Європарламент проголосував за створення міжнародного трибуналу щодо злочинів рф в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка закликає створити спеціальний міжнародний трибунал щодо злочинів, які здійснила рф в Україні внаслідок вторгнення.

"Спеціальний міжнародний трибунал має проводити розслідування щодо російських лідерів та воєначальників та їхніх союзників за злочин агресії проти України", - йдеться у повідомленні ЄП за підсумками голосування.

Як зазначили, у резолюції, ухваленій у четвер, парламентарі закликають ЄС вжити всіх необхідних заходів у рамках міжнародних розглядів та судів, щоб підтримати судове переслідування російського та білоруського режимів за військові злочини, злочини проти людяності, геноцид та агресію.

Ці розслідування та подальші судові переслідування мають також поширюватися на всіх військовослужбовців російських збройних сил та державних чиновників, причетних до воєнних злочинів, просять депутати Європарламенту.

"В ухваленому тексті міститься прохання до ЄС підтримати створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання за злочин агресії, здіснений проти України, щодо якого Міжнародний кримінальний суд (МКС) не має юрисдикції, і притягнути до відповідальності російських політичних лідерів та воєначальників, а також їхніх союзників ", – пояснили у ЄП.

Депутати Європарламенту також хочуть, щоб ЄС якнайшвидше надав усі необхідні ресурси, а також адміністративну, слідчу та матеріально-технічну підтримку, необхідну для створення такого трибуналу.

Депутати Європарламенту наголошують, що ЄС має діяти швидко, оскільки існує серйозний ризик того, що через бойові дії, які тривають, будуть знищені докази, пов'язані з воєнними злочинами.

Вони висловлюють повну підтримку розслідуванню прокурора МКС та роботі слідчої комісії Управління Верховного комісара ООН з прав людини, а також незалежних організацій громадянського суспільства та української влади, які займаються збиранням доказів.

Депутати Європарламенту вітають спільну слідчу групу, створену Литвою, Польщею та Україною, діяльність якої координує агентство Європейського Союзу зі співробітництва в галузі кримінального правосуддя Євроюст, у роботі якої братиме участь прокуратура МКС, та закликають інші держави-члени приєднатися до цієї команди.

Парламентський орган головної європейської правозахисної організації у квітні ухвалив резолюцію, яка закликає всіх її членів та держав-спостерігачів створити міжнародний кримінальний трибунал, наділений повноваженнями розслідувати та переслідувати російських політиків та солдатів, які здійснили воєнні злочини в Україні.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
08:00
Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]