Держспецзв'язок через суд відібрав у УГКЦ святиню, на якій не мав жодного об'єкту. Це образливо для українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Господарський суд Львівської області скасував державну реєстрацію права комунальної власності ЛМР на ділянку площею 2,1 га, що розташована за адресою пл.Св.Юра, 5. Фактично йдеться про частину Митрополичих садів - так звані нижні сади.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, передає Твоє місто.

Суд задовольнив позов до Львівської міської ради, поданий заступником військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Судом була визнана незаконною та скасована ухвала Львівської міської ради №6503 від 04.09.2020, на підставі якої Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ отримала у постійне користування земельну ділянку для обслуговування нижніх Митрополичих садів та прилеглої території комплексу собору Святого Юра і влаштування парково-рекреаційної зони загального користування, була скасована державна реєстрація права власності ЛМР на цю ділянку та права постійного користування нею Курією Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Прокурор стверджував, що спірна земельна ділянка перебуває у державній власності ще з 1951 року, згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської Ради депутатів трудящих № 31/246 від 06 квітня 1951 року, яким ділянку площею 1,9 га та нерухоме майно на ній закріпили за Львівським обласним управлінням зв`язку. Правонаступником управління є Концерн РРТ, що належить до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку. Таким чином, ділянка, на думку прокуратури, безперервно перебувала у державній власності від 1951 року, і ЛМР не могла нею розпоряджатись - передавати у користування Курії.

Натомість, ЛМР заперечувала позицію прокурора, наполягаючи, що право розпоряджатись ділянкою міською радою виникло в неї після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 року, яким до комунальної власності віднесені усі землі в межах населених пунктів. Окрім цього, на сформованій спірній земельній ділянці, яка була надана у постійне користування Курії, не було ніяких об’єктів нерухомого майна, які перебували б у державній власності, зокрема у власності Адміністрації спецзвязку чи Концерну РРТ. Проте, ці об’єкти розташовані на несформованій у Державному земельному кадастрі ділянці (анклаві), яку оточує з усіх боків спірна ділянка.

Суд дійшов висновку, що спірна ділянка перебувала у державній власності безперервно від 1951 року і після набуття Україною незалежності, а Львівська міська рада без згоди землекористувача (концерну РРТ та Адміністрації Держспецзв’язку) зменшила його початкову земельну ділянку площею 1,9 га до анклаву площею 0,1 - 0,15 га, де розміщені споруди у власності землекористувача. Ділянка площею 1,9 га, яка була закріплена за Львівським обласним управлінням зв`язку у 1951 році, та ділянка плошею 2,1382 га, яка була надана у постійне користування Курії у 2020 році, перетинаються, причому ймовірна площа накладення становить 1,8661 га.

Додамо, що це рішення все ще може бути оскаржено в Західному апеляційному господарському суді. Прокуратура судиться за цю ділянку з кінця 2020 року, але спершу суди у Львові не задовольняли вимог прокуратури. Втім, Касаційний господарський суд 1 червня 2022 року своєю постановою повернув справу на новий розгляд до Господарського суду Львівської області.

Нагадаємо, що 4 лютого 2022 року Львівська міська рада передала ключі Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ від квартири на площі Святого Юра, 5, яку минулого року викупили, аби розширити Святоюрський комплекс.

Очільник Держспецзв'язку Юрій Щиголь не може не знати, що відбираючи Митрополичі сади у його законного, історичного власника - УГКЦ, очолюване ним відомство фактично продовжує практику НКВС стосовно українських релігійних святинь. І тоді це робота на ворога. А якщо він цього не знає або не усвідомлює - він малограмотна, малокультурна людина, що не дивує у кадровій політиці Офісу Президента. Фото Держспецзв’язку

«Аргумент»


Ще скандали, в яких замішано керівництво Держспецзв'язку (керівник Юрій Щиголь):


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]