Байден вирішив поки не давати ATACMS Україні
Президент США Джо Байден вирішив поки що не передавати Україні далекобійні ракети ATACMS, повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
«На сьогодні президент США вирішив, що не постачатиме ATACMS Україні, але не знімає це питання з порядку денного на майбутнє. Більше про це мені на сьогодні нічого повідомити», – сказав Салліван на брифінгу перед зустріччю Байдена з президентом України Володимиром Зеленським, зазначає Радіо Свобода.
Салліван зауважив, що це – шоста особиста зустріч між президентами Байденом і Зеленським.
Напередодні агенція Reuters із посиланням на слова анонімного джерела з числа американських посадовців повідомила, що президент США Джо Байден планував у четвер оголосити про пакет військової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів.
Пентагон вчора увечері оголосив про додатковий пакет військової допомоги Україні вартістю 325 млн доларів.
Цей пакет включає додаткові засоби для посилення протиповітряної оборони України, касетні боєприпаси та інше обладнання «для задоволення критично важливих потреб України та для допомоги Україні у протистоянні російській агресії».
Пакет передбачає:
- ракети AIM-9M для протиповітряної оборони;
- додаткові боєприпаси для HIMARS;
- системи протиповітряної оборони Avenger;
- кулемети калібру .50 мм для боротьби з безпілотними авіаційними системами;
- 155-мм артилерійські снаряди, включаючи касетні;
- 105-мм артилерійські снаряди;
- ракети з оптичним відстеженням і проводовим наведенням (TOW);
- протитанкові системи Javelin та AT-4;
- понад 3 млн боєприпасів для стрілецької зброї;
- 59 легких тактичних машин;
- боєприпаси для знешкодження перешкод;
- запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Після російського вторгнення США передали Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад 40 мільярдів доларів. Нещодавно ABC News із посиланням на офіційних осіб США повідомили, що США, швидше за все, поставлять Україні далекобійні ракетні комплекси ATACMS.
За даними медіа, постачання ракет «розглядається» – і, ймовірно, їх включать до найближчого пакету американської допомоги Україні. Але, за даними джерела ABC News, до моменту отримання ракет можуть пройти місяці.
У Міністерстві оборони США відреагували на повідомлення преси про ймовірне надання Україні далекобійних ракет ATACMS, заявивши: «з точки зору Міністерства оборони, ми не маємо нічого нового для оголошення».
Залежно від модифікації, далекобійність ракет ATACMS може перевищувати 300 кілометрів. Це дозволить Україні завдавати ударів по російських військах, які розташовані далеко за лінією фронту, – зокрема, в окупованому Криму. США виявили, що на озброєнні у них більше ATACMS, ніж передбачалося спочатку, повідомили ABC News два чиновники. Хоча поки що неясно, наскільки виявлені комплекси придатні до експлуатації.
Київ місяцями просить Вашингтон надати далекобійні ракети ATACMS. США поки що офіційно не оголошували про рішення надати це озброєння Україні.
Зараз Україна використовує ракети великої дальності Storm Shadow, поставлені Великою Британією, а також французький аналог цієї зброї – SCALP.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:04
- Бутусов: Система управління в ЗСУ будується на брехні
- 11:40
- Ще один інвалід: генерал Содоль звільнився із ЗСУ через ВЛК
- 10:04
- "Реформа" Рахункової палати: законодавчо закріплене захоплення інституції
- 08:00
- Ворог звужує кільце навколо міста Курахове
- 20:00
- У п'ятницю в Україні сухо, вітряно, вдень 10-18°
- 19:04
- "Людина-запиляй-відосік": радник Зеленського Литвин вважає, що "президент став головним медіа країни"
- 19:03
- Голові Миколаївської МСЕК, у якої виявили $450 тис., СБУ досі не оголосила підозру
- 18:08
- Леонід Маслов: Чому наше військово-політичне керівництво не здатне на ефективний спротив
- 17:31
- Працівник Метінвесту вніс за екскомандира "Беркута" Пацеляка, який керував розгоном Майдану, 1 млн грн застави, а підприємство забронювало ексберкутівця від мобілізації
- 17:17
- На кінець жовтня маємо 906 000 заброньованих - Свириденко
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.