Чого насправді хоче Путін – 2: фактор Китаю


З точки зору провідних китайських аналітиків, нинішня американська влада руйнує основи, на яких базувалось геополітичне лідерство США в світі, міжнародний ліберальний порядок та м’яку силу, від використання якої зараз відмовляється Дональд Трамп.
Китайські аналітики вважать, що саме за рахунок своєї м’якої сили США мали перевагу над Китаєм, тож відмова від її використання політиками, які прийшли до влади в Америці, створить для Піднебесної конкуренту перевагу.
Торговельні війни та конфлікти з союзниками США ініційовані Дональдом Трампом, зі слів китайських аналітиків, створять умови для посилення геополітичного впливу Китаю в Європі і Азії, за рахунок економічного впливу Піднебесної. Тож коли представники нової американської влади називають себе прихильниками реал політик, виникає закономірне питання, якщо США будуть зменшувати свою присутність в Європі, якщо вони не будуть гарантувати безпеку своїх союзників, сприймаючи їх як економічних конкурентів з якими потрібно вести торгівельні війни, то чому тоді європейці не почнуть діяти в руслі реал політик по відношенню до Америки.
Читайте також: Мюнхен-2025: Що може чекати Україну
Китай може запропонувати доступ до свого великого внутрішнього ринку експортоорієнтованим країнам старої Європи, Росія ж має критично необхідний для промислового і економічного розвитку цих країн дешевий газ, тому навряд чи довгий період часу європейці, які звиклі до високого рівня життя, будуть жертвувати своїми економічними інтересами заради реіндустріалізації США.
Китайські аналітики також визнають, що геополітичне домінування в Євразії можна отримати лише створивши геополітичну вісь з країнами старої Європи, наслідком чого стане витіснення США як з Європи так і з Азії. Варто розуміти, що створивши безпекову “парасольку” для європейських союзників, США ніколи не займались геополітичною благодійністю, оскільки гарантуючи безпеку Європи, вони тим самим запобігали створенню євразійського гегемона, який міг би претендувати на лідерство в світі.
Читайте також: Валерій Пекар: Трамп та сценарії для України
Серед же російських аналітиків зараз поширена точка зору, що Дональд Трамп є американським “Горбачовим”, який розпочав процес перебудови в США, можливо з тими самими наслідками як і для Радянського Союзу. Заяви ж Дональда Трампа про зниження ціни на нафту, серед представників російської еліти були сприйняті як блеф, направлений на посилення переговорної позиції США, оскільки виробникам нафти в Америці та країнах Близького Сходу зараз абсолютно не вигідно знижувати на тривалий період часу ціну на нафту.
Зараз в США серед експертів та політиків поширена точка зору, що зняття санкцій з Росії та обмежень на експорт російського газу і нафти до Європи, в обмін на згоду Кремля заморозити війну з Україною, призведе до зменшення залежності Російської Федерації від Китаю, нажаль, американці не враховують ідеологічних мотивів Володимира Путіна, який прагне взяти реванш у США за програш у холодній війні радянської імперії. Без зміни влади і процесу нової політичної “відлиги”, розворот Росії від Китаю є неможливим.
Читайте також: Китай єдиним експортером до рф рідкісних металів, потрібних для виробництва зброї, - ЗМІ (ІНФОГРАФІКА)
Зустріч же з Дональдом Трампом буде позиціонуватись Володимиром Путіним як доказ того, що Захід не зміг нанести поразку Росії, як доказ повного виходу Росії з міжнародної ізоляції організованої Заходом, як доказ визнання Російської Федерації супердержавою зі сторони США. Найкращою якістю розвідника є вміння ставати вашим найкращим другом, тому позитивні висловлювання Володимира Путіна про Дональда Трампа і його дії, безумовно є частиною маніпулятивної гри російського тирана, частиною гібридної війни проти Заходу.
Гра ж американських ультраправих на створення в Європі правого інтернаціоналу є дуже ризикованою, не можна забувати, що саме після приходу до влади Віктора Орбана, дуже суттєво збільшився вплив Китаю в Угорщині, так само і підтримка Ілоном Маском партії “Альтернатива для Німеччини”, може призвести до реалізації негативного сценарію для США.
Представники партії “Альтернатива для Німеччини” публічно не один раз заявляли про критичну необхідність для Німеччини, економіка якої орієнтована на експорт, відновити імпорт російського дешевого газу та необхідність створення геополітичної вісі з Росією.
Фактично, з точки зору реал-політик, промислово розвиненій Німеччині більш вигідніше імпортувати дешевий російський газ та мати доступ до великого китайського ринку, ніж гра по новому американському сценарію, який враховує інтереси лише Америки, до того ж німецькі виборці будуть вимагати від своїх політиків, перш за все, турбуватись і захищати їхні соціально – економічні інтереси, а не американців.
Читайте також: Руйнівний стиль Трампа створює небезпечний, нестабільний світ
Американські політики, на жаль, не враховують масштаб політичної кризи в Україні під впливом розчарування українців в Заході, коли образа на західних партнерів сформує серед громадян нашої країни антизахідний ресентимент [озлоблення на США], чим обов’язково скористається Кремль, повернувши Україну до своєї сфери впливу.
Геополітичне домінування США в Європі не базується на їхній успішній стратегії, воно є лише наслідком великих помилок Путіна, який виправивши їх здатен відродити не тільки нову Російську імперію, а і нанести поразку Заходу, використовуючи гібридну війну.
Лідеру Піднебесної зараз потрібно лише чекати на березі річки, коли повз нього пропливе труп його ворога, спостерігаючи за поступовим посиленням розколу в ворожому альянсі, коли американські політики самі того не усвідомлюючи, своїми діями і рішеннями зроблять Китай знову великим.
—
СТЕФАН ЗАКРЕВСЬКИЙ, для «Аргументу»
Читайте також:
- Китай мог знать о подготовке к захвату Крыма и поддерживать его, – эксперт по вопросам безопасности
- Трамп запровадив для всіх країн 25% мита на імпорт сталі та алюмінію
- Чому закриття USAID може виявитися прологом американського занепаду і чому Трамп гірший за корупцію
- Кабель розірвався. Росію підозрюють у серії диверсій на Балтійському морі
- Після трьох років повномасштабної війни рашистів проти України Захід починає розуміти: він слабший, ніж уявляв
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень 17 – 23 березня
- 19:29
- "Пане президенте, ваша обізнаність про стан справ в ЗСУ вражає!" - Безугла прокоментувала останні призначення в ЗСУ
- 17:39
- Вбивця патріота Ганула Сергій Шалаєв тривалий час перебував на лікуванні і не прибув із відпустки, - 28 ОМБр
- 16:55
- Президент змінив начальника Генштабу
- 14:03
- Корсун: Голосування у системі "Рада" скомпрометовано
- 12:54
- "Товаріщі, конєц!": у Будапешті масштабні протести проти Орбана
- 12:02
- Канада вже шукає альтернативу американським F-35 - АР
- 08:00
- ЗСУ з боями відходять із Курщини. Є значні втрати. Піхота ворога на двох ділянках перетнула кордон України, - Бутусов
- 21:27
- Трамп призначив Келлога спецпредставником в Україні
- 21:25
- "Голос Америки" припиняє діяльність - як про те мріяли ФСБ - КГБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.