Санкції проти Вадима Новинського. Олігархічний портрет «суки православной»

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Президент Володимир Зеленський 2 грудня провів засідання РНБОУ, яке запровадило санкції щодо спонсора УПЦ МП Вадима Новинського, намісника Києво-Печерської лаври владики Павла та ще понад десяти діячів УПЦ Московського патріархату.

Зараз він втік до Німеччини.На початку листопада керівництво УПЦ їздило до нього. Вище фото з того візиту.

«Церковні санкції», як кажуть джерела ВВС, будуть схожі на санкції проти громадян України, зокрема, щодо Віктора Медведчука. Має бути блокування і арешт рахунків та активів, якими не буде змоги користуватись. Також можуть виникнути проблеми під час подорожей за кордон.

Які активи є у Новинського, якого Петро Порошенко раніше назвав “сукою православною” за просування інтересів Московського патріархату, – пропонуємо дані зі звіту Центру економічної стратегії «Олігархічний український капітал».

Фото:

Вадим Новинський — російський і український бізнесмен, народний депутат України, екс-регіонал. Він володіє однією з найбільших промислово-інвестиційних груп України «Смарт-Холдинг». «Смарт-Холдинг»  об’єднує  підприємства  гірничо-металургійного  й  нафтогазового  комплексів,  сільського господарства, суднобудування та нерухомості. Також група входить як акціонер разом із компанією Ріната Ахметова СКМ до аграрного холдингу HarvЕast.

Читайте також: Чи існує змова між ОП та Новинським про захист московської церкви в Україні?

Галузі, в яких представлені інтереси

  1. Гірничо-металургійний комплекс

Найбільша інвестиція «Смарт-Холдингу» Новинського у гірничо-металургійному комплексі — це пакет акцій  «Групи  Метінвест».  «Смарт-Холдинг»  керує    нею  на  партнерських  засадах  із  Групою  СКМ.

  1. Нафта і газ

Нафтогазове крило «Смарт-Холдингу» представлено публічною британською компанією з активами в Україні  Enwell  Energy  (колишня  Regal  Petroleum),  а  також  українськими  газовидобувними підприємствами «Пром-Енерго Продукт» і «Укргазвидобуток».

У сфері альтернативної енергетики «Смарт-Холдинг» реалізує проєкт будівництва мережі заводів із виробництва паливних пелет із біомаси.

Компанії підрозділу «Смарт-Холдингу» мають 5 спецдозволів на розробку надр в Україні.

  1. Будівництво і нерухомість

Девелоперський напрям «Смарт-Холдингу» представлений компанією Smart Urban Solutions. Відомим проєктом групи була реконструкція готелю «Спорт» біля НСК «Олімпійський», приватизованого у 2012 році. Нині працює під брендом Park Inn.

Під час активної фази бойових дій на Донбасі у 2014-2015 роках міноритарний партнер Новинського із  торговельної  групи  «Амстор»  Володимир  Вагоровський  спробував  здійснити  захоплення  мережі торговельних центрів і супермаркетів, які працювали у Центральній і Східній Україні.

У підсумку ТЦ закрили на кілька місяців, після чого «Смарт-Холдинг» зміг відновити контроль тільки над об’єктами нерухомості, а власну мережу супермаркетів довелося закрити.

  1. Інше

Агробізнес.  Основний  інвестиційний  проєкт  у  цьому  напрямі  —  агрохолдинг  HarvEast.  Його мажоритарний  акціонер  з  часткою  у  75%  —  група  СКМ.  Загальний  земельний  банк сільськогосподарських  активів,  у  розвитку  яких  беруть  участь  підприємства  «Смарт-Холдингу», перевищує  100  тис.  га  (детальніше  —  у  підрозділі  1.1).  Аграрний  напрям  також  представлений компаніями, які об’єднані під ТМ «Верес».

Читайте також: «Ми пройдемо цей шлях» – митрополит Епіфаній про повернення української молитви до Києво-Печерської лаври

Суднобудування  та  логістика.  Від  2005  року  «Смарт-Холдинг»  розвиває  суднобудівний  напрям, представлений  «Смарт  Мерітайм  Груп»  (Smart  Maritime  Group,  SMG).  До  складу  SMG  входять Миколаївська та Херсонська верфі, кожна з яких посідає провідні позиції у суднобудівній галузі як в Україні, так і в Азово-Чорноморському регіоні.

