Будапештський меморандум: як і чому Україна здала ядерний арсенал

|
Версия для печатиВерсия для печати

 5 грудня 1994 року в Будапешті було підписано Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Свої автографи під цим документом поставили Президенти України, російської федерації та США – Леонід Кучма, Боріс Єльцин і Білл Клінтон, – а також прем’єр-міністр Великої Британії Джон Мейджор.

Пізніше до меморандуму приєдналися ще дві ядерні держави – Франція та КНР. Але вже у 2014 році один із «гарантів» – росія – брутально порушила його, розпочавши збройну агресію проти України. Чому наша держава погодилася на без’ядерний статус, чи існував шанс зберегти ядерну зброю в Україні на початку 1990-х, як знищували або передавали росіянам наші ракети й стратегічну авіацію та за що американці мають дякувати українцям – розповідає це відео.

Відео: Історія Без Міфів


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]