Зворотній бік херсонського кавуна

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В останні тижні після року відсутності херсонські кавуни знову з'явились в українських супермаркетах та на ринках. Це кавуни зі звільнених земель Херсонщини. Їх небагато, а ціна є чи не рекордною за роки Незалежності. Навіть в Херсоні це задоволення коштує 25-30 гривень за кілограм. Чому ціни такі високі і як працюють фермери, що займаються баштанами в Херсонській області, з’ясовували херсонські кореспонденти ЦЖР.

Ще кілька років тому херсонські кавуни їли усі: політики, спортсмени, діячі культури. Колишні очільники області прагнули зробити кавун головною туристичною принадою, а відправка барж з херсонськими кавунами Дніпром до Києва ставала мегаподією.

Повномасштабне вторгнення росіян змінило все. Основні площі баштанів залишились на окупованому лівобережжі Херсонщини. У 2021 році під баштанні в області було засіяно понад 20 тисяч гектарів. Зараз площі впали приблизно у 100 разів. Цьогоріч у шести звільнених громадах Херсонщини висаджено лише 200 гектарів кавунів – п’ять з них саме у Музиківській громаді.

Музиківська громада – зараз одне з відносно безпечних місць у регіоні. Росіяни майже не дістають сюди своєю артилерією, а води Каховського моря не підтопили тут жодного населеного пункту. Та що найголовніше для сільського господарства – територію громади практично звільнено від російських мін та снарядів. Це дало змогу місцевим фермерам повернутись до своїх полів.

Відео: ЦЖР

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]