Економіку Європи в 2023 році очікує падіння ВВП, зростання інфляції та ослаблення євро - ЄЦБ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Очікується інфляція на рівні 6,3% за рік.

Згідно з прогнозом Європейського центрального банку (ЄЦБ) очікується, що середньорічне зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) єврозони наступного року суттєво уповільниться – з 3,4% у поточному до 0,5% у 2023 році, але після цього почне відновлюватись – до 1,9% та 1,8%. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.

Незважаючи на зниження вартості енергоносіїв, інфляція продовжить зростання – у 2023 році на 6,3%. В ЄЦБ вважають, що інфляція повернеться до цільових значень не раніше 2025 року. ЄЦБ вважає, що «стеля» цін на нафту і газ буде ефективною.

Головним викликом для економіки єврозони стане нестача енергоресурсів. Останні можуть бути не просто дорогими, а й у дефіциті. Це спричинить зниження обсягів промислового виробництва та зростання безробіття. Порушення логістики постачання природного газу та холодна зима здатні спровокувати чергове подорожчання «блакитного» палива. В умовах обмеженої пропозиції заповнити сховища перед зимою 2024 буде ще складніше. Це може призвести до необхідності нормування споживання електроенергії, особливо якщо проблеми в атомній енергетиці Франції не будуть вирішені найближчим часом.

Попит на європейську продукцію на зовнішніх ринках знижуватиметься через уповільнення глобальної економічної активності. Лише зняття карантинних обмежень у Китаї та «перезапуск» його промисловості надасть світовій торгівлі імпульсу для зростання, який підтримає експорт країн єврозони. Однак у базовому сценарії «сильний» євро негативно позначиться на сальдо торговельного балансу ЄС.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]