Фінансові лідери G7 затвердили надання Україні допомоги на $18,4 млрд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Фінансові лідери країн Group of 7 погодили виділення Україні $18,4 млрд на бюджетні розрахунки. Вони також заявили, що готові підтримувати Київ протягом усього часу війни з росією і робити більше, якщо знадобиться.

Про це пише Reuters із посиланням на отримане журналістами комюніке.

Учора і сьогодні міністри фінансів і керівники центральних банків США, Японії, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії (разом – G7) проводять перемовини, однією з тем яких є війна в Україні. 

"У 2022-му ми мобілізували $18,4 млрд підтримки бюджету, включно з $9,2 млрд нещодавніх зобовʼязань. Ми продовжимо підтримувати Україну протягом війни та готові зробити більше, якщо буде потреба", – зазначили фінансові лідери групи.

Вони привітали рішення Єврокомісії виділити Україні кредит на 9 млрд євро і зазначили, що Європейський банк реконструкції і розвитку та Міжнародна фінансова корпорація планують підтримку ще на 3,4 млрд. Але незрозуміло, чи є ці кошти частиною схвалених $18,4 млрд. 

Україні щомісяця потрібно $5 млрд, щоб забезпечити зарплати бюджетникам і роботу адміністрацій. Пакет короткострокового фінансування, який узгодили фінансові лідери G7, покриє тримісячні потреби України. Однак допомогу ще мають затвердити на рівні лідерів країн G7.

Нагадаємо, Єврокомісія вчора схвалила кредит на 9 млрд євро і запропонувала профінансувати його за рахунок позик ЄС. Також вона пропонує створити фонд невстановленого розміру грантів і кредитів для України для оплати повоєнної відбудови. За оцінкою деяких економістів, на такий проєкт необхідно від 500 млрд до двох трильйонів євро, і ця оцінка може змінитися залежно від масштабів руйнувань і тривалості війни. 

Зважаючи на масштаби сум, ЄС розглядає конфіскацію заморожених російських активів і спрямування їх на фінансування реконструкції. Деякі країни, наприклад Німеччина, кажуть, що ця "ідея є цікавою, але матиме дуже хитке юридичне обґрунтування". США вважають, що нині зарано говорити про повоєнне відновлення і треба сконцентруватися на поточних бюджетних потребах України на наступні три місяці.

Фото: REUTERS

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]