Анатомія злочину. Як нотаріус з проросійським шлейфом з команди Єрмака влаштував бедлам в Міноборони на прохання Умєрова

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Анатомія злочину

 24 січня міністр оборони Рустем Умєров своїм наказом тимчасово відсторонив керівницю АОЗ Марину Безрукову. На час відсторонення він тимчасово поклав обовʼязки керівника АОЗ (тобто, зробив т.в.о) на Арсена Жумаділова.

Центр протидії корупції (ЦПК) продовжує викривати деталі того, як Міноборони вдалося сфальсифікувати в держреєстрі дані про керівника Агенції оборонних закупівель (АОЗ).

Чому ця зміна у реєстрах критична? Бо мова про 300 млрд грн на зброю. 300 млрд грн, які розподіляє саме той, чиє імʼя вказане в реєстрі (або не вказане).

25 січня о 18:25 приватний нотаріус Андрій Лігун на основі поданих Міноборони документів змінив дані у держреєстрі, вказавши керівником (не т.в.о., а саме постійним керівником) АОЗ Жумаділова. Хоча, якщо людина тимчасово виконує обовʼязки, то у реєстрі зазначається цей факт. Проте у випадку із АОЗ – Марину Безрукову просто викинули із реєстру.

Кожен крок цієї фальсифікації   описаний нижче з документами та посиланнями на записи в державному реєстрі.

Читайте також: Нескінчені скандали в Міноборони генеруються міністром Умеровим (задля чого?): за кулісами чергової кризи

Анатомія злочину

Спочатку нагадаємо, що рішення Наглядової ради АОЗ (від 23.01.25) про продовження контракту з Безруковою (на рік) є легітимне, ніким не скасоване і навіть не оскаржене.

24.01.25 

Міністр оборони України Рустем Умєров видає наказ про викидання з Наглядової ради АОЗу – Тараса Чмута і Юрія Джигира (які голосували за погодження контракту Безрукової). 

Читайте також: Скандали в Міноборони: саботаж роботи та практично знищення ДОЗ?

В той же день – 24.01.25 

Рустем Умєров починає службове розслідування щодо очільниці АОЗ Марини Безрукової, на час якого:

1) Тимчасово відсторонює Безрукову від виконання обовʼязків: наголошу – саме відсторонює, а не звільняє. 

2) Тимчасово покладає обовʼязки директора АОЗ на Арсена Жумаділова. 

25.01.25 

Нотаріус (Лігун Андрій Іванович) на основі поданих Міноборони документів змінює дані у держреєстрі, вказуючи керівником АОЗ Арсена Жумаділова.

В доданому документі видно і реєстратора (Лігуна), і Жумаділова на посаді керівника, і відсутність Безрукової.  

Цими змінами в реєстрі Рустем Умєров намагається переконати всіх, що Арсен Жумаділов — новий легітимний керівник, і немає чого скандалити.

Проте і в момент внесення цих змін в реєстр, і зараз – директором АОЗ є Марина Безрукова і саме її прізвище має бути в реєстрі. Однак, прізвище Безрукової викреслили.

Читайте також: Як повʼязані корупція в Міноборони та держзрада

І головне. Якщо людина тимчасово виконує обовʼязки, як Жумаділов в АОЗ, то це буквально так і вказується в реєстрі.

Як, наприклад, з виконуючим обовʼязки керівника ДП НАІС, або як з тимчасово виконоючим обовʼязки керівника НЕК Укренерго. На скріні вище наочно демонструється різниця з випадком Жумаділова.  

Отже, Умєров своїм же наказом НЕ звільнив Безрукову, а лише тимчасово відсторонив, і на час цього відсторонення тимчасово поклав обовʼязки на Жумаділова.  

А тепер найцікавіше. Хто ж такий цей нотаріус – Лігун Андрій Іванович, який, заради прописання Жумаділова керівником, АОЗ вчиняє очевидне порушення закону.

Читайте також: Народний депутат президента разом з міністром оборони президента крадуть в ЗСУ, — Шабунін

Хто ж такий нотаріус Андрій Лігун

На сайті Нотаріальної палати України (в м. Києві) у біографічній довідці Лігуна Андрія Івановича зазначено: “волонтер ГО Спілка теле та кіноіндустрії”.

Нагадаю, що засновником ГО “Спілка теле та кіноіндустрії” є Андрій Єрмак – голова Офісу Президента України

ЦПК вирішив дослідити звʼязки Андрія Лігуна, який зміг внести такі незаконні зміни. Раніше ми писали, що Лігун відкрито зазначає в офіційній біографії, що є волонтером ГО "Спілка теле та кіноіндустрії". Засновником ГО є Андрій Єрмак.

