74% громадян ЄС схвалюють підтримку України у війні з рф (ОПИТУВАННЯ)
Демократія, права людини та свобода слова мають першорядне значення для громадян ЄС, і вони закликають Європарламент захищати ці цінності. 72% респондентів вважають, що їхня країна виграла від членства в ЄС.
74% громадян країн Євросоюзу схвалюють підтримку України на тлі повномасштабного вторгнення Росії, згідно з опитуванням «Євробарометра».
У всіх державах ЄС більшість громадян схвалюють допомогу Україні. Найвищий рівень підтримки спостерігається у Швеції (97% опитаних), Фінляндії (95%), Нідерландах (93%), Португалії (92%) та Данії (92%).
Через десять місяців війни РФ проти України підтримка конкретних заходів, вжитих ЄС, таких як санкції проти російського уряду або фінансова, військова чи гуманітарна допомога Україні - залишається такою ж високою і становить 73%.
Останнє опитування Євробарометра підтверджує стійку відданість європейських громадян не лише підтримці України, але й цінностям, на яких побудований ЄС.
На запитання про те, які цінності Європарламент повинен захищати в першу чергу, найчастіше згадується демократія (36%), далі йдуть захист прав людини в ЄС і в усьому світі (29%), а також свобода слова і думки (28%). Громадяни країн блоку хочуть бачити ці основоположні цінності захищеними як в ЄС, так і за його межами. Ці самі цінності щодня захищають українці з моменту неспровокованого та невиправданого вторгнення російських військ в Україну.
«Російська агресія спричинила жахливі людські страждання та масові руйнування. Мужність і стійкість українців перед обличчям терору вражає. Найкращою відповіддю та підтримкою, яку ми, як ЄС, можемо надати, є європейська солідарність та європейська єдність. Українці можуть розраховувати на непохитну підтримку Європарламенту», - сказала голова Європейського парламенту Роберта Метсола, коментуючи результати опитування.
Вплив російської війни проти України чітко відчувається європейськими громадянами. Через війну та її наслідки майже дві третини громадян ЄС вважають, що їхнє життя зміниться (65%), що на 4 процентних пункти більше, порівняно з квітнем/травнем 2022 року.
Водночас громадяни країн блоку бачать реальну цінність членства в ЄС: 72% європейців заявили, що їхня країна виграла від вступу в Євросоюз. Відповідаючи на запитання про причини, чому їхня країна отримала переваги, респонденти найчастіше посилаються на внесок ЄС у підтримання миру та зміцнення безпеки (36%, на 6 процентних пунктів вище, порівняно з листопадом/груднем 2021 року). Найбільше зростання спостерігається у Латвії (+16 процентних пунктів), Литві (+15 процентних пунктів), Естонії (+12 процентних пунктів), Нідерландах (+13 процентних пунктів), Мальті (+11 процентних пунктів) та Польщі (+11 процентних пунктів). Це свідчить про те, що війна Росії проти України могла мати вплив. Серед інших причин виділяються вигода від співпраці між країнами ЄС (35%, +3 процентних пункти) та внесок ЄС в економічне зростання країни (30%).
Опитування провела компанія Kantar з 12 жовтня по 7 листопада у всіх 27 країнах ЄС. Всього було проведено 26 443 інтерв'ю. Результати по ЄС були зважені відповідно до чисельності населення кожної країни.
На цю тему:
- Деякі країни ЄС бояться вступу України: це може змістити баланс сил на схід - Welt
- Максимум за два роки - Шмигаль оприлюднив амбітні плани України по вступу в ЄС
- "Тільки членство!", Україна вже не хоче ПДЧ в НАТО - Стефанішина
- Вступ до ЄС і НАТО підтримують більшість українців (ОПИТУВАННЯ)
- Україна йде на захід!
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні хмарно, сніг і хуртовини
- 18:10
- Поліцейські, прокурори, судді, ветерани МВС - Громадська рада при Мінветі розкрила владі величезний потенціал для мобілізаційного ресурсу
- 17:15
- МКС видав ордер на арешт командувача військового крила ХАМАС
- 16:31
- Загарбники значно просунулися на сході від Великої Новосілки
- 16:14
- Журналісти підтвердили стосунки Романа Кравця (ТГ «Джокер») із Сабіною Мусіною (мережа low cost салонів G.bar), дорікнувши її дводушністю
- 16:01
- На Житомирщині офіційно завершили будівництво фортифікацій на кордоні з Білоруссю
- 15:49
- Чим натяжні стелі кращі за гіпсокартонні?
- 15:48
- У 2024 році розпочалася Третя світова війна - Залужний
- 14:34
- МКС видав ордери на арешт Нетаньягу та Галланта
- 14:32
- Натяжні стелі: що потрібно знати?
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.