Ексголова Полтавської ОДА отримав підозру від НАБУ, його поплічник - поки ні
26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишнім голові Полтавської обласної державної адміністрації, його заступнику та раднику про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві. Дії осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.
Про це повідомляє НАБУ.
За даними слідства, у 2017 році голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника (всі чинні на момент вчинення злочину) одержав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. євро та автівку Mercedes-Benz вартістю понад 7,5 млн грн. В обмін на це, він забезпечив перемогу приватної компанії та укладення договорів у тендері з обслуговування автодоріг, що проводила облдержадміністрація.
Крім того, у 2018 році голова Полтавської ОДА Валерій Головко (на фото угорі ліворуч, разом з поплічником Олександром Біленьким - тодішнім і нинішнім головою Полтавської обласної ради) за пособництва спільників нібито «позичив» у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак, посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.
Раніше детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні відкати та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.
Про це йдеться в ухвалі Солом'янського райсуду Києва про надання НАБУ дозволу на проведення обшуків у топ-посадовців Полтавської ОДА.
Як зазначається в судовому рішенні, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький (НА ФОТО), радник губернатора Літвінов О.М. та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Голбан Т.Т. створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.
За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів "АЛВІ РОД" та "Укрбуддор" на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Песоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабара за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.
Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.
За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску. Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.
Пізніше губернатор повідомив представнику, що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу, тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.
Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.
Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився просто заплатити фірмі "Укрбуддор" за виконані роботи, натомість запропонував представнику компаній наступну схему з відкатом: консорциум "АЛВІ РОД" виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде в кишені Головку і його заступнику Пісоцькому. Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.
За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.
Було відомо, що йдеться про хабарництво в особливо великому розмірі.
Зазначалося також, що обшуки мали провести в кабінеті голови Полтавської ОДА Валерія Головка.
Нагадаємо: також Підозру від НАБУ отримав Олексій Басан - екс-співробітнику СБУ, який багато років очолює "дорожну мафію" на Полтавщині. Басн є багаторічним поплічником Валерія Головка у розкраданні коштів державного і обласного бюджетів, спрямованих на будівництво та ремонт доріг у Полтавській області.
Про "справу Головка" ви можете багато дізнатися з наступних публікауцій:
- Масштабна і системна корупційна схема в Полтавській ОДА: ДОКУМЕНТ
- Коррупционное дело Валерия Головко “сливают” Авакову
Про кримінальних поплічників Валерія Головка, які досі займають високі посади в Полтавській області і досі розкрадають бюджетні кошти за мовчазливого невтручання ДБР, поліції та прокуратури, ви можете дізнатися з таких публікацій:
- Полтавский реванш: криминальные «схемы» ОГА меняют хозяев
- Потавский реванш. Часть 2: Подсчет убытков
- Воровство в прямом эфире. Как активы Полтавщины делили те, кто должен сидеть в тюрьме
- Самоубийство с известными
- Аэропорт «Полтава»: коммунальное предприятие коррупционного значения
- Вышиванка для прикрытия. Как Полтавщина стала кормушкой для “донецких”
- Зроблено Веніаміном”: Полтавська облрада вже витратила 2,4 млн на недороблений портал Smart Region
- Фіктивний сайт, фіктивна система «Рада»: Полтавська облрада працює як приватна крамничка
- Фиктивная система “Рада”: электронное шулерство должно покрывать коррупцию?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:01
- Ворог стискає зашморг навколо Курахового
- 20:00
- У середу сніжитиме на сході та півночі України, вдень 0-5° тепла
- 19:06
- Офіс не наївся? Як держава переплачує 1,7 млрд грн на будівництві
- 18:07
- Ігор Луценко: Де наша відповідь на російські атаки шахедами?! Вона ж давно є!
- 17:35
- УП розповіла, в яку клоаку Офіс президента перетворив Генпрокуратуру
- 16:59
- Це нам - війна, а їм - курорти: "слуга народу" Куницький втік з України
- 15:43
- ВАКС арештував частину майна Крупи: мільйони доларів та коробки з золотом
- 14:50
- У виведеного з-під санкцій РНБО контрабандиста Куртушова знайшли родинний бізнес в Криму: що відомо
- 13:16
- Вирок отримали екснардеп Колесніченко і два експолковники міліції часів Януковича. Заочно
- 12:03
- Михайло Ткач: Чому син Баканова має піти з СБУ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.