Ексміністра Максима Степанова арештували за махінації
Вищий антикорупційний суд заочно арештував колишнього керівника державного підприємства «Поліграфкомбінат» Максима Степанова, якого підозрюють у привласненні та легалізації коштів держпідприємства на суму понад 450 млн гривень.
Як повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, рішення було ухвалено судом 13 вересня.
«Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», - йдеться у повідомленні.
Підозру екскерівнику ДП «Поліграфкомбінат», який очолював підприємство у 2011-2016 роки, колишньому міністру охорони здоров’я Максиму Степанову оголосили 21 липня 2023 року.
Читайте також: Степанов заперечив що носить куртку вартістю 620 тисяч гривень
За даними Національного антикорупційного бюро, у 2013 році Степанов придбав на підставних осіб естонську компанію, висловивши іноземним партнерам обов’язкову вимогу співпраці – постачання продукції через «потрібну» компанію. Згодом він організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) через цю компанію. Компанія-прокладка закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю.
Детективи зазначили, що ексдиректор «Поліграфкомбінату» замаскував як продаж 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (реальна ринкова вартість близько $100 000), іншій підконтрольній компанії за $1,35 млн. Далі їх задекларував, завдяки чому отримав можливість їх використовувати. Частину коштів у сумі $150 000 було переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб ексдиректора.
Також він запатентував на підконтрольну компанію право інтелектуальної власності на імплантовані захисні елементи, що використовуються в українських паспортах, від чого отримував «внески» за його «інтелектуальний внесок».
Як зазначили в НАБУ, справу розслідували у межах міжнародної слідчої групи з України, Естонії та Франції під егідою Євроюсту. У ній про підозру повідомлено пʼятьом особам: колишньому директору ДП «Поліграфкомбінат», ексначальнику відділу поліграфкомбінату, фізичній особі-спільнику. Також до Естонії скеровано документи для повідомлення про підозру двом громадянам цієї країни (директору та менеджеру підконтрольної компанії).
В НАБУ також додали, що на початку 2022 року Уряд підтримав ініціативу бюро та змінив технічні вимоги та зображення захисних елементів українських документів, що надало можливість позбавитись залежності від результатів «інтелектуальної праці» екскерівника «Поліграфкомбінату».
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:43
- Президент звільнив низку дипломатів і призначив нових
- 10:00
- Учора росія завдала руйнувань двом видатним соборам України
- 08:12
- Костянтин Корсун: Хак реєстрів - прогнозована закономірність
- 20:00
- У суботу в Україні хмарно, місцями дощ і мокрий сніг
- 18:05
- Журналісти - головний "ворог" держави для цієї влади
- 16:09
- Міф невігласів "зеленої влади" про літій
- 15:26
- Міжнародна спільнота журналістів закликає президента України припинити залякування ЗМІ
- 14:15
- Мав час і натхнення: Залужний видав книгу, почав писати, коли був головкомом
- 14:04
- Розслідування УП: Офіс президента ймовірно взяв під приватний контроль "Карпатнафтохім" (ВІДЕО)
- 13:19
- Типовий "слуга народу" Роман Каптєлов, він же Мігрін, не задекларував квартиру в Москві та доходи дружини в рф. В нього біографія та поведінка агента ФСБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.