Держреєстратор на Тернопільщині незаконно переписав державне майно на московських попів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державний реєстратор незаконно вписав у реєстр приміщення Свято-Миколаївського собору в Кремінці, на Тернопільщині, площею понад 500 м² для релігійної громади УПЦ МП. Цей релігійний комплекс, до якого сходить храм та монаші келії, є пам'яткою архітектури національного значення і перебував у власності держави.  Тепер держреєстратора судитимуть.

 Про це повідомляє  Zaxid.net.

Правоохоронці встановили, що державний реєстратор проживає в одній із громад Кременецького району. До нього на весні 2020 року звернулися представники УПЦ МП з проханням перереєструвати споруди, які є на території релігійного комплексу, а саме монастирські келії з навчальними кімнатами. Ці приміщення також належать до пам’ятки архітектури національного значення. Чоловік погодився, і в квітні 2020 року здійснив незаконну перереєстрацію.

«За даними слідства, державний реєстратор однієї з громад Кременеччини, не маючи відповідних документів, які надавали право на вчинення реєстраційної дії, умисно здійснив несанкціоновану зміну інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», – повідомили в прокуратурі Тернопільщини у вівторок, 24 жовтня.

Реєстратор змінив власника нерухомого майна з Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника на релігійну громаду УПЦ МП. Таким чином, об’єкт нерухомого майна площею 556, 3 м² по вул. Шевченка, 55 у м. Кременець незаконно перейшов у власність представників спільноти Свято-Миколаївського собору Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ МП.

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо державного реєстратора за ч. 1 ст. 362 КК України (Несанкціоновані зміна інформації, даних, вчинені особою, яка має право доступу до неї). 

Раніше Господарський суд Тернопільської області зобов’язав УПЦ МП повернути Миколаївський собор у Кременці державному заповіднику. Безоплатна оренда храму з келіями парафією УПЦ МП завершилася ще в лютому 2023 року. Однак після того релігійна громада продовжила користуватися майном заповідника без офіційних дозволів. 

Миколаївський собор у Кременці був заснований 1606 року луцьким біскупом (латинським єпископом) Марціном Шишковським при дерев'яному парафіяльному костелі Успіння Діви Марії. У першій половині XVII ст. францисканці змурували новий костел і двоповерховий чернечий корпус.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
Першого заступника директора НАБУ відсторонили через розслідування можливого витоку інформації
12:06
Об "небесну сотню" витерли ноги: суд закрив провадження щодо 4 начальників "Беркуту" та ексчиновника МВС через закінчення строків давності. Це диверсія
11:50
Dragon Capital заявив про тиск на бізнес з боку БЕБ (тобто, ОП)
10:00
Китай і Бразилія опублікували спільне комюніке: підтримують "мирну конференцію" щодо України лише за участю рф
09:01
Глава Нацполу Іван Вигівський живе у будинку подруги, а сестра торгує пальним із фігурантами справ поліції. Він без проблем пройшовт"спецперевірку" СБУ (ВІДЕО)
08:10
Перша група пілотів з України закінчила навчання в США на F-16
08:04
Ворог втратив майже півмільона особового складу
20:00
У п'ятницю в Україні вдень +21-26°С, без опадів
18:03
Юрій Ніколов: Криза, яка є для нас можливістю змінити країну
17:51
Игровая зависимость: симптомы и профилактика

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]