Дві третини українських біженців планують залишитися в Чехії

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Приблизно дві третини біженців з України планують залишитися в Чехії і після закінчення дії візи тимчасового захисту. Їх кількість виявилася приблизно на 20% більшою, ніж рік тому.

Близько п'ятої частини біженців розраховують після закінчення війни назавжди повернутися в Україну. Це випливає з опитування, підготовленого для Міністерства внутрішніх справ Центром вивчення громадської думки Інституту соціології Академії наук Чехії, повідомляє ČTK.

За даними МВС, цього року для продовження візи біженців - статусу тимчасового захисту зареєструвалися 320 304 українці, 60% з яких становили жінки.

На запитання, чи збираються вони залишитися в Чехії, 28% респондентів відповіли, що хочуть цього "безумовно", 38% обрали відповідь "скоріше, так". Однозначно за повернення на батьківщину висловилися 12% опитаних, ще 10% "воліли б" повернутися. Решта респондентів вагалися або не захотіли відповідати.

"Можна констатувати, що частка претендентів на продовження візи тимчасового захисту, які після завершення її дії не розраховують повернутися в Україну, а хочуть залишитися в Чехії, збільшилася більш як на 20 відсоткових пунктів", - прокоментували результати опитування автори дослідження.

Читайте також:  Чеські фірми працевлаштовують українців і планують це робити й надалі

Виразніша тенденція залишитися в Чеській Республіці спостерігається в чоловіків, у молоді віком до 35 років і в тих, хто працює, займається бізнесом або навчається в Чеській Республіці. Також бажання залишитися переважає в українців, які краще володіють чеською мовою, тих, хто не проживає в тимчасовому житлі, і тих, хто приїхав до Чехії у 2022 р. або раніше.

Найчастіше біженці приїжджають до Чехії із Закарпатської та Харківської областей або з Києва. Більша частина з них мешкає в трьох найбільших містах Чехії, тобто в Празі, Брно та Остраві. У Празі живе 26% усіх біженців. Три чверті біженців проживають у квартирах або будинках, 17% - у гуртожитках.

Дві третини біженців нині працюють або ведуть бізнес, при цьому 86% працюють повний робочий день. Понад дві третини респондентів взагалі не зверталися по гуманітарну допомогу; отримує таку допомогу 20%. 12% респондентів повідомили, що зверталися по допомогу, але не отримали її. Найчастіше гуманітарну допомогу отримують люди віком від 56 років і старші.

Порівняно з результатами минулорічного опитування, значно покращилося знання біженцями чеської мови. Наразі майже половина з опитаних заявили, що можуть спілкуватися чеською в побутових ситуаціях. Найкраще своє знання чеської мови оцінили молоді люди віком від 15 до 17 років.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]