Bloomberg: Іран відібрав у росії частку на нафтовому ринку Китаю
Іранська нафта витісняє російських виробників на китайському ринку. Приватні нафтопереробні заводи (НПЗ), які вважаються головними споживачами нафтового експорту в Китаї, почали переключатися на іранські постачання, бо ті дешевші. «Чайники», як називають китайські приватні НПЗ, наростили закупівлі іранської нафти та конденсату за підсумками березня на 20%, до 800 тисяч барелів на добу.
Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на учасників ринку.
Ключова причина перемикання «чайників» на іранську нафту — вартість російської нафти, яка почала торгуватися дорожче, ніж постачання з Ірану. За оцінками агентства, барель нафти російської марки Urals зараз продається з дисконтом близько $10 до європейського бенчмарку Brent, нафта марки ВСТО - з дисконтом $6. А іранська нафта продається зі знижкою $12 за барель, тому китайські НПЗ і переключаються на неї. Більше того, аналітики впевнені, що розворотна тенденція тільки-но почалася і в найближчі місяці обсяги поставок з Ірану до Китаю тільки зростуть.
"Раніше більша частина іранської нафти надходила на державні нафтопереробні заводи, але тепер усім заправляють приватні НПЗ, особливо в провінції Шаньдун", - говорить старший аналітик з нафти в Kpler Хомаюн Фалакшахі.
Оцінки поточних поставок провідних аналітичних центрів розходяться. Наприклад, Vortexa говорить про зростання постачання іранської нафти в березні на 20%, до 800 тисяч барелів на добу, Kpler стверджує, що в лютому Іран постачав до Китаю ще більше - 1,2 млн. барелів на добу. Складнощі з підрахунками пояснюються відсутністю офіційної інформації про постачання: Китай не відображає такий імпорт у своїй офіційній статистиці або підміняє їх на постачання з інших країн, наприклад, Малайзії.
Ще один аргумент на користь іранської нафти — відсутність конкуренції з великими державними компаніями Китаю та Індії, які є основними покупцями російської сировини. «Шаньдунські чайники» вже історично залежать від постачання санкційної нафти, вони роками працюють із постачаннями з Ірану, Венесуели, а з минулого року та Росії. Там припадає близько 20% всіх нафтопереробних потужностей КНР.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.