Читайте також: «Сучасна Росія — це ґвалтівник-вбивця з великим золотим хрестом на грудях»

Виробничі потужності суднобудівних підприємств дають змогу будувати середньо- та великотоннажні повнокомплектні судна водотоннажністю до 120 тис. тонн. Замовниками заводів виступають компанії з Нідерландів, Норвегії, Великої Британії та інших країн.

2016  року  «Смарт-Холдинг»  вирішив  створити  логістичний  хаб  у  форматі  індустріального  парку  з акцентом  на  вантажоперевалювання  продукції  аграрного  сектору  та  металоконструкцій.  У  межах проєкту створено керівну компанію «Наваль Логістик» та компанію-оператора «Наваль Парк». Остання надає послуги, пов’язані із перевалюванням вантажів.

Від 2007 року «Смарт-Холдинг» реалізує будівництво морського торгового порту «Очаків» на умовах державно-приватного партнерства. Наразі порт має потужності для перевалювання вантажів обсягом понад 0,5 млн тонн на рік. У порту функціонують 5 причалів.

Читайте також: Рада позбавилась Новинського, українці поки ні

Регуляції, в яких присутні інтереси

Новинський  був  народним  депутатом  України,  а  отже,  його  законопроєкти  могли  відображати прагнення до преференцій для його бізнесу.

Також  Новинський  працює  у  церковній  сфері.  Його  називають  «православним  олігархом».  Він впливова особа в Українській православній церкві Московського патріархату. Бізнесмен виступає за єдність  церкви  з  РПЦ  та  засуджує  автономістські  тенденції.  Зокрема,  це  проявляється  в  його політичній та законотворчій діяльності.

В  попередні  роки  компанії  групи  Smart  Energy  нарощували  добування  вуглеводнів  непоганими темпами. Це стало можливим завдяки отриманню від Держгеонадр спеціальних дозволів. Серед фірм, що  володіють  нафтогазовими  сппецдозволами,  майже  немає  відомих  міжнародних  корпорацій  або іноземних  видобувних  компаній,  що  системно  інвестують  у  розвиток  галузі.  Третину  приватних компаній,  що  видобувають  нафту  і  газ,  контролюють  публічні  особи,  тобто  ті,  які  виконують  або виконували  визначені  публічні  функції  держави  чи  є  близькими  соратниками  таких  осіб.  Вадим Новинський із п’ятьма спецдозволами серед них.

Релігія

Центральна сфера «небізнесових» інтересів Новинського це православна церква, і ця сфера сильно пов’язана з політичною орієнтацією проросіьйкого електорату України. Базовою аудиторії для партій у  яких  перебував  Новинський.  Новинський  бере  активну  участь  у  релігійному  житті  України  і  є впливовою  особою  в  Українській  православній  церкві  Московського  Патріархату.  Він  виступав  за об’єднання Української церкви із російською і виступав проти автономії Української церкви.

В 2015-му році Новинський опинився у базі «Миротворець», як зазначається олігарх «керує і фінансує діяльність, спрямовану на розпалювання міжконфесійної ворожнечі».

Читайте також: Как российский агент в ВР "сука православная" уничтожил стратегическое предприятие в Николаеве

У квітні 2020, митрополит Онуфрій висвятив Вадима Новинського у диякони УПЦ (МП). Рік потому, взяв участь у Великодній службі у Києво-Печерські Лаврі у якості диякона.

Нардеп Новинський подав два законопроекти у своїх інтересах УПЦ (МП) щодо релігійних питань.

Першим – 1104 – він пропонує такі зміни:

  • російська модель державно-церковних відносин, аби пірамідальна структура могла розвивати мережу приходів-філіалів;

  • ускладнити можливість переходу общин з однієї церкви у іншу;

  • забрати право на користування храмом на договірних засадах у не згодних з переходом в іншу общину;

  • заборона для держави достроково розривати договори оренди землі та нерухомості. Вилучати та передавати будівлі можна тільки з дозволу релігійної організації;

  • вилучення статті про особливий статус Андріївської церкви.

Другим законопроектом № 1107 Новинський пропонує встановлювати кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності релігійних організацій.

