Голову НСЗУ підозрюють начебто у службовій недбалості, "підозра" має вочевидь замовний характер

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голові Національної служби здоров’я України Наталії Гусак повідомили про підозру у службовій недбалості, яка завдала збитків на 2 млн грн.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, у квітні 2022 року на замовлення НСЗУ одним із спеціалізованих державних підприємств виконувалися роботи щодо адміністрування центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.

Правоохоронці кажуть, що в акті здачі-приймання послуг були включені всі роботи згідно договору та відомості про певний обсяг робіт, які фактично не виконувалися.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Керівниця НСЗУ Наталія Гусак прокоментувала обшуки та звинувачення правоохоронців.

"Мені немає чого приховувати, тому вважаю за потрібне відверто висловити свою позицію. Я особисто зацікавлена у забезпеченні чесності та об’єктивності процесу", – пише голова НСЗУ.

Гусак зазначила, що відтоді, як очолює НСЗУ постійно стикається із перевірками з боку контролюючих та правоохоронних органів.

"Буду відвертою: часто - безпідставних та ініційованих тими, кому НСЗУ "заважає", – стверджує вона.

Голова НСЗУ заявила, що "за дивним збігом" обшуки відбувалися у день, коли розпочався позаплановий моніторинг перших медзакладів, що надають неонатальну допомогу.

"Нагадую, моніторинг ми проводимо згідно з оновленою процедурою, яку нещодавно затвердив Уряд України. А ще – у час, коли відбувається активна підготовка до контрактування медзакладів на наступний рік. Таке от співпадіння", – каже Гусак.

Вона також зазначила, що, дотримуючись чинного законодавства та таємниці слідства, поки не має права розголошувати жодних деталей.

В офіційній заяві НСЗУ обшуки розцінили, як тиск з метою блокувати роботу служби.

У відомстві зазначили, що працюють у штатному режимі.

Нагадаємо, НСЗУ укладає договори із медичними закладами, зокрема, на закупівлю ліків, роботу лікарів тощо. Для пацієнтів за Програмою медичних гарантій у лікарнях, що мають договір із НСЗУ, лікування має бути безоплатним. Структура також має право перевіряти використання коштів, і у разі знаходження порушень, може розірвати договір із закладом.

Фото: Офіс Генпрокурора


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]