Чому все більше стартапів обирають DeFi для залучення капіталу?

|
Версия для печатиВерсия для печати

Все більше людей в Україні та світі звертають увагу на криптовалюти. Співвідношення BTC-гривня стрімко змінюється: на початку року мало хто вірив, що вже наприкінці 2024 вартість перетне показник у 100000 доларів за біткоїн. Криптовалюти нерозривно пов’язані з DeFi.

BTC

Що таке DeFi

Децентралізовані фінанси (DeFi) – не що інше, як новий спосіб керування накопиченнями без залучення посередників (банків, брокерів) за допомогою технології блокчейну. У вужчому розумінні DeFi – це набір інструментів, який дозволяє позичати, кредитувати, інвестувати, обмінювати цифрові активи, отримуючи при цьому прибутки. Серед переваг децентралізованих фінансів:

  • повна анонімність;

  • прозорість кожної операції;

  • цілодобова доступність;

  • безпека через використання смартконтрактів;

  • можливість участі у фінансових операціях без необхідності залучати треті сторони.

Через низку цих та інших переваг децентралізовані фінанси все частіше мають попит і в стартапах.

Деякі користувачі задають цілком справедливе питання: навіщо взагалі використовувати DeFi, якщо можна просто купити криптовалюти та чекати, поки їх вартість збільшиться. Є навіть назва такої стратегії – HODL. Вона полягає в тому, що певна криптовалюта купується та утримується тривалий час із розрахунком на зростання в довгостроковій перспективі. При цьому на короткострокові коливання увага не звертається.

Звісно, це також перевірений спосіб отримання прибутків, проте він має низку недоліків. Наприклад, ніколи не можна гарантувати, що тенденція до зростання вартості біткоїна буде стабільною протягом тривалого часу. Можливо, в майбутньому темпи зростання знизяться. Тобто вкладені в крипту гроші також не будуть зростати стрімко постійно.

Можна переводити отриманий прибуток у стейблкоїни. Проте не завжди допомагає і використання стейблкоїнів: валюти, до яких вони прив’язані, схильні до інфляції, що призводить до втрат.

Інструменти децентралізованих фінансів

Залишилося тільки дізнатися, за допомогою яких інструментів зберігається позитивна дохідність криптоактивів без ризику їх втрати. Насамперед це:

  1. Стейкінг – найбільш безпечний спосіб отримувати прибуток у нативних токенах.

  2. Лендінг-майданчики, де можна вкладати криптоактиви під певний відсоток, як депозити у звичайному банку.

  3. Пули ліквідності на децентралізованих біржах у стабільних парах, щоби мінімізувати ризик непостійних втрат.      

  4. Фармінг-поінти та нагороди у великих проєктах.

Вищевказані інструменти є безризиковими в тому відношенні, що інвестор завжди залишається в плюсі відносно базових активів незалежно від коливань ринку. Звісно, існують ризик позаштатних ситуацій, наприклад, зламів смартконтрактів. Проте при використанні перевірених протоколів ризик втрати капіталу через хакерські атаки мінімальний.

Всі зазначені аргументи наштовхують на думку, що за наявності криптовалюти немає жодних перешкод, щоб отримувати з неї прибуток від інвестицій в DeFi. Це забезпечить зростання капіталу в довготривалій перспективі незалежно від настроїв на криптовалютному ринку.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]