FT: ЄС запроваджує спільне морське патрулювання для боротьби з кораблями-шпигунами рф

|
Версия для печатиВерсия для печати

Євросоюз розглядає можливість запровадження спільного морського патрулювання та щорічного проведення військово-морських навчань для боротьби з російськими розвідувальними кораблями та захисту критичної морської інфраструктури.

Про це повідомив Financial Times (FT) комісар ЄС з питань довкілля Віргініюс Сінкявічюс.

За словами пана Сінкявічюса, оновлена морська стратегія ЄС буде оприлюднена сьогодні, 10 березня. Документ також передбачатиме розширення супутникового моніторингу та обміну розвідувальними даними між державами-членами.

Комісар заявив, що необхідність у захисті критичної морської інфраструктури та кораблів від фізичних і кіберзагроз виникла після підривів газопроводів "Північного потоку".

За інформацією видання, держави-члени ЄС повідомляють про зростання активності росії навколо морських вітряних електростанцій, нафтових і газових бурових платформ і телекомунікаційних кабелів у Північному морі. Зокрема, про це заявляли спецслужби Нідерландів і Бельгії.

22 лютого влада Бельгії повідомила про початок розслідування у зв'язку з "підозрілою поведінкою" російського судна біля вітряних електростанцій, підводних газопроводів і кабелів зв'язку. За день до цього Служба військової розвідки і безпеки Нідерландів попередила операторів енергетичної інфраструктури в Північному морі про ризики диверсій з боку росії.

Норвегія раніше також випустила доповідь, в якій проводилася оцінка можливих диверсій на підводній інфраструктурі. Осло вважає малоймовірним, що це станеться 2023 року, проте не виключає диверсій під час ескалації війни в Україні. На думку влади Норвегії, нафтовий сектор є найбільш вразливою ціллю.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]