Читайте також: Черговий скандал з корупційними закупками в Міноборони: чому курткогейт гірший за яйцегейт

Також ЦПК вдалося зʼясувати і інші факти про Лігуна. 

1. Звʼязки з росіянами 

У 2021 році Лігун намагався переписати 100% власності ВКонтакті в Україні на британську фірму INSTACORP LTD. На це в 2023 році Департамент контррозвідки Служби безпеки України (СБУ) поскаржився до Міністерства юстиції. Тоді дію Лігуна скасували.

 Також напередодні повномасштабного вторгнення – 30.12.2021 – Лігун вносив зміни до відомостей про юрособу ТОВ "Ультрасейфеті", якою володів росіянин Максим Котеньов. Але ТОВ "Ультрасейфеті" ще довго після 24.02.2022 була у власності Котеньова.

Читайте також: АРМА, попри спротив окремих осіб, вилучило «квартиру Клименка»

2. Допомагав врятувати майно ексміністру доходів і зборів часів Януковича Олександру Клименку.

У травні 2019 року Лігун кілька разів намагався внести зміни в ТОВ "КУА "Ексельсіор". Тоді на дії Лігуна поскаржилося Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Мінʼюст повністю задовольнив скаргу АРМА, і скасував дії Лігуна.

ТОВ "КУА "Ексельсіор" на той час належала ексміністру доходів і зборів часів Януковича Олександру Клименку. Після втечі Януковича активи Клименка потрапили під арешт і управління АРМА. Серед них – понад 40 елітних квартир у Києві та Одесі, більше 30 машиномісць, 20 земельних ділянок, низка корпоративних прав, а також офісні приміщення на 5 тисяч кв.м у ТРЦ "Гулівер" тощо. 

Тобто, Лігун допомагав Клименку врятувати його майно, але Мінʼюст принаймні пробував це зупинити. Все ж в 2020 кілька земельних ділянок і недобудований палац у Конча-Заспі, які належали ТОВ КУА "Ексельсіор", оформили на оточення "смотрящого за Києвом" Дениса Комарницького.

3. Лігуну неодноразово блокували доступ до держреєстрів через підозрілі дії. 

Вперше Лігуну заблокували доступ до реєстрів речових прав на нерухоме майно на три місяці у 2020 році. Сталося це після того, як він намагався переписати заправку біля Жулян з ТОВ "ЄВРО ІНВЕСТМЕНТС ГРУП" на ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ФІНЄВРОВЕКТОР". Остання належала помічницям нардепа від "Слуги народу" Олега Дунди, а потім перейшла у власність Сергію Тігіпку.

Вдруге доступ заблокували до держреєстру юридичних осіб у 2022 році на місяць за внесення неправдивих даних про ТОВ "АЛЬФАПРОМБУД". До Мінʼюсту поскаржилася директорка компанії, оскільки Лігун вніс дані в реєстр без її відома використовуючи дані її недійсного паспорту. 

У 2023 році Лігуну заблокували доступ до реєстру юросіб ще на два тижні. Причиною стала скарга до Мінʼюсту щодо неналежної зміни директора "ТН ІНЖИНІРИНГ". Тобто, мала місце схожа ситуація, як у справі АОЗ – коли зміни до реєстру про керівника компанії вносять без належних документів.

Читайте також: Умєров затіяв службове розслідування в АОЗ, Безрукову відсторонили, нотаріус з ГО Єрмака "рейдернув" цю державну структуру

4. Лігун фігурує у кількох рішеннях щодо нерухомості в "царському селі" Києва. 

Ось приклад такого рішення та кілька задоволених на нього скарг про іпотеки (1, 2, 3, 4). 

Так, на підставі неіснуючої довіреності кіпрської фірми Лігун намагався зареєструвати ТОВ в Україні. 

ЛІгун також фігурує в кримінальних провадженнях, як нотаріус, дії якого оскаржують в суді: на підставі договору купівлі-продажу, який він посвідчив, у громадянина Ізраїлю в Києві віджимають квартиру.

5. Робота юрисконсультом членів Опоблоку. 

З 2005 по 2014 роки Андрій Лігун працював юрисконсультом АО "СИЛА ЗАКОНУ". Засновник і керівник АО – Капшук Андрій Володимирович. Він перший голова партії "Закон і порядок", яка згодом змінила назву на Опозиційний блок.

Також Лігун був керівником Адвокатського бюро Капшука.

Джерело: ЦПК/УП


Читайте також: 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]