Кабмін нарешті прийняв постанову, яка відкриє шлях до заборони афілійованих з РПЦ організацій в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок, який передбачає перевірку релігійних організацій на наявність зв’язків з іноземними структурами, діяльність яких заборонена в Україні. Це може стати правовою основою для заборони діяльності організацій Української Православної Церкви, якщо буде доведено її зв'язок з московським патріархатом.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 9 травня. Згідно з документом, спеціально створена дослідницька група при Державній службі з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) здійснюватиме перевірки релігійних організацій на ознаки афілійованості з іноземними структурами, діяльність яких заборонена через загрозу національній безпеці. І це не лише питання релігійних переконань, а й важливий елемент національної безпеки в умовах глобальних геополітичних змін.

Про це пише Oboz.ua.

"Відповідно до абзацу восьмого статті 30 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" Кабінет Міністрів України постановляє: Затвердити Порядок проведення дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, що додається", – йдеться в документі.

Процедура перевірки може бути ініційована не лише самою ДЕСС, а й органами влади, громадськими організаціями або громадянами. В ході дослідження ДЕСС може звертатися до державних органів, використовувати висновки релігієзнавців та відкриті джерела, зокрема медіа, а також проводити опитування представників релігійних організацій із фіксацією процесу. Це дає можливість ширше поглянути на питання й забезпечити повноту аналізу, враховуючи всі аспекти, що можуть мати вплив на релігійне життя країни.

Історик, професор Національного університету "Острозька академія" та член Синодальної комісії з міжхристиянських відносин ПЦУ Андрій Смирнов прокоментував затвердження постанови, зазначивши, що це може стати важливим кроком до заборони діяльності УПЦ МП. За його словами, тепер органи влади мають чіткий механізм для вивчення зв'язків релігійних організацій з іноземними структурами, діяльність яких підлягає обмеженню в Україні. Він підкреслив, що це дозволяє значно зміцнити правову базу країни в умовах, коли національна безпека потребує особливої уваги.

"Цей Порядок визначає процедуру дослідження щодо питання наявності встановлених частиною другою статті 51 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" ознак афілійованості релігійної організації, що діє в Україні, з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до статті 3 Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", – зазначив Смирнов.

Незважаючи на значну увагу до цього питання, важливо зазначити, що такий крок не лише обмежує діяльність окремих релігійних організацій, а й формує нову практику взаємодії держави з релігійними інститутами. Влада бере на себе роль не тільки організатора, але й наглядача за діяльністю релігійних структур, забезпечуючи національну безпеку та суверенітет України в релігійній сфері.

Він також підкреслив, що в разі виявлення порушень, відповідні організації можуть бути закриті, що стане важливим кроком у захисті національної безпеки та суверенітету України в релігійній сфері.

Це підкреслює важливість нових заходів, спрямованих на збереження незалежності держави й забезпечення громадянської гармонії в складних умовах сучасного світу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]