Більшість росіян уже не в захваті від мобілізації, але підтримали б війну у Казахстані і країнах Балтії (ОПИТУВАННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У січні 60% росіян уже негативно ставились до можливого оголошення другої хвилі «часткової мобілізації» в країні.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом конфліктології та аналізу росії (ІКАР), передає Укрінформ з посиланням на Телеграм-канал ІКАР

При цьому ще у грудні 2022 року більшість росіян називали «правильним кроком» проведення часткової мобілізації, яка розпочалася восени.

Зазначається, що респонденти переважно підтримують збільшення російської армії до 1,5 млн осіб та залучення до неї ув'язнених, так само як і залучення до бойових дій проти України армії білорусі.

Також, згідно з опитуванням, у росії стало більше тих, у кого близьких або знайомих мобілізували на війну проти України: порівняно з початком грудня (60%) їхня частка збільшилася до 69%. Як наслідок, збільшилася і кількість росіян, у яких хтось із близьких та/або знайомих вже загинули від початку повномасштабної війни - з 29% у грудні до 36% у січні.

Загалом головна подія 2022 року для росіян (72%) – це «спеціальна воєнна операція проти України» і вона ж – головна проблема, яка постає перед ними (47%).

Три чверті російських громадян упевнені, що вони знають мету «сво». Проте жодна з цілей не набирає більшості голосів – найчастіше називають «денацифікацію України» (39%) та протистояння із Заходом (19%). Інші цілі набирають менше 10% голосів.

росіяни вважають, що «сво» практично не досягла своєї мети, майже три чверті підтримали б її закінчення вже завтра. Відповідно, важливою зміною порівняно із грудневим опитуванням є різке зменшення підтримки безстрокової «сво» – з 48% до 12% – та одночасне збільшення тих, хто не визначився – з 15% до 32%.

При цьому опитування показало, що більшість російських громадян за певних умов підтримали б «сво» росії проти Казахстану чи країн Балтії. 26% та 34% відповідно вважають, що умови для проведення військових дій проти цих держав вже є.

70% росіян не знають, за кого б вони проголосували, якби у президентських виборах не брав участі володимир путін. Решта претендентів зараз набирає не більше 5-6% голосів.

Опитування ІКАР проводилося 10-26 січня 2023 року. Методика – телефонне опитування за інтерактивною структурованою анкетою з допомогою спеціального програмного забезпечення для соціологічних опитувань. Усього опитано 1600 респондентів.

Фото російського бидла з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]