74% громадян ЄС схвалюють підтримку України у війні з рф (ОПИТУВАННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Демократія, права людини та свобода слова мають першорядне значення для громадян ЄС, і вони закликають Європарламент захищати ці цінності. 72% респондентів вважають, що їхня країна виграла від членства в ЄС.

74% громадян країн Євросоюзу схвалюють підтримку України на тлі повномасштабного вторгнення Росії, згідно з опитуванням «Євробарометра».

У всіх державах ЄС більшість громадян схвалюють допомогу Україні. Найвищий рівень підтримки спостерігається у Швеції (97% опитаних), Фінляндії (95%), Нідерландах (93%), Португалії (92%) та Данії (92%).

Через десять місяців війни РФ проти України підтримка конкретних заходів, вжитих ЄС, таких як санкції проти російського уряду або фінансова, військова чи гуманітарна допомога Україні - залишається такою ж високою і становить 73%. 

Останнє опитування Євробарометра підтверджує стійку відданість європейських громадян не лише підтримці України, але й цінностям, на яких побудований ЄС.  

На запитання про те, які цінності Європарламент повинен захищати в першу чергу, найчастіше згадується демократія (36%), далі йдуть захист прав людини в ЄС і в усьому світі (29%), а також свобода слова і думки (28%). Громадяни країн блоку хочуть бачити ці основоположні цінності захищеними як в ЄС, так і за його межами. Ці самі цінності щодня захищають українці з моменту неспровокованого та невиправданого вторгнення російських військ в Україну.

«Російська агресія спричинила жахливі людські страждання та масові руйнування. Мужність і стійкість українців перед обличчям терору вражає. Найкращою відповіддю та підтримкою, яку ми, як ЄС, можемо надати, є європейська солідарність та європейська єдність. Українці можуть розраховувати на непохитну підтримку Європарламенту», - сказала голова Європейського парламенту Роберта Метсола, коментуючи результати опитування.

Вплив російської війни проти України чітко відчувається європейськими громадянами. Через війну та її наслідки майже дві третини громадян ЄС вважають, що їхнє життя зміниться (65%), що на 4 процентних пункти більше, порівняно з квітнем/травнем 2022 року. 

Водночас громадяни країн блоку бачать реальну цінність членства в ЄС: 72% європейців заявили, що їхня країна виграла від вступу в Євросоюз. Відповідаючи на запитання про причини, чому їхня країна отримала переваги, респонденти найчастіше посилаються на внесок ЄС у підтримання миру та зміцнення безпеки (36%, на 6 процентних пунктів вище, порівняно з листопадом/груднем 2021 року). Найбільше зростання спостерігається у Латвії (+16 процентних пунктів), Литві (+15 процентних пунктів), Естонії (+12 процентних пунктів), Нідерландах (+13 процентних пунктів), Мальті (+11 процентних пунктів) та Польщі (+11 процентних пунктів). Це свідчить про те, що війна Росії проти України могла мати вплив. Серед інших причин виділяються вигода від співпраці між країнами ЄС (35%, +3 процентних пункти) та внесок ЄС в економічне зростання країни (30%).

Опитування провела компанія Kantar з 12 жовтня по 7 листопада у всіх 27 країнах ЄС. Всього було проведено 26 443 інтерв'ю. Результати по ЄС були зважені відповідно до чисельності населення кожної країни.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]