Bloomberg назвав 10 визначальних тенденцій 2023 року
Світ чекає ще один нелегкий рік. Деякі поточні події все ще будуть впливати на глобальну ситуацію, хоча можуть з’явитися і кілька нових тенденцій.
Видання Bloomberg перелічує 10 речей, які стануть визначальними для глобальної політики в 2023 році. Хоча автори списку зауважують, що його не можна вважати вичерпним. Однак, в список видання увійшли події, за якими точно варто стежити в році, що почався.
І першою в списку Bloomberg вказав російську війну проти України, яка триває вже більше 10 місяців. Цей конфлікт навряд чи закінчиться найближчим часом. Ближче до кінця зими бої можуть стати більш інтенсивними, а питання, хто швидше поповнить запаси зброї, буде ключовим. Bloomberg зауважує, що зараз український президент Володимир Зеленський не демонструє бажання вести переговори, наполягаючи на відновленні контролю над окупованими територіями включно з Кримом, який Росія анексувала в 2014 році.
«Чи США змусять його піти на переговори? Також в Путіна теж немає очевидних причин вдома, які б змусили його обрати дипломатію. Навпаки, яструби можуть підштовхнути його до ще більшої жорстокості», - йдеться в статті.
Попри те, що президент США Джо Байден сильно підтримує Україну, відносини з Китаєм для нього - очевидний довгостроковий пріоритет. Тож вони другі в списку Bloomberg.
«Дві найбільші економіки світу все ще шукають спосіб, як поводитися одна з одною, не вступаючи в протистояння. Вони хоча б знову розмовляють. Китай набагато важливіший для глобальної економіки, ніж Росія. І його амбіції щодо Тайваню, який він вважає своєю територією, можуть призвести до спалаху, в який будуть втягнуті багато інших країн включно зі США», - йдеться в статті.
Тим часом, Сі Цзіньпін зіштовхнувся з накопиченням проблем вдома. І це третій пункт в списку Bloomberg. Китайський лідер закріпив свою владу ще на один термін. Але після того, як Пекін роками дотримувався жорстких обмежень для боротьби з COVID, їхнє різке скасування занурило Китай в хаос через зростання випадків зараження, а також підрив ланцюгів постачання і бізнес-активності.
«Те, скільки часу Сі Цзіньпіну знадобиться, щоб вивести свою країну з цих проблем, може мати значний вплив на здоров’я глобальної економіки цього року», - прогнозує Bloomberg.
В четвертому пункті списку видання також попереджає, що економічне державне управління - це термін, який будуть згадувати часто цього року. І йдеться не лише про США, Китай чи Росію. Багато країн впроваджують торговельні і регуляторні інструменти (у деяких випадках з військовою підтримкою), щоб просувати свої геополітичні цілі і впливати на поведінку інших. Це може вплинути на все: від поставок високотехнологічних чіпів до глобальних зусиль у боротьбі зі зміною клімату. Такі ж підходи все частіше застосовуються до енергетичних поставок.
П’ятий пункт Bloomberg: країни по всьому світі в реальному часі вивчають російську війну проти України, оцінюючи, яка зброя і які підходи в командуванні були ефективними. Наприклад, скромна артилерія показала свою потужність у поєднанні з безпілотниками. Країни по всьому світі: від Німеччини і до Японії, - збільшують свої оборонні бюджети. І вони можуть відкалібрувати свої витрати на армію, зважаючи на висновки. Це також може призвести до переосмислення більш широкої системи закупок і швидкості оборонних підрядників у нарощуванні чи здатності перемикатися на щось інше у виробництві.
В шостому пункті Bloomberg вказує на те, що лідер КНДР Кім Чен Ин вже кілька місяців запускає ракети, погрожуючи Південній Кореї, Японії і США. І він досі не припинив це робити, так само як і не отримав бажану увагу до себе. Байден все ще більше зосереджений на Росії і Китаї. Що буде робити Кім Чен Ин в такому разі? Може він проведе ядерні випробування або запустить міжконтинентальні балістичні ракети?
Сьомий пункт нагадує, що на середньострокових виборах в США Демократична партія показала кращий результат, ніж очікувалося. Однак, вона все одно втратила контроль над Палатою представників. Тож перед 2024 роком, коли в США пройдуть президентські вибори, варто готуватися до того, що настрої в Конгресі будуть більш розділеними. А ще можуть бути сварки, які створять проблеми для законотворчого процесу. Байден вже добився схвалення більшої частини свого економічного порядку денного. Однак, на Капітолійському пагорбі все ж буде менше простору для дій в питаннях інфляції і боргу.
Луїс Інасіо Лула да Сілва став президентом Бразилії, повернувши лівих до влади у найбільшій економіці Латинської Америки. І це восьмий пункт списку Bloomberg. Як він використає цей момент? Але довготривалість так званої «рожевої хвилі», яка охоплює повернення прогресивних урядів в регіоні, викликає сумніви. Зрештою, минулого року Педро Кастільйо усунули з посади президента Перу. А в Чилі президент Габріель Борич втрачає популярність. Аргентину теж чекають вибори цього року і за ними теж варто стежити.
Дев’ятий пункт Bloomberg стосується появи так званого «багатополярного світу», який почав вибудовуватися після десятиліть американського домінування. Багато держав середньої сили стають більше впливовими, будують свої альянси і виступають в ролі посередників у вирішенні ключових проблем. В цьому ключі варто звернути увагу на Туреччину, де Раджеп Таїп Ердоган збирається знову стати президентом цього року, а також на Австралію і ОАЕ.
І десятий пункт списку радить бути готовими до ще більш інтенсивної «політичної штовханини» у 2023 році. Доступ до всього: від продовольства до енергетики, технологій і навіть води, - буде впливати на економічне державне управління, оборонні витрати і державні бюджети. Інфляція і подорожчання проживання нікуди не зникне. Європа, швидше за все, нормально переживе цьогорічну зиму. Але що робити з поставками газу наступного року? Велика Британія страждає від потрясінь у сфері промисловості. Чи почнеться щось подібне й в інших куточках світу?
Фото: Сергій Нужненко / Радіо Свобода
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
- 16:24
- Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
- 15:42
- А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
- 10:01
- Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
- 08:00
- Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.