Der Spiegel: Мобілізація в росії - демографічна катастрофа, наслідки будуть тяжкими

|
Версия для печатиВерсия для печати

Експерт переконаний, що 15-20% мобілізованих росіян загинуть на війні проти України, а ще до 50% будуть тяжко поранені.

Росія - відстала країна, а мобілізація великої кількості чоловіків катастрофічно загострить її проблеми. Дві третини росіян, яких відправляють на війну проти України, загинуть або будуть поранені. Про це в інтерв’ю для Der Spiegel сказав американсько-російський економіст Олег Іцхокі. Він вказав на те, що мобілізація емоційно вплинула на багатьох людей в Росії, але мало хто з них усвідомлює високу вірогідність того, що в разі мобілізації вони будуть вбиті чи скалічені.

Іцхокі пояснив, що в Росії живе приблизно 7 мільйонів чоловіків віком 20-30 років. Якщо відкинути тих, хто не підпадає під мобілізацію з різних причин чи непридатний для військової служби, лишається максимум три мільйони. Офіційно Москва планує відправити на війну ще 300 тисяч людей, але реальний план лишається таємницею. Є припущення про те, що насправді Кремль хоче мобілізувати мільйон солдатів. Якщо процес триватиме більше шести місяців, шанси кожного окремого росіянина потрапити на війну буде складати приблизно 25%.

«Ми підрахували, що очікувані втрати серед мобілізованих за півроку будуть складати 60-70%. 15-20% будуть вбиті, 45-50% - тяжко поранені. В своїх розрахунках ми використали дані західної розвідки про втрати серед російських підрозділів в Україні», - пояснив економіст.

Він нагадав, що пандемія COVID-19 вже завдала тяжкий демографічний удар по Росії. Але наслідки війни багатократно посилять шкоду від хвороби. Загальна смертність під час пандемії перевалила за мільйон людей в Росії. Однак, жертвами коронавірусу були здебільшого пенсіонери, люди за 60 років, які вже виростили дітей і не працювали.

«У свою чергу, війна, швидше за все, призведе до загибелі до 500 тисяч молодих людей. Це люди, в яких все життя ще попереду включно з їхніми кар’єрами», - пояснив Іцхокі.

Він вказав на те, що під мобілізацію потрапляють в основному чоловіки віком від 20 до 35 років. Це покоління, яке й без того мале. Ця вікова група вдвічі менша, ніж група 35-45-річних. Така ситуація виникла в результаті колосальної демографічної кризи 1990-х років. На думку економіста, в окремих регіонах через мобілізацію населення цієї вікової групи може скоротитися на 10%. І це «демографічна катастрофа національного значення».

Іцхокі також звернув увагу на те, що з початку російського вторгнення в Україну приблизно 450 тисяч молодих росіян втекли з Росії. Тепер через мобілізацію до них додалися ще 300 тисяч. Якщо до них додати ще 300 тисяч, яких мобілізують, тоді загальна кількість молодих росіян, які не працюють більше в країні, буде близька до мільйона. Також є ще група людей, які переїжджають з міста в місто, щоб уникнути мобілізації. І вони не можуть працювати на постійній основі. З іншого боку, кількість працездатних громадян Росії становить понад 70 мільйонів людей. Тож йдеться про втрату приблизно 2% робочої сили.

Економіст наголошує, що в довгостроковій перспективі наслідки будуть катастрофічні. І дуже важливо, що відбудеться у найближчі місяці чи наступного року. Чи буде мобілізація проводитися й далі? Чи закінчиться війна? Іцхокі допустив, що в короткостроковій перспективі мобілізація може навіть покращити економічні показники Росії хоча б на папері. Тому що зарплата в армії інколи вища, ніж та, яку можуть заробити багато росіян. Тож в економічній статистиці мобілізація може навіть здатися економічною стимуляцією. Насправді ж це лише демонструє проблематичність оцінки ВВП. Тому що всі ці державні витрати шкідливі, а не продуктивні.

Санкції певною мірою можуть пом’якшити тиск на ринок праці в Росії. Тому що через них багато заводів в країні зупинилися, незайнятих кадрів багато. І компанії можуть легко знайти заміну тим працівникам, яких відправили на війну. Але з іншого боку вони не можуть знати напевне, чи й цих людей не заберуть в армію. В таких умовах, коли не відомо напевне, якою буде робоча сила, робити довгострокові плани неможливо.

Також Іцхокі прогнозує, що в Росії буде дві хвилі спалаху насильства. Перша хвиля відбудеться, коли солдати повернуться з війни додому. А друга спалахне значно пізніше, коли підростуть осиротілі діти, які зростали без батька.

На фото: результати російської мобілізації - трупи росіян в Україні. Буде більше :)

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]