Читайте также: Вадим Новинский, «сука православная»: «Амстор», Тамбовская ПГ и ФСБ

Спорт

Вадим Новинський підтримував професійний кримський клуб – ПФК Севастополь. З 2010 по 2014 рік спонсорами клубу була група Новинського  «Смарт-Холдинг», а сам олігарх – почесним президентом.  Цікаво, що до Новинського, почесним президентом «Севастопля» був Віктор Янукович.

У 2010 році Новинський володів 25% акцій холдингу Ахметова «Метінвест», і тому міг залучити в команду немало гравців «Шахтаря» – здебільшого ветеранів, які закінчували кар’єру або молодь, яка шукала ігрової практики.

Новинський  допоміг  «Севастополю»  фінансово,  але  втратив  інтерес  до  клубу  після  того,  як  зміг балотуватися у народні депутати за одним з округів м. Севастополя.  Олігарх використовував футбол для своєї агітації. Наприклад, у переддень голосування (т.зв день тиші) організував святкування для вболівальників «Севастополю» на честь виходу команди у вищу лігу. На афішах події згадувалось про організаторів свята – благодійний фонд Новинського.

Зауважимо, що «Севастополь» за своє недовге існування з 2002 по 2014 рік переважно був командою Першої  ліги  –  другою  за  силою  в  професійному  футболі  країни.  З  початком  тимчасової  окупації півострову Крим, ПФК Севастополь, як і «Таврія» припинили своє існування.

Активи за кордоном

Разом  зі  своїм  партнером  Рінатом  Ахметовим  Вадим  Новинський  є  співвласником  кількох зарубіжних підприємств, які входять до складу холдингу «Метінвест». Новинський, який є вихідцем з Росії, але отримав українське громадянство у 2012 році, досі володіє низкою об’єктів нерухомості  у Російській  Федерації.  За  словами  Юлії  Кір’янової,  генерального  директора  «Смарт-Холдингу» Новинського, компанія не володіє жодними активами у Росії та Білорусі.

Діяльність олігархів під час повномасштабної війни

Деякі  олігархи,  як-от  Коломойський,  Боголюбов  та  Новинський,  залишилися  байдужими  і  не підтримали Україну жодним чином або публічно не заявили про таку підтримку.

Вадим  Новинський  чи  не  найсуперечливіший  серед  найбагатших  людей  України.  Він  народився у Росії, а українське громадянство отримав у 2012 році. Відтоді він був палким прихильником тісних російсько-українських відносин, навіть після анексії Криму та початку російсько-української війни у 2014 році. За інформацією «Української правди»,  першим, кому він зателефонував 24 лютого  2022 року, був російський патріарх Кирило.

Від  початку  повномасштабної  війни  (станом  на  11  вересня)  Фонд  Вадима  Новинського  надав гуманітарну та медичну допомогу на суму понад 20 млн дол. Новинський не допомагає українській армії або замовчує про таку допомогу.  Новинський був народним депутатом майже дев’ять років, 6 липня 2022 року він склав повноваження.

З його відставкою він та його бізнес-партнер Ахметов можуть не претендувати на статус олігарха за новим антиолігархічним законом.

Джерело: НАШІ ГРОШІ


В тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:45
Детектив НАБУ Віктор Павлущик очолив НАЗК - за нього проголосували всі члени комісії
20:00
Тиждень в Україні почнеться без опадів, вдень до +7°
18:03
Музей на Крові: як росія викрадає предмети мистецтва з України
16:58
Митрополит Епіфаній очолив молитву за Україну у Києво-Печерській лаврі
14:09
Як аеродром Гостомель так і не став для росіян воротами в Київ (невідомі факти)
13:09
Окупанти ракетами масовано обстріляли Костянтинівку: зруйновані вокзал, храм та будинки (ВІДЕО)
12:58
За день до вторгнення рф тодішній голова "Укроборонпрому" Гусєв надіслав працівникам ОПК заспокійливого листа і запевняв, що підстав для паніки немає (ДОКУМЕНТ)
10:01
Як влада брехала українцям, що війни не буде (ХРОНІКА)
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 лютого
20:04
Знущання над українцями: ФСБшна упц (мп) не допустила військових і капеланів від ПЦУ помолитися за загиблих воїнів у печерах Лаври. ВЛАДА ЗЛОЧИННО БЕЗДІЄ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]