Міф втоми: розмови про зниження підтримки України в США не підтверджуються

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 Згадки про втому американців від конфліктів та про зниження рівня підтримки України, що стали спільним місцем в американських медіа, відображають радше очікування експертів, журналістів та політиків, ніж реальність громадської думки.

Опитування демонструють, що, незважаючи на зниження уваги до української теми та її новинного фону, підтримка України серед американців залишається високою та двопартійною.

Нижчі цифри підтримки активної допомоги серед республіканців відображають їхній скептицизм щодо адміністрації Байдена та традиційний ізоляціонізм. Але й серед них, так само як серед непартійних респондентів, зниження підтримки всього на кілька процентних пунктів упродовж року свідчить скоріше про рутинізацію українського питання у громадській думці, аніж про якусь зміну настроїв.

Втім, найімовірніше, не підтримають американці й розширення допомоги. Не надав поки що видимого впливу на громадську думку щодо підтримки Києва і конфлікт який почався на Близькому Сході: допомога Україні залишається пріоритетом, який поділяється більшістю американців, хоча рівень консолідації в цьому питанні і поступається дещо тому, який можна спостерігати в питанні про допомогу Ізраїлю.

Читайте також: Читайте також: Більшість громадян США підтримують надання Україні зброї та економічної допомоги (ОПИТУВАННЯ)

У минулу п'ятницю Білий дім передав до Конгресу бюджетний запит на $105 млрд, який об'єднує в загальний пакет кошти, які США мають намір направити на допомогу Ізраїлю, Україні та навіть Тайваню, а також на гуманітарну допомогу сектору Газа та зміцнення американо-мексиканського кордону. Експрес-опитування, проведене на замовлення CNBC, показує, що найбільшою підтримкою американців користується виділення коштів на допомогу Ізраїлю (74%), а також на гуманітарну допомогу та зміцнення мексиканського кордону (по 72%), виділення коштів Україні підтримують 61% опитаних, а Тайваню – лише 52%.

Трохи раніше опитування, проведене 12–16 жовтня Квінніпекським університетом, демонструє, що рівень підтримки політики адміністрації Джо Байдена щодо України в американській громадській думці на даний момент навіть вищий (47%), ніж рівень підтримки політики щодо Ізраїлю (42%). Ізраїльське питання являється «розколюючим»: Байдена за цим пунктом підтримують 36% непартійних американців, 26% республіканців і лише 68% демократів, тоді як його політику щодо України схвалюють 46% непартійних виборців, 17% республіканців і 81% демократів. При цьому з обох питань спостерігається віковий розрив, хоча й різних масштабів: серед респондентів у віці 18–34 років політику щодо Ізраїлю схвалюють лише 20%, а щодо України — 40%, натомість серед старшого віку (65+) 60% висловлюють схвалення з обох позицій.

В американських медіа міркування про зниження підтримки України в США стали спільним місцем, проте уважний аналіз опитувальних даних показує, що ці оцінки перебільшені та відображають, скоріше, очікування преси та частини політичного істеблішменту. Про це пишуть, зокрема, аналітики Atlantic Council в огляді «Американці налаштовані проукраїнськіше, ніж Конгрес?». 

Справді, в опитуванні університету Квінніпека (проведеному вже після публікації огляду Atlantic Council) майже дві третини респондентів (65%) кажуть, що підтримка України відповідає національним інтересам Сполучених Штатів. Навіть серед республіканців цю думку поділяє половина опитаних (49%), серед демократів – 87%, а серед незалежних – майже дві третини (63%).

Читайте також: Як беззуба реакція Заходу на окупацію Грузії РФ заохотила Путіна напасти на Україну

При цьому 36% вважають, що США роблять для допомоги Україні достатньо, стільки ж (37%), що роблять занадто багато, а 20%, що роблять недостатньо. Таким чином, подальше розширення підтримки навряд чи викличе схвалення американців, однак і розмови про її зниження перебільшують зрушення, що спостерігаються.

Загалом американська громадська підтримка України залишається високою та двопартійною (bipartisan), наполягають аналітики Atlantic Council. Республіканці демонструють менший рівень підтримки України порівняно з демократами, проте це пов'язано з їхньою прихильністю до більш ізоляційної зовнішньої політики: їхня готовність підтримати Україну вище, ніж готовність надавати допомогу будь-якій іншій країні, зазначають вони (втім за винятком Ізраїлю).

Справді, у вересневому опитуванні Чикагської ради з міжнародних відносин (CCGA) «відправлення додаткових озброєнь та військових постачань українському уряду» підтримували 63% респондентів. І така сама частка тих, хто схвалює «продовження військової підтримки України у федеральному бюджеті на наступний рік» у серпневому опитуванні Change-Razom. В опитуванні CCGA військову допомогу Україні підтримали 50% республіканців, 77% демократів та 60% безпартійних, а в опитуванні Change-Razom на підтримку додаткової військової допомоги Україні висловилися 41% респондентів-республіканців, 87% демократів та 52% безпартійних.

