Хтось у владі намагається взяти інтернет під контроль - це схоже на роботу на росію


Від початку 1990-х держава в росії та в Україні намагалася взяти інтернет під контроль. В росії це вдалося. Результат на табло. В Україні це не вдалося. Але вдасться найближчим часом, якщо ми з вами не зможемо це зупинити.
Про це пише Валерій Пекар, ггромадський активіст, викладач, підприємець, у своєму блозі у виданні Цензор.НЕТ.
Тепер все по порядку. Війна створює великі загрози критичній інфраструктурі, через це держава визначила орган, який буде опікуватися її захистом, -- це Держспецзв'язку -- і посилює його спроможність. Це дуже добре.
Але є одне але.
У законопроєкті #8087 Держспецзв'язку наділяється великими правами щодо надання прямих обов'язкових до виконання розпоряджень щодо захисту державних інформаційних ресурсів, критичної інфраструктури тощо. Це добре.
Але є одне але.
Закон виписаний таким чином, що права ці розповсюджуються на всіх суб'єктів без винятку: перевірки з залученням СБУ та Кіберполіції (але без захисту прав тих, кого перевіряють), обов'язкові до виконання приписи (але без порядку оскарження), доступ до будь-якого обладнання фізичних та юридичних осіб (але без обмежень КПК), встановлення на мережах будь-якого обладнання тощо. Закон виписаний таким чином, що під його дію підпадають не лише державні інформаційні ресурси та критична інфраструктура, а будь-які системи, де зберігаються персональні дані чи конфіденційна інформація з обмеженим доступом недержавного характеру (у тому числі ваш телефон та ваш робочий і домашній комп'ютери підпадають під це визначення). Будь-який постачальник послуг, будь-який інтернет-провайдер, дата-центр, інтернет-магазин чи інтернет-сервіс мають бути готовими, що до них прийде Держспецзв’язку (разом із СБУ), отримає доступ до будь-якого обладнання, будь-якої інформації, встановить своє обладнання та видасть обов’язковий для виконання припис, право на оскарження якого законом не передбачене.
Такі надзвичайно широкі повноваження:
1) по-перше, створюють гігантські корупційні ризики для приватних осіб та бізнесу,
2) по-друге, створюють загрозу національній безпеці (один "крот" в системі означає доступ до всього, що є в країні),
3) по-третє, суперечать базовим принципам верховенства права (з яким у нас і так не все гаразд),
4) четверте, по суті, порушують Конституцію в частині базових прав і свобод,
5) п'яте, позбавляють громадян, підприємства, органи влади та місцевого самоврядування будь-яких механізмів захисту.
Це треба зупинити. Нескладно буде доопрацювати законопроєкт таким чином, щоб він стосувався лише державних інформаційних ресурсів та критичної інфраструктури. Так і було задумано на початку, але ми не дізнаємося, хто раніше добіг до тексту -- корупціонери, російські шпигуни чи прихильники авторитаризму, а може, всі троє одночасно.
ВІД РЕДАКЦІЇ
Нагадаємо, що керівником Держспецзв'язку, який є знеособленим "автором" скандального законопроєкту, є такий собі Юрій Щиголь - фігурант корупційних скандалів і автор шкідливих для обороноздатності держави ініціатив (подробиці у публікаціях Костянтин Корсун: НАБУ розслідує розкрадання міжнародної допомоги на кіберзахист керівництвом Держспецзв’язку (Щиголь, Жора, Маковський) і Чому Юрій Щиголь постійно бреше? Свіжа статистика кібератак: чи можна їй довіряти - Костянтин Корсун; Тотальная безответственность. Кибератака на Украину: как это стало возможным и последствия; President.gov.ua? gov.Ze? gov.no!; «Кіберцентр» ім. Зеленського: «Жарт, повторений двічі – удвічі смішніший»).
Вгорі: Юрій Щиголь, очільник Держспецзв'язку. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 09:05
- Демонтують сьогодні пам’ятник Щорсу у центрі Києва
- 08:00
- ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 9 грудня
- 20:00
- У суботу в Україні вітер до 20 м/с, мокрий сніг у центрі та на півночі
- 19:04
- Переважна більшість українців святкуватиме Різдво 25 грудня
- 17:16
- МОК допустив росіян та білорусів на Олімпіаду-2024 у нейтральному статусі
- 16:37
- Майбутній прем’єр Польщі Туск пообіцяв негайно розблокувати кордон з Україною
- 15:13
- Рада вивела САП з-під контролю Генпрокуратури, але залишила чинними антиукраїнські поправки Лозового
- 15:01
- Закон про створення Національного військового меморіального кладовища ухвалила Рада
- 14:36
- Троє "народних" депутатів склали мандат
- 14:06
- Рада прийняла закон про нацменшини з урахуванням побажань Ради Європи
Підписка на канал
Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.
—
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .