Громадянська ідентичність українців за час незалежності виросла у двічі (ДОСЛІДЖЕННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Не залежно від віку та місця проживання, більшість ідентифікують себе насамперед громадянами України.

Серед населення України 85% вважають себе перш за все громадянами своєї держави. При цьому серед різних соціальних категорій населення – вікових, регіональних, лінгво-етнічних, гендерних і поселенських – немає великої різниці за цим показником. Такі дані соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

На питання «Ким Ви себе перш за все вважаєте?», що стосувалося ідентичності в територіальному та політичному контекстах, майже 85% опитаних обрали варіант відповіді «Громадянином України».

Також серед жителів сходу 81% вважають себе перш за все громадянами України, серед російськомовних українців – 81%, серед російськомовних росіян – 78%.

Мешканцем свого населеного пункту або регіону себе вважають трохи більше 6%. Громадянином світу або Європи себе назвали майже 4%. Близько 3% вважають себе представником етносу або нації. Громадянином колишнього Радянського Союзу себе відчуває трохи менше 1% опитаних. Отже, за невеликими винятками, населення України вважає себе перш за все громадянами своєї країни.

Схожа картина зберігається в різних соціально демографічних групах. Найбільше відхиляються від середнього показника респонденти у віці від 18 до 29 років (81,7%), а також респонденти у віці від 70 років і старше (78,1%). В наймолодшій групі при цьому більше людей, які ідентифікують себе за етносом чи містом проживання.

Що є стосується регіональних відмінностей, то на сході країни показник громадянської ідентичності зменшується до 80,7%, натомість стає більше людей, які ідентифікують себе мешканцем свого населеного пункту або регіону.

В контексті етнічної приналежності та мови, яку використовували опитані, громадянську ідентичність обрали 88% російськомовних українців і 78% російськомовних росіян. При цьому респонденти, які використовували різні варіанти суміші української та російської мов під час спілкування практично не відрізнялися за своїми відповідями від респондентів, які використовували виключно українську мову.

 

В інших демографічних групах – за статтю та типом поселення – відхилення від загальної картини є ще менш відчутними.

Ґрунтуючись на даних Інституту соціології НАН України соціологи вказують, що з 1992 року громадянська ідентичність українців зросла майже у два рази – з 45,6% до 84,6%, зробивши тим самим маргінальними усі інші види ідентичності в територіальному та політичному контексті.

Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології упродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера  серед 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки  не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]