ДЕСС почне з Київської митрополії УПЦ: чи не афілійована вона з РПЦ МП

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Державній службі з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) сьогодні повідомили, що 20 травня вони розпочнуть дослідження статусу Київської митрополії Української Православної Церкви щодо наявності ознак її афілійованості з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена. Очільником Київської митрополії є Онуфрій (Орест Березовський, на фото з Путіним).

«Відповідно до пункту 8 Порядку проведення дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 травня 2025 р. № 543, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті повідомляє про початок з 20 травня 2025 року дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ 21510633) з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена», — йдеться у повідомленні ДЕСС.

Нагадаємо, постановою від 9 травня 2025 року Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок, який передбачає перевірку релігійних організацій на наявність зв’язків з іноземними структурами, діяльність яких заборонена в Україні. Це може стати правовою основою для заборони діяльності організацій Української Православної Церкви, якщо буде доведено її зв'язок з Московським Патріархатом.

"Відповідно до абзацу восьмого статті 30 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" Кабінет Міністрів України постановляє: Затвердити Порядок проведення дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, що додається", – йдеться в документі.

Процедура перевірки може бути ініційована не лише самою ДЕСС, а й органами влади, громадськими організаціями або громадянами. В ході дослідження ДЕСС може звертатися до державних органів, використовувати висновки релігієзнавців та відкриті джерела, зокрема медіа, а також проводити опитування представників релігійних організацій із фіксацією процесу. Це дає можливість ширше поглянути на питання й забезпечити повноту аналізу, враховуючи всі аспекти, що можуть мати вплив на релігійне життя країни.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]