Суд відправив у СІЗО експосадовця Міноборони, який «списав» бізнесмену Гринкевичу майже 94 мільйони пені

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення 50 млн грн застави одному з ексдиректорів департаменту Міністерства оборони, який «списав» львівському бізнесмену майже 94 млн грн пені за прострочені контракти.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Мова йде про в.о. керівника ДДЗ Максима Гриценко (НА ФОТО НИЖЧЕ).

12 листопада працівники ДБР повідомили експосадовцю про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального колексу України).

Як нагадали у ДБР, у 2023 році підконтрольні бізнесмену підприємства уклали договори з Міноборони на постачання військового одягу. Зокрема компанії підписали 23 угоди на понад 1,5 млрд грн.

При цьому, на момент укладання договорів, підконтрольні львівському підприємцю товариства не мали ані власних виробничих можливостей, ані домовленостей з іншими компаніями для забезпечення належного виконання угод.

Для уникнення нарахування штрафних санкцій або їх суттєвого зменшення ділки звернулися до тимчасового виконувача обов’язків директора профільного Департаменту Міноборони. Вони просили перерахувати виставлені штрафні санкції за порушенням термінів постачання товарів.

Посадовець у порушення норм укладених раніше договорів, необґрунтовано та безпідставно уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів, у тому числі по договорах, які вже повністю виконані.

Встановлено, що через дії підозрюваного, виставлені штрафні санкції безпідставно зменшені з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто на 93,5 млн грн.

Як повідомлялось, наприкінці 2023 року ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

29 грудня 2023 року працівники ДБР затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який пропонував 500 тисяч доларів одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Хабар пропонувався за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

17 січня 2024 року працівники ДБР оголосили підозру Гринкевичу і членам злочинної організації, які завдали державному бюджету збитків на мільярд гривень. Їх викрили на оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Підозру також оголосили сину Ігоря Гринкевича Роману. Його оголосили у розшук, а згодом затримали в Одесі.

21 жовтня 2024 рокудо суду направили справу Гринкевича, його сина і директорів підприємств щодо постачання неякісного одягу для Збройних сил України на понад 1 млрд грн.

Міноборонирозірвало всі договори, укладені з Гринкевичем.

Міністерство оборони проводить аудит усіх контрактів, зокрема з тими компаніями, які можуть бути дотичними до родини Гринкевичів.

Фото моменту повідомлення про підозру: ДБР

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:12
Ще один "історичний" план: Кабмін схвалив стратегію розвитку сільського господарства
17:14
Суд відправив у СІЗО експосадовця Міноборони, який «списав» бізнесмену Гринкевичу майже 94 мільйони пені
16:58
Блогер розповів всю правду про Аллу Ландар: бізнес на смертях, погрози ветеранам і зв’язки з “русскім міром” (ВІДЕО)
16:02
Так звана "суддя" Ірина Омельян виправдала виродків - переслідувачів 72-річного майданівця Миколи Пасічника. Вона - поплічниця катів (ФОТО, ВІДЕО)
15:31
Уряд змінив умови бронювання: Дія, зарплатний мінімум, щомісячний моніторинг
15:16
Мільярдера-експосадовця Держказначейства на Полтавщині вже "розірвали"
14:08
Рідня організатора мільярдних схем у ФДМУ Гмиріна скуповує елітне майно у Європі, його пов’язують з Офісом президента (ВІДЕО)
12:04
Українські храми зруйнували за "наводкою" священиків УПЦ МП, - митрополит Сергій (Горобцов)
12:03
Соціальні наслідки легалізації онлайн-казино: досвід України та сусідніх країн
11:02
"Орел Буданова" виявився "кротом" російського ГРУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]