"Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", – додав Шмигаль.
Наприкінці літа 2024 міністерство оборони зафіксувало аномальне зростання кількості заброньованих працівників (з відстрочкою від призову). Якщо впродовж 2022–2023 таких було близько 540 тисяч осіб, то лише за серпень-вересень 2024-го їх стало понад мільйон. Однією з причин зростання кількості заброньованих удвічі називали запуск додаткової електронної опції через Дію, коли керівники підприємств й установ часто продавали бронювання, а особи, які отримували повістки від ТЦК, за 20 хвилин опинялися у списку заброньованих. Другою – обласні військові адміністрації позатверджували заброньованих підприємств й установ за "різними підходами" відповідності критичності.
У вересні прем'єр-міністр анонсував запровадження економічного бронювання за принципом "воюй або працюй". За даними співрозмовників редакції, станом на вересень обговорювали, що критеріями бронювання будуть не лише "біла" зарплата понад 34 тисячі гривень. Серед новацій – гарантії відстрочки кваліфікованим кадрам, які повернуться з-за кордону. Таким чином в Кабміні сподіваються на створення додаткових робочих місць. Ще одна мета – вивести з тіні бізнес, який й досі сплачує зарплати в конвертах. Плюс – підвищення військового збору з 1,5% до 5% та щомісячна звітність ПДФО.
На цю тему:
- Бронювання зупинили: Зеленський обурився кількістю заброньованих
- Рада звільнила від мобілізації 18-25 річних
- У Рівному затримали організаторів масштабної схеми ухилення від мобілізації через МСЕК
- Тотальна безкарність: жоден з пійманих на корупції працівників МСЕК не сів за грати - правоохоронці імітують роботу