Ексгенерал-майора СБУ заочно засудили лише до 5 років ув’язнення і чомусь не за державну зраду. Його син теж покидьок

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ексгенерал-майора СБУ Олександра Третяка заочно засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за заклики до захоплення державної влади у 2015 році.

Про це повідомляють Офіс генпрокурораЄдиний державний реєстр судових рішень, розшукові обліки МВС.

Колишнього генерал-майора СБУ визнано винним у розповсюдженні з використанням засобів масової інформації матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 109 КК України). Його засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Прокурори у суді довели, що ексспівробітник Служби безпеки України перейшов на сторону незаконно створеної окупаційної влади "ДНР" - повідомляє Офіс генпрокурора.

У листопаді 2015 року засуджений, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Донецьк, діючи на виконання попередніх домовленостей з представниками так званого "МГБ ДНР", взяв участь у зйомці відеоролику на фоні їхньої символіки. Він особисто закликав до припинення існування чинної влади в Україні, а також боротьби проти неї із застосуванням всіх можливостей. В той же день цей відеоролик було розповсюджено в мережі Інтернет".

В Офісі генпрокурора не називають імені засудженого, а також не вказують, що розслідування було заочним.

Однак описана фабула справи точно співпадає зі справою, де підозрюваним був колишній генерал-майор СБУ Олександр Третяк.

Згідно з ухвалою суду від 2017 року, приблизно в листопаді 2015 р. він, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької області, "вступив у злочинну змову з невстановленими досудовим розслідуванням представниками т.зв. "Міністерства державної безпеки ДНР" з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні шляхом створення та розповсюдження з використанням засобів масової інформації, у тому числі мережі Інтернет, матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні".

29 листопада Третяк взяв безпосередню участь у зйомці відеоролику на фоні символіки т.зв. "МГБ ДНР", в якому особисто проголосив заклики до припинення існування чинної влади в Україні, боротьби проти неї, застосування всіх можливостей заради зміни діючої (незаконної) влади на владу, обрану народом у законний спосіб. Того ж дня цей ролик було розповсюджено в Інтернет.

В тій же ухвалі йшлося, що Третяк, імовірно, перебуває на окупованій території Донеччини, щодо нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування.

На сайті МВС Третяк досі вказаний як особа, яка перебуває в розшуку за статтею 109, ч. 3 (Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації).

Якщо б колеги Олександра Третяка інкримінували генералмайору статтю КК "Державна зрада", то очевидний зрадник отримав би більш суворе покарання - держзрана в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна. Але слідчі чомусь "пожаліли" мерзотника, застосувавши до нього більш "м'яку" статтю КК. Що є також кримінальним злочином, скоєним слідчим (слідчими) СБУ.

Варто зазначити, що в червні 2015 року контррозвідка СБУ спільно з військовою прокуратурою ГПУ затримала сина Олександра Третяка, теж Олександра. 41-річного підполковника СБУ запідозрили в роботі на Головне управління розвідки Збройних сил Росії. Його подальша доля невідома.

Олександр Третяк народився 25 січня 1951 року в селі Володимирівка (Волноваський район Донецької області). У 1975 році закінчив Харківський юридичний інститут.

З 1975-го по 2002 рік служив в органах КДБ СРСР і СБУ; з 2002-го по 2005 рік обіймав посаду заступника голови Донецької облдержадміністрації; з 2005-го по 2006 рік знову служив в органах СБУ; 2006 року був виконувачем обов'язків заступника голови, заступником голови Донецької облдержадміністрації.

2010 року Віктор Янукович відкликав Третьяка з пенсії і призначив керівником УСБУ в Луганській області, трохи пізніше присвоїв звання генерал-майора. Главою Луганського управління СБУ Третьяк працював до березня 2014 року. Після звільнення був радником тодішнього голови Донецької ОДА Сергія Тарути, в команді якого відповідав за питання внутрішньої політики та взаємодії із силовиками.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]