Дві третини українських біженців планують залишитися в Чехії
Приблизно дві третини біженців з України планують залишитися в Чехії і після закінчення дії візи тимчасового захисту. Їх кількість виявилася приблизно на 20% більшою, ніж рік тому.
Близько п'ятої частини біженців розраховують після закінчення війни назавжди повернутися в Україну. Це випливає з опитування, підготовленого для Міністерства внутрішніх справ Центром вивчення громадської думки Інституту соціології Академії наук Чехії, повідомляє ČTK.
За даними МВС, цього року для продовження візи біженців - статусу тимчасового захисту зареєструвалися 320 304 українці, 60% з яких становили жінки.
На запитання, чи збираються вони залишитися в Чехії, 28% респондентів відповіли, що хочуть цього "безумовно", 38% обрали відповідь "скоріше, так". Однозначно за повернення на батьківщину висловилися 12% опитаних, ще 10% "воліли б" повернутися. Решта респондентів вагалися або не захотіли відповідати.
"Можна констатувати, що частка претендентів на продовження візи тимчасового захисту, які після завершення її дії не розраховують повернутися в Україну, а хочуть залишитися в Чехії, збільшилася більш як на 20 відсоткових пунктів", - прокоментували результати опитування автори дослідження.
Читайте також: Чеські фірми працевлаштовують українців і планують це робити й надалі
Виразніша тенденція залишитися в Чеській Республіці спостерігається в чоловіків, у молоді віком до 35 років і в тих, хто працює, займається бізнесом або навчається в Чеській Республіці. Також бажання залишитися переважає в українців, які краще володіють чеською мовою, тих, хто не проживає в тимчасовому житлі, і тих, хто приїхав до Чехії у 2022 р. або раніше.
Найчастіше біженці приїжджають до Чехії із Закарпатської та Харківської областей або з Києва. Більша частина з них мешкає в трьох найбільших містах Чехії, тобто в Празі, Брно та Остраві. У Празі живе 26% усіх біженців. Три чверті біженців проживають у квартирах або будинках, 17% - у гуртожитках.
Дві третини біженців нині працюють або ведуть бізнес, при цьому 86% працюють повний робочий день. Понад дві третини респондентів взагалі не зверталися по гуманітарну допомогу; отримує таку допомогу 20%. 12% респондентів повідомили, що зверталися по допомогу, але не отримали її. Найчастіше гуманітарну допомогу отримують люди віком від 56 років і старші.
Порівняно з результатами минулорічного опитування, значно покращилося знання біженцями чеської мови. Наразі майже половина з опитаних заявили, що можуть спілкуватися чеською в побутових ситуаціях. Найкраще своє знання чеської мови оцінили молоді люди віком від 15 до 17 років.
Читайте також:
- Польща зупиняє виплату допомоги українським переселенцям – Rzeczpospolita
- Дослідження соціологів: в української нації великий запас міцності та оптимізму
- Мігранти з України підіймають економіку Європи. Але що буде з Україною без них?
- Українські біженці отримають тимчасовий захист в Естонії до березня 2025 року
- Адаптивні мільйони: чому безпрецедентний наплив українських біженців до Європи не викликав соціальної та політичної кризи
- 2 млн біженців з України назавжди залишаться за кордоном після закінчення війни - МВФ
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю Україну омиють дощі, буде прохолодно та вітряно
- 18:05
- У ЗСУ служать понад 300 священників від 13 релігійних організацій
- 16:58
- Spiegel: Влада України обговорює можливі поступки територій
- 14:16
- Суди скасовують більшість штрафів від ТЦК: ТОП-3 причини
- 12:04
- Суд відправив воїна ЗСУ Гнезділова на 2 місяці під варту
- 11:24
- Комісією з питань підприємництва Київради «рулять» «вертолітник» Януковича Товмасян і фейковий «активіст» Кривошея
- 10:01
- Я проти фінансування України, Трамп зможе завершити цей конфлікт, - спікер Палати представників Джонсон
- 08:00
- Ворог просунувся на кількох напрямках - DeepState
- 20:00
- У суботу зливи та грози пройдуть Лівобережжям України
- 19:05
- Кадрова чехарда: Кабмін звільнив голову Держводагентства, він працював на посаді менше року
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.