Bloomberg: росія обходить санкції проти нафтопродуктів підробкою документів, але це агонія

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Російські виробники нафтопродуктів знайшли спосіб обходити західні санкції та стелю цін. Вони видають російську нафту за бензин за документами, це дозволяє продавати нафтопродукт за цінами навіть вищими за встановлену стелю. Однак кількість країн, які готові йти на цей ризик, падає, а поточні партнери вимагають великих знижок.

Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з деталями торгівлі, а також дані аналітичних компаній FGE і Kpler.

Тим не менш, вікно можливостей для російських постачальників закривається, зазначає агентство. Країни, які активно приймали нафту, скорочують споживання через високі санкційні ризики або вимагають значних знижок, які нівелюють прибутки від цієї схеми. Нафта — брудний нафтопродукт, використовуваний виробництва пластмас і продуктів нафтохімії. Поточна стеля цін, встановлена західними країнами, становить $45 за барель, на «чисті» нафтопродукти, наприклад бензин, — $100 за барель.

Окрім заміни документів, російські компанії використовують ще один метод: танкери з нафтопродуктами просто не розкривають кінцевий пункт доставки. Цей метод ускладнює моніторинг, оскільки судно може забезпечити перевалку товару у морі, і навіть змішати нафтопродукти з іншими, щоб відстежити походження палива було складніше. Після введення санкцій Росія втратила два ключові ринки збуту для нафти — Європи та Південної Кореї в Азії, проте досі обсяги її продажів зберігалися такими ж, як і до обмежень, — на рівні 1,34 млн тонн.

Новими хабами для російських нафтопродуктів стали порти Сінгапуру та Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Обсяги поставок нафти з Росії до Сінгапуру в березні зросли вчетверо і досягли 164 тисячі тонн, в порт Джумейри ж поставки здійснювалися взагалі вперше і досягли рівня 156 тисяч тонн. Однак, як зазначає агентство, частина партнерів відмовилася купувати нафтопродукти через підроблені документи або почала вимагати додаткових знижок через ризики, що зросли. Дисконт у портах може становити $10–20 на тонну.

Kpler зазначає, що зберегти колишні обсяги дозволили саме хитрощі російських компаній. Однак це лише тимчасовий захід, і найближчими місяцями обсяги експорту почнуть знижуватися, оскільки витрати компаній надто високі, як і ризики для потенційних покупців, які погоджуються на такі умови. За даними компанії, до введення санкцій майже жоден вантаж не виходив із портів без пункту призначення, однак у березні 2023 року приблизно 25% танкерів уже не показували кінцевий пункт. 

На цьому фоні аналітики чекають на скорочення поставок нафтопродуктів з Росії у другому кварталі поточного року, а російським нафтопереробним заводам доведеться скорочувати виробництво. Допомогти зберегти обсяги постачання можуть лише знижки. Однак тоді в підроблених документах може вже й не бути потреби, оскільки ціни можуть опуститися нижче встановленої Заходом стелі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]