«Красномовний приклад безвідповідальності й байдужості влади» - попри обіцянку міністра Ткаченко релігійна громада так і не отримала костел св. Миколая в Києві

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Києві 12 квітня відбулося чергове засідання Опікунської ради костелу св. Миколая. Її представники прийшли до висновку, що стан Моколаївського костелу є незадовільним.

Про це йдеться у дописі римо-католицької парафії св. Миколая в Києві, інформує Твоє місто.

Опікунська рада костелу направили копії Акту технічного стану костелу й клопотання про повернення керівництву країни та представникам міжнародних релігійних інституцій.

«За результатами зустрічі було прийнято рішення направити копію Акту технічного стану костелу й клопотання про повернення храму вищому військово-політичному керівництву країни та представникам міжнародних релігійних інституцій», – повідомили у громаді.

За словами настоятеля храму Павла Вишковського, фасад споруди уквітчаний тріщинами та більшими пошкодженнями. У першу чергу будівлі потребує відновлення вентиляції та гідроізоляції. Загалом, у період з червня 2022 до квітня 2023 було вивезено 5 багатотонних вантажівок штукатурки.

«Лише однієї відбитої зі стін штукатурки, враженої цвіллю та отруйними грибами, було вивезено з підвалів храму понад 5 багатотонних вантажівок. На порядку денному стоїть питання відновлення вентиляції та гідроізоляції, але це неможливо вирішити допоки святиня перебуває на балансі НБОКМ [ДП «Національний будинок органної та камерної музики України», що підпорядковується Мінкульту – Ред.]», – пишуть у парафії.

Також у громаді додали, що столичні архітектори підготували робочий проект та візуалізацію зовнішнього вигляду костелу станом на початок ХХ століття. Однак їх втілення та відновлення Миколаївського костелу до первозданного вигляду знову ж таки вимагає вирішення найголовнішого питання – повернення храму парафії.

Наразі кошти на реставрацію готові надати представники релігійної спільноти з багатьох країн світу: США, Польщі, Італії, Бельгії та інших країнах, однак лише після того, як костел буде офіційно закріплений за парафією.

«Лише таким чином ця перлина Києва буде збережена від руйнації», – написав о. Вишковський.

За словами католиків, минає вісімнадцятий місяць, як міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, виступаючи у Миколаївському костелі, дав публічну обіцянку повернути костел святого Миколая парафіянам не пізніше як 1 червня 2022 року. Від того часу «перше червня» закарбувалося в історії храму, як «красномовний приклад безвідповідальності й байдужості влади».

«Можливо, за інших умов можна було б схиливши голови і далі чекати (ще 30 років) поки влада, звично зволікаючи, знову згадає про святиню, але катастрофічний стан костелу вимагає невідкладних дій», – йдеться у дописі.

У парафії висловили сподівання, що їх дії не будуть марними й приведуть у рух бюрократичний механізм державної машини, адже відсутні будь-які технічні чи юридичні перешкоди для повернення храму парафії. Також там додали, що для повернення храму католикам потрібна лише політична воля до відновлення справедливості й порушених прав Церкви.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]