Ганьба для влади України: Римо-католицька парафія св. Миколая у Києві у боротьбі за храм звернулася до міністрів культури 27 країн ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Римо-католицька парафія св. Миколая в Києві впевнена, що міністри культури європейських країн підтримають повернення храму у власність громаді.

Про це повідомляє CREDO.

Від імені 500 присутніх на Святій Месі вірян настоятель парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ звернувся до очільників Міністерств культури 27 країн-членів ЄС.

Кожному такому очільнику було особисто надіслано листа мовою його країни. Цими зверненнями релігійна громада прагне заручитися підтримкою урядовців держав ЄС у намаганнях повернути римо-католицький храм св. Миколая його історичному власнику — парафії, «щоб голос Парафії нарешті почули в українському уряді».

Віряни зазначають, що поки представники української влади демонструють брак доброї волі виконати взяті на себе зобов’язання та повернути храм вірянам, будівля костелу зазнає поступового і нещадного руйнування: «Вичерпавши усі засоби порятунку і повернення Костелу всередині країни, мусимо звертатися до Вас», — зазначено у зверненні.

Нагадаємо, що держава зобов’язана повернути будівлю храму св. Миколая релігійній громаді РКЦ згідно з п. ХІ висновку Парламентської асамблеї Ради Європи Nº 190 (1995), а також Меморандумом між МКІП в особі ексміністра Олександра Ткаченка та Парафією, за яким Мінкульт мав передати костел громаді не пізніше 1 червня 2022 р. «Просимо Вас та Вашу команду врахувати наше прохання в ході комунікації з українською стороною, зокрема в частині підтримки європейської інтеграції […] Важливо зазначити, що неповага до релігійних прав та потреб громадян з боку держави не може поєднуватися з євроінтеграційними прагненнями Українського Уряду», — зазначено у зверненні.

Віряни наполягають, що храм, збудований католицькою громадою Києва у XIX столітті власним коштом, має повернутися до неї, повноцінно відновивши статус парафіяльної святині для киян та гостей міста, для чисельних гостей з‑за кордону, які відвідують Україну та з огляду на своє віросповідання шукають католицький храм, для зустрічі з Богом та спільнотою одновірців.

Парафія св. Миколая продовжуватиме шукати засоби та ресурси як в Україні, так і за її межами для відновлення історичної справедливості, порятунку храму і повернення його католицькій громаді. Крім цього, українці-католики очікують на лідерство в цьому питанні з боку нового очільника МКІП Ростислава Карандєєва.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:02
Винних не шукали, порушення не виявляли: як тимчасова комісія ВР закрила очі на “злиті” 400 млн на фортифікаціях
11:29
Мінкультури розпорядилось законсервувати будівництво Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні на багато років
10:03
Типовий "слуга народу" Олександр Куницький втік до США вже після того, як ДБР нібито почало розслідування щодо нього
09:01
Це переселенці канають без житла, а ціла зграя наближених до влади суддів і поліцейських приватизували службові квартири у київських новобудовах, - ЗМІ (ФОТО)
08:00
Ворог окупував Українку та просунувся біля 7 населених пунктів
20:00
У п'ятницю в Україні синоптики прогнозують сніг
19:25
НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо одеського експрокурора Олега Корнілова через утаємничену нерухомість у Дубаї
19:20
Іспанський суд арештував віллу і автівки ексначальника Одеського ТЦК Борисова
18:03
218 громад перейшло до ПЦУ цьогоріч, з початку війни - 1185
17:14
Офіцер 211 бригади Пастух, який знущався з підлеглих, отримав підозру, але він переховується від слідства, - ДБР

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]