Чехія використовує дедалі більше російської нафти – цього року її частка зросла до 65%

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Чехія використовує дедалі більше російської нафти. У першому півріччі цього року частка нафти, імпортованої російським нафтопроводом «Дружба», склала близько 65%. Минулого року цей показник становив близько 56%, а попередні роки був ще нижчим.

Про це заявила прес-секретар державної компанії Mero Барбора Путцова, відповідаючи на запитання інформагентства ČTK, повідомляє Radio Prague International.

Таким чином, частка російської нафти є найвищою як мінімум з 2012 р. З минулого року ЄС заборонив імпорт нафти з Росії, проте для Чехії діє виняток для використання сировини, що надходить нафтопроводом «Дружба».

Частка російської нафти в загальному імпорті останніми місяцями зростає, а Чехія, судячи з усього, не є винятком у Європі. Ще влітку аналітики зазначали, що нафтопереробні підприємства у різних країнах ЄС намагаються забезпечити себе більшими запасами нафти, побоюючись дефіциту в умовах транзиту сировини через Україну.

Чеська Республіка використовує нафту з двох основних джерел. Це нафтопровід «Дружба», яким до країни надходить нафта з Росії. Інша частина постачання нафти забезпечується трубопроводом IKL з Німеччини, який з'єднується з трубопроводом TAL з Італії. За весь 2022 рік цими трубопроводами в Чехії потрапило 7,4 млн тонн нафти, що приблизно на 7% більше, ніж минулого року.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]