Геннадій Друзенко: Як держава рекетує добровольців

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Коли вас обурює (і справедливо обурює), що держава та громади витрачають бюджетні гроші на перекладання бруківки, барабани та овочерізки, знайте: це ще не дно. Дно, це коли держава намагається обкласти податками та зборами швидкі, які добровольці придбали коштом донорів. Тобто забрати гроші, які буквально рятують тисячі життів на фронті.

Не так давно я писав, як Пенсійний фонд України примусив Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова сплатити 280 тис. грн. за дві нові швидкі, які ми придбали в Україні коштом наших донорів та жертводавців. Саркастично я назвав це "податком на цноту": хочеш бути першим власником авто – плати. І байдуже, що ці швидкі придбані для роботи на фронті (одна з них вже працює на Донбасі). Дякувати тим, хто підтримує і вірить в нас – ми зібрали ці гроші сплатили. Хоча певен, не багато добровольців доживуть до своєї пенсії…

Виявилось це були ще квіточки. На тижні прокинувся банківський валютний контроль нашого банку з вимогою терміново передати авто, придбані закордонном за валюту, що її пожертвували нам благодійники саме на придбання швидких, будь-якій військовій частині чи ДФТГ. Ані резолюція Валерій Залужний, якою #ПДМШ залучений до Сил оборони України, ані 25+ тис. пацієнтів в районах бойових дій, яким наші медики-добровольці врятували лише за останні 15 місяців, банкірів не переконали. Або терміново передайте авто в/ч або сплатіть все митні платежі. Третій варіант - ми "настучимо" на вас у Державна податкова служба України - і їхня позапланова перевірка точно паралізує вашу роботу. А поранені на фронті зачекають…

За поточний рік ми придбали закордоном евакуаційних авто більше як на $100 тис. Це були цільові гранти від наших доброчинців. Де узяти ще $50 тис на сплату ввізного ПДВ, військового збору та мит, я не знаю. Спілкування з Головою правління банку, який, до речі, за іронією долі свого часу долучився до допомоги #ПДМШ завершилось нічим.

Справа в тім, що #ПДМШ – це унікальна структура: воює добровольче формування без статусу юридичної особи, а всі активи перебувають у власності благодійного фонду, який по суті виступає гаманцем добровольчого формування. На відміну від інших волонтерів та благодійників, ми ми не тільки і не стільки допомагаємо Силам оборони України матеріально – ми є їхньою складовою. Ми не возимо на фронт "медицину" – пліч-о-пліч з військовими медиками ми рятуємо життя наших захисників. На жаль, для банкірів та чиновників це незбагненна наука…

Ок, сприймаю це як готовність держави самостійно забезпечити всі потреби надання медичної допомоги на фронті. Як у НАТО :). Ми ж туди прагнемо? А уявити #ПДМШ чи, приміром, Медичний Добровольчий Батальйон Госпітальєри • Hospitallers Paramedics в жодній з армій НАТО в принципі неможливо. Як і нескінченну волонтерську допомогу, яка десятий рік поспіль латає діри у військовому плануванні та постачанні…

Наш неписаний договір з державною владою був простий і справедливий: ви нам не заважаєте – ми закриваємо ваші про@оби. Ми ніколи не просили нам допомогти – лише не заважати. Ми готові були працювати і працювали у правовому вакуумі, без зарплат, соцгарантій та БР-ок. Ми самі знаходили місця нашої тимчасової дислокації, орендували тилову базу і сплачуємо комуналку. Ми самі себе забезпечували паливом та продуктами. Ми працювали настільки ефективно, що подеколи встановлювали передові стандарти фронтової медицини. А кількість життів, які врятували наші медики-добровольці на фронті, промовистіша за будь-які слова.

Як на мене, вирішивши заробити на нас, державна влада перейшла межу: замість допомагати чи бодай подякувати медикам-добровольцям, вона вирішила нас рекетнути. Напевно забракло коштів на чергову бруківку, овочерізки та барабани. А також на виплату зеленого тарифу сонячним електростанціям на тимчасово окупованих територіях, що належать наближеним до влади бізнесменам.

Що ж, держава прагне мати монополію на ведення війни – вона її матиме. От тільки я не певен, що вона піде їй на користь. Бо досі нам вдавалось перемагати орду тільки завдяки неймовірній синергії Сил оборони України та українського народу…"

Автор: Геннадій Друзенко, правник, волонтер, ветеран АТО, співзасновник ПДМШ ім. Миколи Пирогова

(Джерело).

Фото автора

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]