При цьому з листопада минулого року частка тих, хто готовий надавати подальшу економічну підтримку Україні, скоротилася лише на 3 відсоткові пункти серед республіканців (з 50 до 47%), на 5 в.п. — серед демократів (з 81 до 76%) та на 6 п.п. (з 64 до 58%) – серед непартійних респондентів.

Читайте також: Війна в Україні ще багатьох здивує, а особливо Путіна - NYT

У питанні надання Україні додаткових озброєнь, порівняно з листопадом 2022 року, є деяке зниження у республіканців (з 55 до 50%), у демократів показник не змінився, а зниження у непартійних виборців з 63 до 60% близьке до величини похибки. Це не можна назвати істотною зміною, особливо з урахуванням того обсягу допомоги, який було надано за час, що минув з листопада.

Інерційне зниження, відображає швидше загальний спад уваги до української теми: інтерес до новин про російсько-українську війну впав на 13 в.п. серед демократів (з 90 до 77%), на 19 п.п. - Серед республіканців (з 85 до 66%) та на 16 п.п. — серед непартійних респондентів (з 78 до 62%) свідчать дані опитування CCGA.

Опитування показують, що частка американців, які кажуть, що допомога Україні «того була варта», залишається стабільною. За даними Інституту Рейгана , у червні так вважало 50% американців (65% демократів та 41% республіканців). Причому показник збільшувався, коли респондентам повідомляли, що Україна спромоглася значно послабити російську армію ціною всього 3% оборонного бюджету США. Change-Razom поставив своїм респондентам те саме питання і отримав аналогічні результати: загальна кількість відповідей, що допомога Києву «коштує витрачених грошей», підскочило з 46 до 57% (з 52 до 62% у демократів і з 45 до 56% у республіканців ).

Безумовно, різні фокусування питань, пов'язані з різними аспектами внутрішньої американської повістки, дають відповідні зрушення, але й у цьому випадку особливої ​​динаміки немає. 59% респондентів Change-Razom (52% безпартійних, 50% республіканців та 71% демократів) заявили, що вони підтримають припинення військової підтримки України лише тоді, коли регіон стане стабільним і Росія залишить всю українську територію.

Але коли CCGA запитує, чи мають США «підтримувати Україну стільки, скільки потрібно, навіть якщо в результаті американським домогосподарствам доведеться платити більше за бензин та продукти харчування», підтримка знижується. У вересні лише 47% респондентів заявили, що готові зазнати таких витрат: 62% демократів (порівняно з 61% у листопаді минулого року), 46% безпартійних (показник залишився незмінним) та 30% республіканців (33% у листопаді).

Читайте також: Ахмед Закаєв: «З Путіним уже ніхто не рахується, Росію вже бачать країною, котра програла, в котрої немає майбутнього»

При цьому більшість американців бачать в Україні довгострокового партнера та потенційного союзника. Про це, зокрема, свідчать дані нещодавнього дослідження Німецького фонду Маршалла (GMF), згідно з яким від половини до двох третин американців хочуть бачити Україну в НАТО (61%), підтримують її членство у Європейському союзі (58%) та виступають за фінансову допомогу США у її відновленні (57%).

Підтримка членства України в НАТО та ЄС сильна і серед прихильників Республіканської партії: 59% респондентів-республіканців заявили, що підтримують її членство в Альянсі (проти 74% серед демократів), і лише 29% висловилися проти. Частка супротивників здається невеликою з урахуванням відомого скептицизму щодо НАТО колишнього президента Дональда Трампа і його популярності, що знову зростає серед республіканців, напередодні президентських виборів.

Таким чином, разом опитування останніх трьох-чотирьох місяців не демонструють чіткого тренду зниження підтримки України. До помітних змін ситуації не призвела поки що й почата війна в Ізраїлі. При цьому у відповідях на питання, чи відповідає підтримка Ізраїлю національним інтересам США, спостерігається більш висока консолідація: згідно з опитуванням Квінніпекського університету, позитивно на нього відповідають 84% серед республіканців, 76% серед демократів та 74% серед незалежних виборців.

Водночас ставлення до арабо-ізраїльського конфлікту виглядає більш суперечливим. 61% американців кажуть, що їхні симпатії перебувають на боці Ізраїлю, проте серед демократів лише 48%; серед молодих американців про симпатію до Ізраїлю заявляє 41%, а симпатію до палестинців — кожен четвертий, 26%. Набагато більше американців вважають, що США мають займати у цьому конфлікті більш нейтральну позицію, чинячи тиск на обидві сторони (36%, згідно з даними опитування CNBC).

Джерело:   Re: Russia


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]