Forbes: російська армія готується до відбиття нальоту 50 тисяч українських дронів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Американський журнал Forbes зазначає, що в російськомовному сегменті інтернету активно обговорюється швидкий напад на російські війська, що вторглися в Україну, десятків тисяч безпілотних літальних апаратів (БПЛА), який зараз нібито готується в Києві і який може кардинально змінити ситуацію на передовій.

У лютому український генштаб оголосив про створення "першої у світі ударної роти БПЛА".

За інформацією телеграм-каналу Русский инженер, Україна скуповувала в Китаї всі доступні на ринку комплектуючі оснащені відеокамерами щодо недорогих гоночних дронів FPV ("за непрямими оцінками на 50 -100 тис. штук").

За розміром такі апарати менші за стандартні квадрокоптери, але оснащені потужними двигунами, які дозволяють легкому безпілотнику розвивати швидкість до 200 км/год.

Достатньо прикріпити до нього гранату - і дрон можна використовувати як радіокерований робота-камікадзе, який здатний досить точно вражати цілі на відносно великій відстані від оператора, що керує ним відеозв'язку.

Вперше ця тактика була успішно застосована ЗСУ наприкінці липня минулого року, нагадує Forbes, коли імпровізований FPV-апарат прослизнув у двері зайнятого російськими військовими приміщення, перш ніж вибухнути всередині.

З того часу подібні атаки набули широкого поширення, повідомляє видання. У мережі можна знайти відеозаписи, на яких імпровізовані радіокеровані камікадзе завдають ударів по російських танках (апарат може без особливих зусиль пірнути у відкритий люк) або по підрозділах росіян, що окопалися, які неможливо дістати прямим наведенням із землі.

За інформацією Forbes, не менше половини вильотів таких безпілотників завершуються успіхом, тобто вражають намічену мету - при тому, що "порівняно з іншою керованою зброєю і боєприпасами, що барражують, вони дешеві і легко доступні".

Видання наводить підрахунки, згідно з якими створення кожного такого імпровізованого камікадзе обходиться всього в кілька сотень доларів, що значно дешевше навіть за звичайний якісний квадрокоптер - це вже не кажучи про іранські "Шахеди", за кожен з яких Москва платить, за деякими оцінками, від 20 до 50 тисяч доларів.

Наліт 50 тисяч безпілотників, зазначає телеграм-канал "Російський інженер", може стати атакою безпрецедентного масштабу. Враховуючи, що гоночні дрони дуже стійкі до перешкод, зупинити їх звичайними "глушилками" не вийде.

Хвилі камікадзе, що літають, можуть прибувати і прибувати, завдаючи ударів по позиціях росіян, "поки не будуть знищені всі цілі". Вибух безпілотника під Тулою, що стався напередодні вдень, у якому Москва звинуватила Україну, залишив за собою вирву глибиною близько 8 м.Американський журнал Forbes зазначає, що в російськомовному сегменті інтернету активно обговорюється швидкий напад на російські війська, що вторглися в Україну, десятків тисяч безпілотних літальних апаратів (БПЛА), який зараз нібито готується в Києві і який може кардинально змінити ситуацію на передовій.

Про атаку дронів, що готується, говорив у січні Олексій Арестович, донедавна - позаштатний радник Офісу президента України Володимира Зеленського. А у лютому український генштаб оголосив про створення "першої у світі ударної роти БПЛА". 

За інформацією телеграм-каналу Русский инженер, Україна скуповувала в Китаї всі доступні на ринку комплектуючі, оснащені відеокамерами щодо недорогих гоночних дронів FPV ("за непрямими оцінками на 50 -100 тис. штук").

За розміром такі апарати менші за стандартні квадрокоптери, але оснащені потужними двигунами, які дозволяють легкому безпілотнику розвивати швидкість до 200 км/год.

Достатньо прикріпити до нього гранату - і дрон можна використовувати як радіокерований робота-камікадзе, який здатний досить точно вражати цілі на відносно великій відстані від оператора, що керує ним відеозв'язку.

Вперше ця тактика була успішно застосована ЗСУ наприкінці липня минулого року, нагадує Forbes, коли імпровізований FPV-апарат прослизнув у двері зайнятого російськими військовими приміщення, перш ніж вибухнути всередині.

Фото: Міноборони України

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]