПЦ МП, а також адміністрація президента рф. Доненко рекомендувався Фроловим в загальному списку «проросійських сил» в Україні, які могли б стати партнерами руху "Український вибір" Віктора Медведчука.

У 2023 році його позбавлено громадянства України. 

Молитва для тих, хто хоче до москви. Виконує митрополит Марк

митрополит Марк фото

Митрополит Марк (світське імʼя — Петровцій Микола Іванович)

Дата народження:  06.12.1951 р.

Єпархія: Хустська

Громадянин рф. Згідно з наказом Президента, позбавлений українського громадянства. Навчався у московській духовній семінарії. У середині 2022 року стало відомо, що митрополит не видав наказ по очолюваній ним єпархії про заборону поминання кіріла (гундяєва). Він також виступав проти скликання собору синдоду УПЦ МП та відокремлення від москви.

Адреса митрополита у москві:  московська обл., м. Сергієв Посад, вул. Пугачьова, 13

Заборона УПЦ МП — порушення прав?

Схоже, серед українців ставлення до УПЦ МП поступово надломлюється на тлі повномасштабного російського вторгнення та численних затримань й обшуків у них. 

опитування КМІС інфографікаРезультати опитування КМІС яке було опубліковане 29 грудня 2022 року.

Згідно з опитуванням, яке проводив КМІС, 54% відсотки українці підтримують заборону філії російської церкви в Україні. Самі ж служителі УПЦ активно заперечують звʼязки з москвою й називають такі ініціативи від нардепів “порушенням прав”. Але чимало із церковнослужителів УПЦ МП є громадянами рф, мають нерухомість в росії та й геть здобували там освіту. Все це викликає великий сумнів, що вони можуть підтримувати духовно Україну й українців. 

Ці священнослужителі не лише впливають на свідомість вірян, але й, схоже, використовують своє положення для розповсюдження російської пропаганди. Тому необхідно критично ставитися до їхньої позиції та повідомлень, що вони намагаються донести до громадськості. Співпрацювати з ворогом — це не порушення прав? 

— 

Джерело: OSINT-аґенції Molfar 


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]