Світовий банк прогнозує втрату цілого десятиліття зростання глобальної економіки через війну в Україні і пандемію - FT
Згідно з новим дослідженням Світового банку, світова економіка ризикує втратити десятиліття зростання. І ця втрата буде ще більш важкою, якщо нинішні фінансові потрясіння спричинять глобальну рецесію.
Міжнародна організація попередила, що пандемія Covid-19 і вторгнення Росії в Україну завдадуть довгострокової шкоди економічним показникам, підриваючи зусилля, спрямовані на підвищення світового рівня життя, скорочення бідності та боротьбу зі зміною клімату. Про це пише Financial Times, додаючи, що, згідно з висновками Світового банку, наслідки нещодавніх потрясінь будуть більш довготривалими і призведуть до сповільнення темпів зростання до кінця поточного десятиліття. Воно буде приблизно на третину меним, ніж у перші 10 років 21-го століття.
Індерміт Гілл, головний економіст Світового банку, сказав, що падіння рівня сталого зростання було спричинене «меншою кількістю роботи, меншими інвестиціями та меншою торгівлею», ніж у більш швидкі періоди зростання та розвитку в 1990-х та 2000-х роках. Банк прогнозує, що темпи зростання, які світова економіка зможе підтримувати в цьому десятилітті, становитимуть лише 2,2% на рік. Хоча з 2011 до 2021 року цей показник становив з 2,6%, а в першому десятилітті 21 століття - 3,5%.
Дослідження Світового банку показало, що пандемія створила величезну невизначеність для компаній і знизила темпи зростання інвестицій у світі до 3,5% на рік, що вдвічі менше, ніж було впродовж останніх двох десятиліть. Коронавірус також завдав шкоди дитячій освіті, що, в свою чергу, вплинуло на навички на робочому місці і призвело до того, що в багатьох країнах працює менше людей, ніж очікувалося.
Вторгнення Росії в Україну ще більше посилило невизначеність і скоротило інвестиції, особливо в Європі, - зазначає Світовий банк. Геополітична напруженість з 2010 року призвела до того, що темпи зростання світової торгівлі навіть дещо відстають від темпів економіки. Айхан Косе, який очолює відділ справедливого зростання, фінансів та інституцій Світового банку, сказав, що поєднання цих факторів означає, що «золота ера розвитку, схоже, добігає кінця».
«Ми знаємо, що уповільнення перспектив глобального зростання може бути набагато різкішим, якщо вибухне ще одна фінансова криза, особливо якщо вона супроводжуватиметься ще однією глобальною рецесією», - сказав він.
Світовий банк підкреслив, що втрата десятиліття зростання не можна назвати неминучим. Але щоб цьому запобігти, потрібні «титанічні колективні політичні зусилля, щоб відновити темпи зростання в наступному десятилітті до середнього рівня попереднього».
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.