День Петра і Павла: українські традиції святкування

|
Версия для печатиВерсия для печати

29 червня християни східного обряду відзначають День апостолів Петра та Павла. ВІн присвячений двом апостолам, які стали відомі завдяки проповідуванню Євангелія.  Раніше його відзначали у липні, але після переходу ПЦУ на новий календар — дата свята змінилася.

Що треба робити в цей день

На свято заведено відвідувати храм, молитися та ставити свічки. У День апостолів Петра і Павла просять про заступництво, захист від темних сил та зцілення хвороб. Святі також вважаються покровителями моряків.

У цей день за святковим столом збиралася вся родина. Господиня накривала багатий стіл.

Раніше існував звичай «вартувати сонце». Всі мешканці села збиралося разом, йшло на найвище місце і вглядалося в небо, щоб застати світанок. Хлопці та дівчата палили багаття, варили кашу та розважалися.

Ще однією з давніх традицій було «грати весілля». Як «нареченого» обирали юнака, а «наречену» - жінку середніх років. Учасники гулянь прикрашали два колеса, на яких сідали «наречений та наречена», а потім проводили «шлюбні обряди».

В цей день в народі також справляли і справжні весілля. Наші пращури вважали, що ті, хто одружиться в період після свята, проживуть довге та щасливе життя разом.

В народі на свято існувала приказка «Петро і Павло час забавив». Вона означає, що зі свята літні дні стають коротшими.

В цей день традиційно відкривався сезон у рибалок. За давнім народним віруванням, той, хто хотів спіймати багато риби, мав молитися святим.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]