The Economist опублікував щорічний рейтинг найзручніших для життя міст світу
Міста світу повністю оговталися від пандемії COVID-19 та повернулися до колишньої реальності. Тепер головна проблема для багатьох із них — нестабільність, пов'язана із кризою вартості життя, зростанням злочинності та корупції. Тому свій щорічний рейтинг найзручніших життя міст видання Economist Intelligence Unit (EIU) назвав «Оптимізм серед нестабільності». Відень зберіг у ньому позицію лідера.
Якщо минулого року життя у великих містах світу тільки поверталося до того, яким воно було до COVID-19, то нинішнього року автори рейтингу Economist Intelligence Unit (EIU) найзручніших для життя міст констатують, що пандемія остаточно залишилася минулого. За минулий рік найбільше зросли показники якості медичних послуг, а також освіти, культури, розваг та інфраструктури. Це відображає і середній показник індексу, який зріс з минулого року до 76,2 зі 100 балів (не включаючи показники Києва), а це найвищий рівень за останні 15 років.
Єдиною ложкою дьогтю в бочці оптимізму, що росте, став спад рівня стабільності в багатьох містах, де люди виходять на вулиці, протестуючи проти зростаючої вартості життя, де зростає злочинність, де розгортаються військові конфлікти.
Столиця Австрії зберегла у рейтингу перше місце. На думку експертів EIU, Відень — чудове поєднання стабільності, освіти, охорони здоров'я та надійної інфраструктури, а також високого рівня культури та достатнього широкого вибору розваг.
Власник 2-го місця також не змінився - ним залишився Копенгаген, який відзначений за високі показники стабільності, освіти та інфраструктури. Цюріх, який минулого року був на 3-му місці, перебрався на 6-те, а його місце зайняв Мельбурн. У топ-10 також увійшли Сідней (4-те), Ванкувер (5-те), Калгарі та Женева, які поділили 7-е місце, Торонто (9-те), Осака та Окленд, які поділили 10-те місце. Лондон за рік опустився з 34-го на 46 місце, позиції Нью-Йорка також погіршилися: з 59 він перебрався на 69 місце.
Найнезручнішим містом для життя вже понад 10 років залишається Дамаск (173-те місце), в якому, як зазначають у EIU, з минулого року не відбулося жодних покращень. З великим відривом від нього за показниками стабільності, охорони здоров'я, освіти та інфраструктури йде Тріполі (172-е місце), Алжир (171-те), Лагос (170-те) та Карачі (169-те).
Загалом, як зазначають автори рейтингу, порівняно з минулим роком найбільше покращили свої показники зручності для життя Азіатсько-Тихоокеанського регіону.
Так, Веллігтон злетів відразу на 35 позицій і посів 23 місце, Окленд піднявся на 25 позицій (10 місце), Перт - на 21 (12), Ханой - на 20 (129).
А зворотна тенденція спостерігається найчастіше у європейських чи американських міст. Наприклад, Едінбург з'їхав на 23 позиції вниз і зупинився на 58-му місці, Стокгольм перемістився на 22 позиції вниз до 43-го місця, а Лос-Анджелес і Сан-Дієго - на 17 позицій до 57-го та 61-го місця відповідно . Щоправда, як зазначають автори рейтингу, причина падіння зовсім не в тому, що якісь із показників різко погіршилися, а в тому, що ці міста не змогли досягти такого ж значно покращення показників, як азіатські, тому були відтіснені нижче.
Серед тих міст, які стали менш зручними для життя через зниження рівня стабільності, EIU називає Афіни, де не вщухають громадянські протести. У Франції показники міст постраждали від протестів проти пенсійної реформи. У містах Ізраїлю, Південної Африки, Бангладеш, Перу та інших країн люди протестували проти високих цін на пальне та продукти, а також обурювалися зростанням рівня корупції в органах влади.
Москва, яка в рейтингу минулого року впала на 96-е місце, цього року залишилася на ньому ж.
Київ, який минулого року не увійшов до рейтингу, нинішнього року повернувся до нього, але опинився серед найнезручніших для проживання міст світу — на 165-му місці, враховуючи руйнування інфраструктури під час військових дій та падіння стабільності.
Economist Intelligence Unit (EIU) щорічно складає рейтинг найзручніших для життя міст з урахуванням таких показників, як доступність та якість медичного обслуговування, рівень культури та освіти, комфортність клімату, рівень злочинності, якість транспортної інфраструктури тощо. До рейтингу цього року увійшли 173 міста. Показники міст аналізувалися у період з 13 лютого до 12 березня 2023 року.
Вгорі: Відень. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- На вихідних сніжитиме та дощитиме на заході та півночі країни
- 18:02
- Ось чим займається поліція під час війни, на що витрачається державний ресурс: оголошену в розшук вебкам-модель з Полтави засудили до трьох років умовно
- 16:03
- Politico: Залякування словацького прем'єра Фіцо про енергетичну кризу в Європі провалилися
- 14:41
- Ворог окупував Даченське, Новий Труд і Вовкове та ще багато де просунувся
- 14:33
- Суд виніс вирок експрокурору та його поплічнику за "мільйонний хабар для ОГП"
- 13:02
- Боєздатні бригади повністю залишили без поповнення, зокрема на Лиманському напрямку, - Бутусов
- 12:46
- Замовники вбивства рятують покидька усіма можливими засобами: у Львові розпочалося засіданні у справі про вбивство Фаріон, перед цим суд "замінували"
- 12:01
- Кількість податкових інспекцій в Україні за минулий рік скоротилася на 78%, – Гетманцев
- 11:01
- Глави МЗС Німеччини та Франції прибули з візитом у Дамаск
- 10:04
- Дар’я Каленюк: Про створення нових 14 бригад
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.