Били ланцюгами та струмом — про катування розповідають вцілілі в’язні концтабору в Оленівці

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Охоронці били ланцюгами і металевими трубами, катували струмом і принижували, харчів давали лише стільки, щоб вижити, — розповіли New York Times колишні в’язні російського табору в Оленівці, де внаслідок обстрілів загинули десятки українських в’язнів

«Катування, які застосовували до нас, мирних жителів, не були такими жахливими, як ті, що застосовувалися до солдатів», — розповів 37-річний цивільний Стась Глушко, якого звільнили з так званого фільтраційного табору в Оленівці. За його словами, охорона змушувала нових в'язнів бігти по «коридору», при цьому їх били ланцюгами, металевими трубами та іншими інструментами.

 

«Одного хлопця з рятувальників помістили в нашу камеру, і він цілий день не міг рухатися. Його катували струмом», — додав Глушко.

Інший мирний житель, 35-річний Віталій Ситніков, заарештований у березні під час спроби евакуації жителів Маріуполя, розповів про спеціальну камеру для дисциплінарних ув'язнених, яку називали «ямою».

«Майже щодня ми чули, як там б’ють військовополонених», — сказав Ситніков у телефонному інтерв’ю. За його словами, більшість побитих — військові, які раніше захищали комбінат «Азовсталь» у Маріуполі.

У ніч із 28 на 29 липня російські війська здійснили точний обстріл колонії в Оленівці на території самопроголошеної Донецької Народної Республіки, де утримувалися українські військовополонені, у тому числі захисники «Азовсталі», — повідомили в Генштабі ЗСУ.

За словами президента Володимира Зеленського, це був спланований злочин, під час якого російська армія навмисно вбила понад 50 українських захисників.

NYT наголошує, що все більше занепокоєння викликає поводження з українськими військовими та мирними жителями в російському полоні. Точну кількість ув'язнених Росія не повідомляє, а ситуація ускладнюється тим, що разом із солдатами в таборах утримують мирних жителів.

Згідно з нещодавно розсекреченою оцінкою американської розвідки, росіяни розгорнули щонайменше 18 так званих фільтраційних таборів. Через них пройшли десятки тисяч мирних жителів, депортованих з України до Росії, а людей, яких вважають небезпечними, розміщують в інших таборах разом із солдатами, — повідомляють очевидці.

Джерело: Polskie Radio


В тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]