Китай допомагає Росії з озброєнням – The Telegraph
Китай постачає в Росію гелікоптери, безпілотники, оптичні приціли і метали, які використовуються в оборонній промисловості.
Про це свідчить розслідування The Telegraph.
За даними видання, російські компанії, в тому числі підсанкційні, які займаються виробництвом ракетних пускових установок, бронетехніки і стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч поставок з Китаю у термін з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до першого кварталу цього року.
"Це відбувається в той час, коли Китай, який наполягає на своєму нейтралітеті, намагається позиціонувати себе як ключового миротворчого посередника в переговорах, спрямованих на припинення конфлікту", – ідеться в розслідуванні.
The Telegraph пише, що одна з китайських компаній відправила 1000 безпілотників до Росії за два місяці до війни. Ця компанія, Shantou Honghu Plastics, при цьому позиціонує себе як оптовий продавець дитячих іграшок.
Безпілотники були відправлені російській фірмі "Самсон", яка так само описує себе як оптовий продавець ігор та іграшок і, схоже, є фіктивною компанією, оскільки, згідно з державним реєстром компаній, її статутний капітал становить лише 10 000 рублів.
Крім того, через 4 дні після початку вторгнення РФ в Україні китайська компанія Hems999 поставила Росії два вертольоти. Інша китайська компанія, Tianjin Huarong Aviation, з початку війни передала Росії чотири вертольоти Airbus.
Всі вони були отримані російською фірмою "Уральський вертоліт", основним замовником якої є російська Національна гвардія, розгорнута в Україні і очолювана Віктором Золотовим, колишнім охоронцем Путіна.
Видання також зазначає, що китайські виробники також відправили оптичні приціли більш ніж 50 російським компаніям з початку 2022 року до першого кварталу цього року. Минулого року імпорт цієї продукції майже подвоївся до $2,5 млн порівняно з попереднім роком.
Згідно з дослідженням Molfar, китайський експорт турбореактивних двигунів і радіолокаційних систем навігації ракет також відправляється через Індію і Коста-Ріку, а потім реекспортується в Росію, очевидно, в спробі обійти санкції.
Згідно з комерційними даними, російський імпорт сировини і компонентів, необхідних для виробництва озброєнь, різко зріс.
У 2022 році Китай експортував до Росії виробів з титанових сплавів на 18 мільйонів доларів, що майже вдвічі більше, ніж за рік до цього.
Крім того, зазначає видання, китайські компанії також здійснювали поставки магнієвих сплавів на "Туполєв", який будує і допомагає обслуговувати бомбардувальники дальнього радіусу дії, такі як Ту-95 і Ту-160М, які використовуються для атак крилатими ракетами на Україну.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Дощ і мокрий сніг очікуються в Україні в п'ятницю
- 19:02
- Мирослав Гай: Тотальна неспроможність влади
- 18:03
- Віктор Кевлюк: Уроки наступів України 2022–2023 років
- 17:23
- З життя покидьків: делегація Рахункової палати на чолі з подругою Зеленського Піщанською поїхала в Лондон за бюджетні 477 тис. грн на день бухгалтера (ФОТО)
- 17:12
- Верховний суд відмовив упц мп у праві користування Єлецьким монастирем у Чернігові
- 16:01
- Найбільший НПЗ півдня рф втратив половину потужностей через пожежу
- 15:54
- Британія передає Україні 150 стволів артилерії та нову систему ППО
- 15:49
- Цьогоріч Британія надасть Україні $6,6 мільярда підтримки
- 15:46
- Стармер і Зеленський підписали угоду про 100-річне партнерство України й Британії
- 14:49
- Кадровий бедлам: керівником Адміністрації морських портів України став багатий митник із Закарпаття
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.