Розслідування УП: Офіс президента ймовірно взяв під приватний контроль "Карпатнафтохім" (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Офіс президента ймовірно організував зняття арешту з одного із найбільших в Україні хімічних підприємств "Карпатнафтохім" в обмін на безкоштовну долю в підприємстві з подальшим переписом частки на підставну особу.

Деталі: У серпні 2022 року на підприємство завітали правоохоронці. На їхню думку, з 2017 до 2022 року "Карпатнафтохім" вивів понад 5 мільярдів гривень через фірми-прокладки в Росію. Суд арештував корпоративні права та нерухомість підприємства. Далі цей заарештований коштовний актив мав бути переданий в АРМА, а потім держава мала б заробити на тому, що після завершення розслідування і конфіскації, майно продали б новим власниками або націоналізували.

Втім, АРМА згодом заявила, що не може знайти нового управителя, через помилки, допущені правоохоронцями. У результаті, за 14 місяців держава так і не змогла передати "Карпатнафтохім" під зовнішнє управління, а в 2023 році суд взагалі скасував арешт підприємства. І через пів року співвласником компанії став Андрій Веселий.

За інформацією співрозмовників УП у податковій, за 20 років Андрій Веселий офіційно отримав 1 874 323 гривні доходів і ще 2 281 539 гривень отримав як ФОП. Однак це не завадило йому стати співвласником одного з найбільших в Україні комплексів з виробництва нафтохімічної та хімічної продукції, яке має в обігу мільярди гривень.

Знімальна група "Української правди" знайшла в Києві брата Андрія – Василя Веселого.

Ми фіксували його автомобіль на в'їзді в урядовий квартал протягом місяця по кілька разів на тиждень. Декілька разів джерела УП в політичних колах фіксували це авто на вулиці Садовій біля парламентських комітетів, Кабінету міністрів і в кількох хвилинах від Нацбанку та Офісу президента.

За інформацією джерел УП в бізнесових колах, Василя Веселого, який ніколи не мав жодного стосунку до банківської сфери, призначили радником керівника "Сенс банку". Банк після початку повномасштабного вторгнення націоналізували через прямий зв'язок з Росією. Співрозмовники УП в бізнесових колах називають Василя Веселого, "смотрящім" від держави за "Сенс банком".

Василь веселий. скриншот

УП запитала у Василя Веселого про те, чи дійсно він отримав "подяку" у вигляді нагляду за "Сенс банком" за те, що він надав свого брата – Андрія Веселого – як підставну особу для безкоштовного перепису частки одного з найбільших хімічних підприємств країни в інтересах Офісу президента.

У коментарі Василь Веселий заперечив, що має знайомства в Офісі президента, а урядовий квартал відвідує, бо "там живе". Також заявив, що його брат придбав частку в "Карпатнафтохім" за "свої кошти". Посаду так званого "смотрящого" в "Сенс банку" Веселий теж заперечив, за його словами, він там працює на "громадських засадах".

Ми також поговорили з Андрієм Веселим. Подробиці купівлі частки в "Карпатнафтохім" він відмовився розголошувати.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відповіді на запит УП поки що також не надав. Натомість в Офісі генпрокуроа у відповідь на запит повідомили, що наразі у кримінальному провадженні справи "Карпатнафтохіму" проводять слідчі дії.

Зображення вгорі: "Карпатнафтохім". Фото із соцмереж

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно, місцями дощ і мокрий сніг
18:05
Журналісти - головний "ворог" держави для цієї влади
16:09
Міф невігласів "зеленої влади" про літій
15:26
Міжнародна спільнота журналістів закликає президента України припинити залякування ЗМІ
14:15
Мав час і натхнення: Залужний видав книгу, почав писати, коли був головкомом
14:04
Розслідування УП: Офіс президента ймовірно взяв під приватний контроль "Карпатнафтохім" (ВІДЕО)
13:19
Типовий "слуга народу" Роман Каптєлов, він же Мігрін, не задекларував квартиру в Москві та доходи дружини в рф. В нього біографія та поведінка агента ФСБ
12:45
Подалі від бруду та ганьби: нардеп Микиша вийшов з фракції "Слуга народу"
12:05
Експерти про це попереджали безголову владу, але марно: здійснена наймасштабніша кібератака на державні реєстри України, зупинено роботу систем Мінюсту
10:01
Сергій Рудик: Про брехню Тимчасової спецкомісії з фортифікацій і дронів Ради

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]