Брехливі медіазвіти для ОП готує компанія "слуги народу" Маріковського (ВIДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У звітах аналізують згадки топ-чиновників у медіа, подекуди до цих звітів додають політичний контекст з негативною конотацією.

Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info.

За даними журналістів, звіти замовляє ДП "Центр Захисту інформаційного простору України", що підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики (МКІП). Робиться це за бюджетні кошти. Понад 4 роки звіти на замовлення ДП виготовляє компанія "Медіатека", що належить "слузі народу" Олександра Маріковському. Компанія отримала протягом 2023 року за такі звіти майже 10 млн грн з державного бюджету.

Загалом існує понад 10 видів звітів, різних за обсягом та складністю. Це і щоденні звіти моніторингу соціальних мереж, і щотижневі моніторингові звіти згадок в медіа тощо. Документи стосуються Президента України та Першої Леді, посадовців Офісу Президента, Кабміну. Замовляють також звіти, у яких окремо йдеться про згадки МКІП.

Так, 26 жовтня 2023 року Bihus.Info опублікували матеріал про російський паспорт дружини заступника голови Національної поліції України Дмитра Тишлека, який активно обговорювали у медіа та соціальних мережах. Проте моніторингова компанія згадала про розслідування у звіті за 28 жовтня – 3 листопада у блоці, який стосується міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Згадка ця була лаконічною: "Ігор Клименко відреагував на журналістське розслідування щодо зв’язків з РФ заступника голови Нацполіції Дмитра Тишлека, заявивши про відсторонення останнього з посади. На Цензорі МВС критикували за неуважність у цьому призначенні".

У моніторинговому звіті взагалі не згадали і про матеріал який стосувався Міністерства культури та інформаційної політики України – про зйомки серіалів за бюджетний кошт.

У червні 2023 ЗМІ також оприлюднили розслідування щодо одеського військкома Євгена Борисов, яке також активно обговорювали медіа та соцмережі.  Після публікації матеріалу лунало багато критики, в тому числі і в бік Офісу Президента. Водночас у медіазвіті про це згадали лаконічно: "Критика в рамках кейсу про одеського воєнкома, зокрема пригадування тез про обіцянку відправити воєнкомів на фронт".

"Аналізуючи звіти, журналісти також звернули увагу на те, що про критику в бік влади тут нерідко повідомляють з посиланням на узагальнені "опозиційні ЗМІ" та додаванням певного суб’єктивного контексту. Зазвичай в цьому випадку не зазначають, про які саме медіа ідеться. Це може створювати думку про те, що владу в Україні переважно "атакують", а критичні матеріали про неї "розкручують", - йдеться в матеріалі Bihus.Info.

За даними журналістів, автори звітів подекуди додають політичний контекст з негативною конотацією, який слабко ототожнюється з офіційними документами.

"Так, наприклад, у звіті, який стосувався розбору згадок телемарафону "Єдині Новини", деяких критиків марафону аналітики називали "порохоботами": "Найбільше поширень загалом і в рамках цієї теми зокрема зібрав порохобот О.Леусенко, який у Твіттері спочатку атакував владу через наратив про співпрацю з олігархами, а далі – через політику влади щодо НАТО. Меседжі з його твітів були помічені і у інших порохоботів".

В процесі аналізу звітів для влади Bihus.Info дійшли висновку, що подекуди вони можуть формувати в посадовців хибну думку про те, що критика в їхній бік лунає переважно від узагальнених "опозиційних ЗМІ" (розшифровки щодо того, кого автори вважають такими, у звітах немає) і що представляє вона собою або ж "атаки" або ж "популізм", - зазначили автори матеріалу.

Вгорі: очільник Офісу Президента Андрій Єрмак - людина, чиї повноваження не прописані у жодному з законів, але який де-факто керує кракїною і Президентом. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]